אתה נמצא כאן: ראשי / סליידר / בחוזי שליט הפל קלף מכובד גבוה בכוונה להטעות המגנים

בחוזי שליט הפל קלף מכובד גבוה בכוונה להטעות המגנים

פורסם בתאריך 12.02.2012

זהו טיפ מספר 39 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

בחוזי שליט הפל קלף מכובד גבוה בכוונה להטעות המגנים

הביאור:

יש הרבה פסיכולוגיה במשחק הברידג' . בתיאוריה זה לא משנה באיזה קלף אתה מוביל: היריב שלך צריך לחשוב היטב על המצב ולבוא עם התשובה הנכונה. עם זאת, ישנם שחקנים רבים אשר ישמחו לכסות עם מלך את המלכה.,אבל יהיו פחות להוטים לכסות את ה-10 עם המלך.  למה זה צריך להיות כך, המחבר לא יכול להגיד לך, אבל אולי זאת השכיחות של הכללים הישנים שמהדהדים בתודעה שלנו על כיסוי מכובדים. קלף ה-10 (T) תמיד נראה כל כך קטן בהרבה מהמלכה ולכן הוא אינו מפתה אותנו לכסות אותו.

כיצד יכול להשתמש בזה לטובתך?

 לפעמים אתה רוצה שהיריב שלך יכסה ולפעמים לא - ולכן אתה יכול לבחור באיזה קלף  להוביל על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

לדוגמא:

אין לך כניסות ליד דרום חוץ מאשר ה-  spades אבל אתה רוצה לעשות שלוש לקיחות בסדרה זאת,  אם אתה יכול. הבעיה היא שיש חסימה: אם תוביל את ה-Q  מזרח עשוי לכסות אותה, ישאיר אותך עם ה-T וה- J כמנצחים , אבל אתה לא יכול להגיע לנסיך כי אין לך כניסות.  עם זאת , תוכל לנסות להוביל את ה-T מלכתחילה: מזרח יכול להתחמק מזה ואז אתה יכול לעקוב עם המלכה , אם מזרח מכסה עכשיו,  משחק זה ייתן לך שלוש לקיחות ב- spades . אין ספק שמזרח לא אמור לאפשר לך לבצע שלוש לקיחות,  אבל הדברים הם לא תמיד כל כך קלים כשאתה ליד השולחן.

 המקרה השכיח ביותר כאשר אתה רוצה ששחקן יכסה הוא כאשר יש לך שני כיווני עקיפות:

דרום יכול לקחת את העקיפות ב- hearts בכל כיוון. דרך חכמה לתת לעצמך הזדמנות נוספת היא להתחיל על ידי הובלת J  מהיד בדרום. הרבה שחקנים במערב ייפלו למלכודת ויכסו את הנסיך עם המלכה שלהם, ועכשיו אתה תבצע את כל ארבע הלקיחות בסדרה זאת.  אם מערב יתחמק בצורה חלקה אז אתה תנצח עם האס בצפון ותבצע עקיפה דרך מזרח.  אם העקיפה הזאת תפסיד למלכה של מערב,  אז אתה צריך לברך את מערב על הגנה טובה שלו.  התחמקות בצורה חלקה כאשר היריב מימין מוביל מכובד היא לא קלה, אתה צריך לתכנן  בזהירות למצב זה.

להלן שתי חלוקות דומות: אחת שבה אתה רוצה שהיריבים שלך יזכו בלקיחה הראשונה. השנייה,  שבה אתה מעדיף שהם לא יזכו:

החוזה הוא 3NT על ידי דרום,  ההובלה היא ה-T .

שחק נמוך מהדומם, ואם הכל ילך כשורה, מזרח  (המחזיק באס) יאפשר להובלה לרוץ  למלכה שלך.  הימנע מהמעבר ל- diamonds  , ואתה יכול לקחת תשע לקיחות. החלוקה השנייה היא:

החוזה הוא 3NT על ידי דרום,  ההובלה היא ה-T

הפעם אתה מעדיף שמזרח יזכה באס שלו וימשיך בסדרה, כך שתקפוץ עם ה- K מזרח כנראה יזכה באס שלו ויחזור בסדרה. אתה זוכה במלכה מפיל את ה- A ומבצע תשע לקיחות בנוחות.

אם אתה משחק נמוך על הובלת הפתיחה, המלכה שלך תנצח בלקיחה הראשונה, אבל אתה עדיין צריך להפיל את שני האסים ואם המגן יעבור ל- diamonds הוא עלול להביס אותך.

כאשר אתה מגן, המחבר בטוח שאתה לא תלך שולל על ידי טקטיקות פשוטות כאלה, אך יש לזכור כי ההגנה היא החלק הקשה מאוד של המשחק וככל שתלחץ יותר את המגנים, כך סביר יותר שהם יעשו טעויות.

 

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה