אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / בסס את הלקיחות הנוספות שלך לפני שתגבה את הקלפים המנצחים שלך

בסס את הלקיחות הנוספות שלך לפני שתגבה את הקלפים המנצחים שלך

פורסם בתאריך 18/07/2011

זהו טיפ מספר 29 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

עליך לבסס את הלקיחות הנוספות שלך לפני שתגבה את הקלפים המנצחים שלך.

הביאור:

החלק העיקרי של התוכנית שאתה מבצע לפני סוף הלקיחה הראשונה צריך להיות הוספת הלקיחות מלמעלה שלך לאלה אשר ניתן לבסס על מנת להגיע ליעד שלך,  התוכנית תהיה אז כרוכה בביסוס לקיחות ואז בסופו של דבר לשחק את כל הזוכים.

יש 2 סיבות טובות לביסוס הלקיחות הנוספות לפני גביית הקלפים המנצחים:

1. אם תשחק את הקלפים הזוכים שלך, לעתים קרובות תיצור לקיחות עבור היריבים; למשל אם תגבה המלך-אס בסדרה, תגביה את המלכה-נסיך של היריבים;

2. לעתים, אם תשחק סדרה ארוכה תקשה יותר על עצמך מאשר על היריבים, ותאבק למצוא קלפים להשליך.

בביצוע תוכנית בתחילת המשחק מעורבים תמיד שני חישובים חיוניים: כמה לקיחות מלמעלה יש, וכמה לקיחות תוכל לבסס? המטרה שלך היא להפוך את הסכום לשווה או מעל החוזה שלך. כדי להגיע סכום זה, תצטרך לבסס את הלקיחות תחילה, לפני שתשחק  את הקלפים הזוכים.

הנה חלוקה אשר ממחישה את 2 הנקודות לעיל:

שותפך לקח הימור על סדרת ה-diamonds  שלו, ועם ההחזקה שלך במלך זה צריך להשתלם.  איך תשחק אחרי ההובלה ב- 8 ?

יש לך שמונה לקיחות מלמעלה, אז אתה צריך רק עוד אחת. תוכנית אחת היא לזכות ב-A ולהריץ את כל ה-diamonds, אבל אז אתה צריך למצוא ארבעה קלפים להשליך (discards), אתה לא יכול להרשות לעצמו להשליך spade, ואתה באמת לא יכול להרשות לעצמך להשליך heart, וכן אינך באמת יכול להרשות לעצמך להשליך יותר מ-club אחד - לסכם את זה, אתם לא יכול להרשות לעצמך לגבות את סדרת ה-diamond שלך. סיבה נוספת היא, כמובן, כי אתה צריך כניסות לידו של דרום יש לך שתיים זמינות בסדרת ה-diamonds.

פעל על פי הטיפ: בסס את הלקיחה התשיעית קודם.  זכה ב- A  , עבור ל- 9 ושחק את ה-Q  . מזרח זוכה במלך שלו בזמן שאתה בצורה בטוחה משליך heart מהדומם, הוא כנראה ישחק spade נוסף, ואתה עשית את העבודה שלך: עם שתי לקיחות ב-spades  "בכיס, " אתה יכול לגבות את סדרת ה-  diamonds שלך עבור תשע לקיחות.

החלוקה המלאה:

גביית סדרה ארוכה יכולה לעשות חיים קשים מאוד עבור היריבים שלך, אבל לפני שאתה גובה אותה, וודא שזה לא יעשה את החיים עוד יותר קשים לך!

עשיית תוכנית בתחילת ישחק צריכה  תמיד לכרוך שני חישובים חיוניים: כמה לקיחות מלמעלה יש לך וכמה לקיחות אתה יכול לבסס? המטרה שלך היא לעשות את הסך הכולל השווה או מעל החוזה שלך. כדי להגיע לסכום זה, אתה צריך לעשות את העבודה לבסס את לקיחות שלך תחילה, לפני משחק הזוכים.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה