אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – חס(מש)ימה בלתי אפשרית

הטור של אורן לידור – חס(מש)ימה בלתי אפשרית

פורסם בתאריך 15/9/2010

"איזו חלוקה גרועה".. "עם חסימה כזו לא ניתן לבצע את החוזה".."אין כניסות לסדרת ההארט".."ההארטים חסומים".. כל המשפטים הקצרים לעיל אפיינו את היד הנ"ל בה אף כרוז בדרום (למעט אחד..) לא הצליח למצוא את קו המשחק הזוכה. עקב החסימה בסדרת ההארט נפלו הכרוזים בחוזה של NT3 מספר רב של פעמים.

יד זו לקוחה מתחרות האינטרפוליס שנערכת מידי שנה בהולנד:

שחקנים אשר הכריזו 4 זכו לחיים קלים יותר, כמו גם שחקנים שהכריזו NT3 מצד צפון. NT3 מצפון הוכרז במידה ודרום החליט להכריז את סדרותיו בצורה טבעית ולא באמצעות הכרזת NT2. במקרה זה ההובלה הייתה של מזרח אשר בד"כ הוביל באופן טבעי עם ספייד. את ההובלה ממזרח  לקחו הכרוזים בצפון עם ה – Q, שיחקו A , חזרו ליד עם ה – A ומשכו את ההארטים הגבוהים לביצוע החוזה.

הבעיה הייתה לכל הכרוזים אשר הכריזו כמתואר לעיל ושיחקו חוזה זה מצד דרום. ההובלה בספייד הגיעה כעת ממערב. ספייד נמוך שוחק מהדומם ומזרח זכה עם ה – K והמשיך בספייד. כמעט כל הכרוזים לקחו כעת ביד, משכו את ה – A ..ונתקעו. אין כניסות לדומם למימוש סדרת ההארט הגבוהה. גם משחק של ה – A על ה – Q בלקיחה השנייה אינו עוזר כי ה – A חוסם את הסדרה. הנפילה כעת בלתי נמנעת.

למרות הקושי, כרוז אחד הצליח לבצע את המשחק מצד דרום:

בלקיחה הראשונה, כשמזרח שיחק את ה – K – הוא שרת עם ה – Q ! את ההמשך בספייד (לו מזרח היה ממשיך בסדרה אחרת הביצוע היה קל – זוכים בלקיחה, מושכים A, עוברים לדומם עם ה – A וההארטים חופשיים) הוא לקח עם ה – 10. כעת המשיך בלקיחה השלישית עם ה – A והשליך עליו את ה – A !! בדרך זו הסיר את החסימה בהארט (הוא עדיין בדומם ויכול לגבות בנחת 6 לקיחות בהארט ) וביצע את החוזה עם לקיחה עודפת.

אורן לידור

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה