אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / אל תוביל לעולם מתחת לאס בחוזה עם שליט

אל תוביל לעולם מתחת לאס בחוזה עם שליט

פורסם בתאריך 16.03.2012

זהו טיפ מספר 55 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

אל תוביל לעולם מתחת לאס בחוזה עם שליט

הביאור:

כדאי באמת לשים לב לכלל זה למען הרמוניית השותפות ולהימנע מלהוביל קלף קטן מתחת לאס בחוזה עם שליט.

כלל זה או טיפ נכלל כנראה בכל ספר ברידג'  במדף שלך, זה באמת שווה הקשבה! להרמוניית השותפות ממליץ כותב הטיפ על שימוש בכלל זה בהמשך, כי זה יכול לגרום לבעיות גדולות אם אתה עושה underlead -הובלה מתחת לאס וזה משתבש.

המונח "underleading" הינו הובלת קלף נמוך בסדרה שבה אתה מחזיק אס.

הסיבה הברורה ביותר הינה האפשרות שביד הכרוז singleton בסדרה, אבל יותר חשוב, שותפך יניח מהובלתך כי האס לא בידך.

שותפך מוביל 3  נגד 4 , מהדומם משוחק ה- 7 וזה המשחק שלך.

ה-10 מחייב הוצאת האס והמלכה היא ב"צבת"  עכשיו בין הנסיך והמלך,  אולם הסתכל על הבלגן  שייגרם אם השותף היה מוביל מתחת לאס:

שותפך הוביל בקלף נמוך, אשר מבטיח מכובד, אבל אין בידו את האס  (הוא לא היה underlead ממנו) , ומכאן שחייב להיות בידו הנסיך, ולכן אתה יכול בביטחון להכניס את ה-10:

זה די נכון שאתה תכניס את ה-10 , אבל עכשיו הכרוז יכול לנצח עם הנסיך ביד שלו ולהפסיד רק לקיחה האחת בסדרה (הוא יכול לחתוך בסיבוב השלישי).

מאוחר יותר במשחק הובלה מתחת לאס מותרת בהחלט,,אבל לא על ההובלה הראשונה. הובלה מתחת לאס  גם בסדר בחוזי משחקno-trump . על החלוקה לעיל, לא אכפת לך לאבד את הלקיחה הראשונה לנסיך בחוזה no-trump, כי אתה יכול לאחר מכן לזכות בארבע הלקיחות הבאות בסדרה.

באופן אידיאלי כדאי להימנע מהובלה בסדרה עם אס שאינו נתמך (כלומר ללא מלך) על חוזה בסדרה, אבל אם אתה צריך להוביל בסדרה אז תוביל את באס . עם זאת, הובלה מתחת לאס שאינו נתמך צריכה להיות דבר נדיר מאוד לעשות - אחרי הכל,  תפקידו של האס הוא להרוג מכובד.

הנה בעיית הובלה.  אתה מערב והמכרז הוא:

מה אתה מוביל?

לא heart , כי אתה לא יכול להוביל מהאס ואתה לא רוצה להוביל באס שאינו נתמך,לא diamond, מפני שאינך יכול להוביל מהאס ואתה לא רוצה להוביל באס שאינו נתמך, וכמובן club גם לא טוב - ולכן הפתרון היחיד הוא להוביל בשליט. שליט הוא ללא ספק ההובלה הטובה ביותר מיד זאת, שמירת האסים כדי להרוג מכובדים ולוודא שהם שווים את משקלם!

אם תשאל שחקן מקצועי אם יש כלל אחד שהוא מעריך מעל אחר מרביתם יצטטו כלל זה. כן, אולי פעם בשנה הם יוכלו לשבור אותו,  אבל לא הרבה יותר מזה.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה