אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / במקרה של ספק, כסה קלף מכובד בקלף מכובד

במקרה של ספק, כסה קלף מכובד בקלף מכובד

פורסם בתאריך 02.03.2012

זהו טיפ מספר 50 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

במקרה של ספק, כסה קלף מכובד בקלף מכובד

הביאור:

יש הרבה חומר למחשבה כאשר היריב מימינכם מוביל בקלף מכובד, ובמידת האפשר עליך להתאמן אם הדבר נכון לכסות או לא לכסות. אם לא מסתדר לך בדיוק מה לעשות, כסה בקלף מכובד, מכיוון שזה בדרך כלל הדבר הנכון לעשות. הסיבה לכך היא המטרה שלך לקדם (Promote) לקיחה עבור עצמך או עבור שותפך, כמו כן, כפי שנראה בטיפ 47, ברצונך להשתמש בקלף מכובד כדי "להרוג" קלף מכובד מידו של הכרוז או הדומם. הערה: אם אתה חושב שהכרוז קצר בסדרה, חשוב לכסות.

 הסיבות העיקריות שלא לכסות מכובד הן:

1. אם ההובלה היא משני מכובדים רצופים (ראה טיפ 51);

2. כאשר אין שום דבר להרוויח, ו

3. כאשר ההחזקה שלך היא מספיק ארוכה כדי לא להיתפס.

 בוא נבחן מספר דוגמאות:

דרום מוביל ב- 10. מה אתה עושה?  ראית את דוגמא זאת קודם  (טיפ 48) אבל זה ראוי להצגה שנייה. אלא אם כן אתה חושב על סיבה טובה מאוד שלא, אתה צריך לכסות את ה-10. זה התפקיד של המלך שלך להרוג אותו:

לאחר שהמלך שלך הרג את ה-10, המלכה של שותפך תהיה מוכנה לנסיך בדומם ואתה תגביל את הכרוז ללקיחה אחת בסדרה. אם תכשל לכסות, ואז אחרי שהמלכה של שותפך זוכה בלקיחה הראשונה, הכרוז יזכה בשתי הלקיחות הבאות עם עקיפה פשוטה.  מכובדים יכולים רק להרוג את  הקלפים מימינם – חשוב לזכור את זה.

ה-Q מובלת מהדומם, האם לכסות או לא?

סדרה זו מציגה מצב בו אינך צריך לכסות (נקודה 2: כאשר אין שום דבר להרוויח). הטיפ אומר לכסות במקרה של ספק,  אבל עם החזקה בדומם של  כזאת סדרה מוצקה בוודאי לא יכול להיות שום  ספק: אין סיכוי לקדם (Promote) לקיחה, ומאחר ולכרוז רק שני diamonds  בידו, לאחר שהמלכה זוכה  בלקיחה הראשונה צריך לשחק את האס בלקיחה השנייה, ולהשאיר המלך שלך כאדון (מנצח) לסיבוב השלישי.

הדוגמא הבאה נראה דומה, אבל יש להיזהר איך לשחק:

הכרוז מוביל ב- 10 מידו, מה עליך לעשות?

זה המקום שבו הטיפ יכול להיות שימושי:  אם לא בטוחים מה לעשות, אתה צריך לכסות והשותף שלך ישמח מפני שהחלוקה המלאה היא:

הסדרה של הדומם היא לא מוצקה לחלוטין ואם לשותפך יש ארבעה קלפים הוא חייב להיות מסוגל להכות את הקלף הרביעי בדומם. חשוב שהמלך שלך הורג את ה-10, כי כפי שציין זאת כותב הטיפ קודם לכן, זה רק יכול להרוג את המכובד מצד ימין שלו. כיסוי מקדם ה-9 של שותפך לזכות בסיבוב הרביעי, אבל אם אתה מעכב, ה-10 של הכרוז זוכה בלקיחה הראשונה ולאחר מכן הוא מוביל spade שני לנסיך שלו והאס בדומם לאחר מכן יפיל את המלך שלך, לארבע לקיחות קלות.

לסיום, הרשה לנו להסתכל על נקודה 3 כאשר יש לך אורך מספיק כדי להגן על המכובד שלך בפני העקיפה:

ה- Q מובלת מהדומם ויש לך בחירה:  אם אתה חושד כי לכרוז אורך בסדרה, אתה צריך לעכב, אבל אם אתה חושב שהכרוז קצר, אתה צריך לכסות כדי לנסות לקדם את ה-10 של שותפך. לכן, אם החלוקה היא כמו בתרשים הבא:

כאשר הכרוז מנסה לבסס את הסדרה, ניתן להגן על המלך שלך על ידי עיכוב,כך שהמלכה זוכה  בלקיחה הראשונה והנסיך יכול לנצח בלקיחה הבאה, אבל ללא קלפים נוספים בדומם הכרוז לא יכול לעקוף שוב, אז כל מה שהוא יכול לעשות זה לנצח באס שלו ולתת לך את הלקיחה הרביעית. אם אתה לא מכסה, כמובן, הכרוז יכול היה להריץ את הסדרה.

אם אתה חושב שהכרוז קצר, חשוב לכסות ,כך שאתה מאפשר לכרוז לזכות רק בשתי לקיחות: המלכה, מלך ואס הולכים בלקיחה הראשונה והכרוז יכול לנצח עם הנסיך שלו בלקיחה השנייה, אבל ה-10 של שותפך יכול לזכות בסיבוב השלישי. אם לא תכסה, אז הכרוז יזכה בשלוש לקיחות: המלכה זוכה תחילה ולאחר מכן עקיפה פשוטה תיתן לו את השתיים הבאות.

כפי שאתה יכול לראות, ההחלטה אם לכסות לא קלה, אבל אם אתה לא יכול להחליט בדיוק מה לעשות, אז כותב הטיפ ממליץ על לכסות, כי בטווח הארוך זה נכון ברוב המקרים.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה