אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – ההתקפה הטובה ביותר היא ההגנה

הטור של אורן לידור – ההתקפה הטובה ביותר היא ההגנה

פורסם בתאריך 9/11/2010

הכרזת דאבל העונשין באה להפוך את משחק ההגנה למשתלם. גם אם הנקודות אצל היריבים, עדיין, אם ניתנת להם האפשרות, היריבים יכולים לבחור לשחק בהגנה כדי לקבל תוצאה טובה יותר. זאת למדו על בשרם השחקנים ביד הנ"ל אשר ישבו בצפון – דרום. עוד הם למדו שלא כדאי להכריז דאבל אינפורמטיבי ( TAKE OUT DBL ) ללא שלישיות בכל הסדרות האחרות!

להלן היד המדוברת:

הכרזת הרידאבל של מזרח מראה לשותפו שהנקודות אצלם ומפאת חוסר ההתאמה מזמינה את השותפות לשחק בהגנה במידה והיריבים יכריזו את אחת הסדרות שלהם.

מערב הוביל בקלאב הבודד ומזרח זכה באס ושיחק מיד הארט. מערב לקח באס והמשיך בהארט גבוה (!) אשר מבקש המשך בספייד. מזרח חתך, המשיך ב – J ומערב לקח את ה  - K של הכרוז באמצעות ה – A  והמשיך ב – Q ובספייד נוסף לחיתוך עם ה – 10 . עד כה זכתה ההגנה ב – 6 הלקיחות הראשונות, אבל "החגיגה" רק החלה: קלאב ממזרח לחיתוך עם ה – 2 , הארט לחיתוך עם ה – Q , קלאב לחיתוך עם ה – J והארט רביעי לחיתוך עם ה – K . הכרוז קיבל רק את 3 הלקיחות האחרונות. סה"כ 10 (!!) לקיחות להגנה. 5 DOWN פגיע עם דאבל אשר נתנו 1400 נקודות למזרח – מערב.

"מעולם לא ראיתי הגנה כל כך רצחנית, ועוד על חוזה בגובה 2", אמר השחקן בצפון. "כן, כל זה התאפשר בגלל הכרזת הדאבל ממך, ללא 3 דאימונדים, אשר הכניסה את שותפך לצרות. לו היית מתאפק ומכריז פאס, היינו , אני ושותפי, מגיעים למשחק חלקי כלשהו. אחרי הכל בידינו רק 22 נק' ואין לנו התאמה באף סדרה", ענה השחקן במזרח.

"מעתה אקפיד בהכרזת הדאבל", הבטיח צפון.

אורן לידור.

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה