אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – הברקה בניוטרל

הטור של אורן לידור – הברקה בניוטרל

פורסם בתאריך – 21/10/2010

ברידג' באינטרנט יכול להיות מהנה ביותר: אתה משחק בבית עם כוס בירה (ופיצוחים..למי שאוהב) , מולך במחשב שחקנים מכל העולם, אין את הרעש שלעיתים מוצאים במועדונים, אין הפרות כמו הכרזה או משחק מחוץ לתור (התוכנה לא "מרשה") אין טעויות כמו לא לשרת לקלף (התוכנה לא "מרשה") ואת התוצאה שהשגת אתה רואה חצי שנייה לאחר שסיימת את הבורד. באתר האוקיי ברידג' אפשר למצוא רמה גבוהה משחקנים טובים בכל העולם ויש גם אווירת ברידג' טובה. יש דרוג (RATING) לכל שחקן בהתאם לתוצאות שהשיג ובשולחנות "הכבדים" תמיד אפשר למצוא הרבה קיביצרים שבאים לראות את המקצוענים בפעולה.

ביד הבאה שיתף שחקן ישראלי במזרח פעולה עם שותפו הבלגי:

* ספלינטר – התאמה בספייד, קוצר בקלאב

** תמונה בקלאב.

בעקבות הדאבל השני של שותפו החליט השחקן הישראלי במזרח להוביל בקלאב נמוך מתחת ל – AK! ההובלה הסתברה כמבריקה לאחר שבדומם התגלה כצפוי קלאב בודד. מערב זכה עם ה – Q והמשיך ב – J. ההגנה זכתה מייד ב – 3 הארטים נוספים . לאחר המשך ב–A ממזרח, הכרוז חתך , קצת הסתבך, ומסר למערב עוד 2 לקיחות בשליט (יכול היה להפסיד עוד לקיחה בלבד) – 2 DOWN ! נכון שגם בהובלה בשליט והמשך בהארט החוזה נופל, אבל מזרח לא יכול היה לדעת שלשותפו ה – A ולכן מזרח ציפה למחמאות גורפות על ההובלה המדהימה…

"אם היית מכריז 3 אחרי שהכפלתי 3 , כבקשה לעוצר – הייתי מכריז 3NT" אמר שותפו במערב. 3NT אכן הוכרז בכמה שולחנות , ובגלל מיקום ה – K מבוצע תמיד עם לפחות לקיחה עודפת: 6 קלאבים, ספייד ולפחות – 3 הארטים.

"אחרי שהיריבים הכריזו כפי שהכריזו, חשבתי שיותר מדי יהיה לבקש ממך עוצרים גם בספייד וגם בדאימונד", אמר הישראלי (כרגיל..) את המילה האחרונה.

אורן לידור.

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אודות Bridge

סגור לתגובות

למעלה