אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / הוסף נקודות-אורך רק בסדרה שעשוייה להיות שימושית

הוסף נקודות-אורך רק בסדרה שעשוייה להיות שימושית

פורסם בתאריך 15/06/2011

זהו טיפ מספר 8 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

הוסף נקודות-אורך רק בסדרה בה ניתן לייצר לקיחות נוספות. אבל סדרות מסוימות טובות יותר מאחרות! הרבה יותר שימושית סדרה ארוכה וחזקה (לדוגמא: AK876) על סדרה ארוכה וחלשה (לדוגמא: J6543). נקודות אורך מוסיפים לכל קלף מעל רביעייה (אחת לחמישיה וכול').

הביאור:

השווה את שתי החזקות סדרת ה-:

(א') AK876

(ב') J6543

ההחזקה (א) מחויבת כמעט תכונה במחזה, וגם תהיה לעתים קרובות יותר- מאשר לא- שווה לקיחה נוספת. עם זאת, ההחזקה (ב) היא פחות שימושית: אם נסיים עם כסדרת השליט, אז כמובן קלף ה- החמישי יהיה שימושי מאוד. אבל בחוזה NT,  או בחוזה בסדרה אחרת, החזקה זו סביר מאוד שתהיה מיותרת .

לאחר שנמצאת התאמה, אתה צריך להוסיף נקודות עבור קוצר ועבור אורך שימושי:

מכרז (1) -

2014-01-13_074406

 

במכרז זו, מערב העריך את ידו תוך שימוש בקוצר ב- וב- HCP , אבל הוא גם מוסיף נקודת אורך בסדרה החזקה שלו הצפויה להיות יקרת ערך במשחק. סך כל הנקודות מגיע ל- 18 (כולל 3 נקודות עבור ה- Singleton ועבור ערך החיתוך שלו), כך מערב הולך למשחק מלא.

לעומת זאת:

מכרז (2) -

2014-01-13_074420

בדוגמה השנייה זו, מערב לא מוסיף נקודה עבור אורך בגלל שסדרת ה- היא כה גרועה, כך שאין זה סביר שתהיה בעלת ערך כלשהו במהלך המשחק. עם אחת פחות של סך הנקודות (17), מערב מסתפק בתגובה של 3 אשר מזרח עובר.

הבה נראה כיצד איכות הסדרה משפיעה על המשחק, בהנחה שסדרת ה- יוצאת דופן מתחלקת בצורה הסבירה ביותר: 4-2.

במכרז (1), הכרוז אמור להיות מסוגל לבסס את סדרת ה- בקלות: הוא יכול לזכות ב- AK, לחתוך ב- גבוה, לחזור ביד עם שליט ולחתוך נוסף גבוה. עכשיו קלף ה- החמישי שלו יהיה זוכה. הוא מבצע ארבע לקיחות בשליט, שני חיתוכים, A ו-AK, והחשוב מכל קלף ה- החמישי – ובסה"כ עשר לקיחות.

בניגוד לכך – במכרז (2): על הכרוז לוותר על ההובלה השנייה ב- לפני מנסה לחתוך  שני קלפי , ולאחר מכן, אם הוא בר מזל הוא יוכל להגיע לקלף ה- המנצח שלו. עם זאת, ההגנה יכולה להגביל אותו לתשע לקיחות בלבד, על ידי הובלות בשליט מההתחלה ולאחר מכן להמשיך להוביל בשליט בכל פעם שהם יזכו בלקיחה ב-, וכך ישאירו את הכרוז עם שליט אחד בלבד בכל יד ולכן יוכל לחתוך רק אחד – לא מספיק כאשר הסדרה מחולקת 4-2 . הכרוז היה יכול לשחק על חלוקת 3-3 ב- במקום, אבל גם זה עלול להיכשל בניסיון לייצר לקיחה עשירית.

הערכה מלאה של ידך חשובה מאוד, אבל תמיד זכור כמה שימושית סדרה חזקה וארוכה יותר מאשר סדרה ארוכה, אבל חלשה.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה