אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / הובל לכיוון 2 המכובדים בסדרה

הובל לכיוון 2 המכובדים בסדרה

פורסם בתאריך 25.01.2012

זהו טיפ מספר 36 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

הובל לכיוון 2 הקלפים המכובדים בסדרה 

הביאור:

הסיבה להובלה לכיוון המכובדים הינה שאם המגן הראשון משחק קלף גבוה, תוכל לתת לו לזכות מבלי להפסיד אף אחד מקלפיך הגבוהים בסדרה. המטרה שלך היא תמיד להגן על הקלפים הגבוהים שלך ולקוות כי באפשרותך לכפות על המגנים לבזבז את הקלפים הגבוהים שלהם.

דוגמה פשוטה היא סדרה כמו זו:

אם הסדרה מתחלקת 3-3 , תוכל לבצע שלוש לקיחות ולא משנה מה יקרה , אבל אם הסדרה מתחלקת  4-2 אתה עלול גם לאבד את הסיבוב הרביעי,  אלא אם כן אתה יכול למנוע מאחד מהמכובדים שלך להתרסק.

 הדרך הטובה ביותר לשחק את הסדרה היא להוביל בתחילה לכיוון המלך , אם זה מחזיק,  לעבור חזרה ליד בדרום ולהוביל שוב לכיוון המלכה. היא זוכה כאשר הסדרה מתחלקת :

בלקיחה הראשונה זכה המלך ולאחר מכן, כאשר אתה מוביל מהיד בדרום בפעם השנייה, מערב משחק את האס שלו ואתה יכול לשחק נמוך. על ידי חיוב המגנים  "לבזבז " את האס שלהם, כל אחד מ-3 מהמכובדים שלך יזכה בלקיחה.

 משחק כזה יכול גם לזכות אם המגנים יטעו עם חלוקת הסדרה כפי שמוצג להלן:

המגנים צריכים לזכות בשתי לקיחות אם אתה משחק את הסדרה הזאת, אבל אתה יכול לשים את מערב תחת לחץ, על ידי הובלה לכיוון אחד מ-2 מהמכובדים שלך. זה קל עבור המגן לעכב פעם אחת, אבל מגנים רבים יתקשו לעכב פעמיים. אם אתה מתחיל עם  2 ל K - ולאחר מכן לעבור ליד בדרום ולהוביל את ה-  7. אתה תופתע ממספר המגנים שיפלו על משוכה שנייה זו וישחקו את האס שלהם.

 זה סוג של משחק נכון עם רוב השילובים של שלושה מכובדים כאשר הם מפוצלים בין הכרוז לבין הידיים של הדומם:

זה אולי נראה מובן מאליו לקחת עקיפה על ידי הובלת ה- Q  אבל זה מבזבז את המלכה שלך. היא תיכנע למלך וגם אם אז אתה יכול להרוג את המלך עם האס שלך, אתה תישאר עם שני המפסידים כאשר הסדרה מתחלקת  4-2  .

זכור כי המטרה שלך היא להגן על המכובדים שלך, כך הובלה לכיוון 2 המכובדים שאתה מחזיק בידך על ידי משחק ה- 2  למלכה ,ולאחר מכן מעבר לאס והובלת ה- 7 . זה מאפשר לך לבצע שלוש לקיחות בכל פעם שהמלך במערב.

המלך של מערב לא יכול להרוג את את המלכה שלך או את הנסיך,  כל עוד אתה מוביל לכיוונם.

הנה שילוב דומה של מכובדים:

שוב,  המשחק הנכון הוא להוביל נמוך לשילוב של שני המכובדים. לכן אתה מוביל את ה- 4 לכיוון הנסיך. כאשר הוא זוכה בלקיחה, אתה יכול לשחק את ה- A  אשר מפיל את המלך, ומאפשר לך לבצע שלוש לקיחות.  אם הובלת את המלכה במקום, היא היתה נכנעת למלך, משאירה רק שתי לקיחות.

הנה החלוקה האחרונה:

"אתה בטח לא רוצה שאני אוביל מן המלך שלי לכיוון הנסיך- עשר"?  אני שומע אותך אומר.

 זה תלוי במטרות שלך. אם אתה מנסה לבסס את הסדרה, אז כן, אתה צריך לעשות בדיוק את זה - זה נותן את הסיכוי הטוב ביותר של ביצוע 2 לקיחות בסדרה. עם זאת, אם אתה מחפש לקיחה מהירה אחת, אז אתה יכול לשחק את הסדרה בדרך אחרת . שים  לב שוב כיצד חסרת תועלת עקיפה כאשר קלפי הביניים שלך הם כל כך חלשים. המלכה מחויבת להרוג או עשר או הנסיך,   ועם המלך נופל לאס יש רק לקיחה אחת בשבילך אם

תוביל את הסדרה מהיד בצפון. להוביל מהמלך שלך יש לך את הסיכוי הטוב ביותר: ההובלה הראשונה לנסיך תילקח על ידי המלכה של מזרח,  אבל שוב אתה מוביל מן המלך שלך ועכשיו האס של מערב ייקח שני קלפים נמוכים והקלף המכובד שלך יישמר לקחת את שתי הלקיחות בסדרה.

 המטרה שלך היא תמיד להגן על הקלפים הגבוהים שלך ולקוות כי באפשרותך לכפות על המגנים לבזבז את הקלפים הגבוהים שלהם. אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לנסות זאת היא על ידי הובלה לכיוון החזקות של שני מכובדים.

 מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה