אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / בחירות 2015 – הבחירות במשחק הברידג'

בחירות 2015 – הבחירות במשחק הברידג'

פורסם ביום 06.05.2012; עודכן ביום 16.12.2017

כתבת " הבחירות במשחק הברידג' " לקראת הבחירות הכלליות לכנסת ה-20.

שימו לב: משחק הברידג' למעשה הוא משחק של בחירות וקבלת החלטות : האם להכריז, מה להכריז בכל סיבוב, באיזה גובה, משחק חלקי או מלא ואולי סלאם, בסדרה או ב-NT, לבחור האם להכריז Over-call או Double, לבחור האם לפתוח ביד גבולית / ביד הרביעית, באיזו סדרת הובלה יש לבחור, ובאיזה קלף, האם לכסות או לא לא לכסות קלף מכובד, האם לשחק קלף נמוך או גבוה, לבחור בין עקיפה לבין הפלת מכובד היריבים, בחירת כיוון העקיפה, בחירת הטקטיקה-האם להכריז חוזה או להפיל את חוזה היריבים עם Double, בחירת איזה קלף להשליך (discard) ועוד ועוד.

וכמובן: בחירת השותף / השותפה - חצי מההצלחה "בקרב" היא שותף טוב!

כללי הובלה במשחק הברידג'-האתגר של שחקן ההגנה : בחן, עפ"י תהליך ההכרזה, האם ההובלה המומלצת הינה אקטיבית או פאסיבית  ובחר הסדרה המתאימה - לכתבה – לחץ כאן

הערכת היד – ניסיון להגיע להכרזת משחק מלא – בחירת הסדרה המתאימה – לכתבה לחץ כאן

לאחר בחירת סדרת ההובלה יש לבחור את הקלף הנכון, עפ"י הפירוט במסמך Excel – לחץ כאן

טיפ 27: התחשב במה שהצד השני יכול לחשוב על חוסר הנוחות וההתלבטות שלך בעת בחירת הקלף הנכון לטיפ המלא לחץ כאן

טיפ 77 של מומחי הברידג'  :

זכור את מה שהם לא הכריזו. בעת קבלת החלטה בנוגע לקו המשחק שלך, זכור את מה שהיריבים לא עשו. זה עשוי לתת לך רמז איך לשחק את הידיים בהצלחה רבה יותר. כאשר אתה משחק יד ככרוז זה תמיד חכם לעצור ולהסתכל כאשר הדומם יורד – אחרי הכל, אתה עדיין לא שחקת קלף שגוי! אסוף את כל הראיות מן המכרז ומקלף ההובלה. נתח את כל הרמזים לפני שתחליט על הקו שלך, וזכור כי ישנם רמזים רבים שניתן להסיק ממה שהיריבים לא עשו , לעומת מה שכן עשו:

• ליריב שלא פתח את ההכרזה יש פחות מ 12 נקודות

• ליריב שלא הכריז overcall אין ערכים וסדרה ארוכה

• ההובלה בסדרה הנבחרת אומרת לך לעתים קרובות משהו על ההחזקות בסדרות אחרות

טיפ 56 של מומחי הברידג'

Defense electivity (בחירת ההגנה) לעולם אל תעקוב באופן אוטומטי בסדרה עם הקלף הנמוך ביותר שלך; שקול לשחק קלפי ביניים או קלף מכובד.
המתחילים במשחק הברידג' ילמדו בקרוב כי הדרך הפשוטה ביותר לזכות בלקיחה היא לשמור על קלפים הגבוהים עד שיהיה צורך בהם. בהמשך לרעיון של הסימונים – עידוד, ספירה או Lavinthal – ישכנע אותם לשחק קלף אחר מאשר הנמוך ביותר שלהם בהזדמנויות מסוימות.

בנוסף לכך הם מגלים משחק טקטי כדי להשיג לקיחה בסדרה בנפרד, כגון השלכה-כוזבת. ישנן סיבות רבות אחרות שלא לעקוב עם הקלף הנמוך ביותר שלך. הנה כמה דוגמאות (בכל המקרים אתה שוקל לשחק את הקלף הרביעי מלמעלה):

1. הימנעות ממשחק סופי (endplay)

2. הסרת חסימה

3. הפרעה לתזמון של הכרוז

4. מניעה של משחק התחמקות: מוסר ההשכל: כאשר הכרוז אולי רוצה לוודא שלא תוביל, מסיבה כלשהי, תשובה הגיונית כהלכה צריכה להיות כדי לנסות למנוע ממנו לעשות זאת על ידי משחק בכל הקלפים הגבוהים או בינוניים שאתה מרגיש שאתה יכול להרשות לעצמך.

5. הגנה על הכניסה של שותפך: לבסוף, כאשר מובל מהדומם קלף נמוך זה מרגיש לא טבעי לשחק מכובד שאינו נתמך במושב השני. אולי מרגישים  כי זה לוקח עקיפה של הכרוז עבורו, או שאתה עלול לרסק קלפים הגבוהים של שותפך. לעומת זאת, בדרך כלל המכובד שלך יהיה בלתי ניתן לעקיפה בכל מקרה, זה רלוונטי במיוחד לשקול לעלות עם מכובד כאשר אתה מנסה לבסס את הסדרה של שותפך שלדעתך ייתכן שיהיה קצר בכניסות. כל זמן שאתה מחזיק Doubleton (או אפילו Tripleton) אס או מלך ייתכן שהדבר הנכון לעלות עם המכובד שלך כאשר הסדרה הובלה מהדומם.

מקור הטיפים: H. Schogger

לכתבת " בחירת החוזה הנכון " באתר " bridge-bakikar " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה  " Critical bidding choices " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " מהי האסטרטגיה המתאימה: הגנה פאסיבית או הגנה אקטיבית? " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Help with bidding choices " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה