אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – טופ טראומתי

הטור של אורן לידור – טופ טראומתי

פורסם בתאריך – 13/10/2010

לפני שנים, הגיע ברידג'יסט ישראלי להולנד לביקור בבית הורי אשתו ההולנדית. אביו של אשתו היה מנצל תמיד הזדמנויות אלה כדי להזמין אותו למשחק ברידג' במועדון המקומי.

בכל מועדון הולנדי טיפוסי, יש באר גדול, ובניגוד למועדונים בארץ ( שם השחקנים מזמינים לכל היותר כוס קולה או כוס תה ) , בהולנד הבאר הוא מרכז "העניינים". אחרי כל סיבוב משחק, הולכים השחקנים "לסיבוב" בירות (או משהו חזק יותר..) ויוצאים בסוף הערב "מסובבים" לגמרי. אבל..זה חלק מהבילוי.

בסיבוב האחרון קיבל גיבורנו בדרום את היד החזקה הבאה:

מחלק מערב, אין פגיעים

לאחר פתיחה של 1 ממערב ו – 2 ממזרח ידע דרום שהכרזתו הנכונה היא DBL. אבל מבט חטוף בשותפו הבהיר לו ששותפו כבר לא במשחק אלא במיטה לאחר כמות לא מבוטלת של שתייה חריפה. לכן החליט להטיל "פצצה" אשר "תעיר" את שותפו , והכריז קיו ביד – 3 , לאמור: הגיע הזמן לקום פרטנר, רק תבחר סדרה, ואני כבר אתמוך למשחק מלא. אבל הפצצה לא העירה את שותפו הרדום וגיבורנו נהייה הכרוז בחוזה של 3. אין ספק שזוהי הטראומה של כל שחקן ברידג' – לבחור בשליט אשר ליריבים יש 12 קלפים בו.

"נסגור על 1 DOWN ?" שאל הישראלי בהולנדית העילגת שלו. ההולנדי במערב שלא הבין את ההומור הישראלי ענה – "ניי" (..לא), והוביל בהארט. מזרח חתך והמשיך בספייד אותו חתך מערב..וכך המשיכו היריבים "לתקתק" ימינה ושמאלה וכך לאחר חיתוך צולב של 8 הלקיחות הראשונות לא נותר להם עוד מה לחתוך ..והם זכו בעוד 2 לקיחות דאימונד ולקיחת קלאב. סה"כ 11 לקיחות להגנה – 3 מינוס 7! במקום לשחק 4 או 4 שמבוצעים בקלות.

הכרוז טרם התאושש מהטראומה שעבר והיריבים מלאי החיוכים החליפו ביניהם מחמאות ופתחו לרווחה את טופס הרישום רק כדי לגלות..שהתוצאה שהשיגו (350) היא בוטום להם וטופ אבסולוטי לכרוז. בשולחן אחד שיחקו 5 וביצעו את החוזה (400) ובכל יתר השולחנות ביצעו הכרוזים במזרח – מערב 5 עם DBL – 550.

חיוכם של ההולנדים נעלם והישראלי אמר בצחוק מתגלגל: "אין לכם סיכוי נגד שיטת ההכרזה שלנו".

אורן לידור.

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה