אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – יד משוגעת

הטור של אורן לידור – יד משוגעת

פורסם בתאריך 21/9/2010

שחקן ברידג' נדרש לעיתים קרובות להפעיל את דמיונו העשיר כדי לפתור בעיות. הדוגמא לעיל ממחישה יותר מכל שללא פתרון יצירתי , לא רק שלא ניתן היה לבצע את הסלאם הגדול, אלא היה ניתן בקושי לבצע משחק מלא:

ההכרזה "קצת" פרועה, תוך שמזרח מערב מנצלים את ההתאמה הטובה ואת הפגיעות ומכריזים מהר עד לגובה של 6, אשר כמעט מבוצע ( נופל רק בהובלה של A והמשך בדאימונד או ספייד). מזרח אמנם לא יודע על החלוקה המטורפת של שותפו אבל עושה חשבון שגם 3 נפילות לא יכולות להזיק כי ברור שלצפון דרום יש לפחות משחק מלא, וכנראה יותר. מצידו של צפון, הסלאם הגדול נראה בחירה מוצלחת. מזרח מכפיל כבקשה להובלה בקלאב (אולי השותף יוביל בספייד, אבל חייבים לנסות! העיקר שיבין לא להוביל בהארט). כעת תור דרום לעשות חשבון: שותפו הלך לסלאם גדול – מכאן שידו אדירה עם תמיכה מעולה בדאימונד (הפתיחה של דרום הבטיחה 3 דאימונדים, והרי יש לו שישה). אין ספק שהכפלת מזרח נובעת מחוסר בקלאב ( הרי מערב הראה קלאבים ולדרום גם חמישייה). מכאן שכדאי לנסות NT7 .

מערב לא ראה טעם בהובלת קלאב כעת והוביל ב – K. בפועל ניתן לראות שבהובלת קלאב החוזה נופל 4 פעמים כי לכרוז אין כניסה לידו. אבל גם בהובלת הארט יש הרבה עבודה: אמנם על "הנייר" יש 13 לקיחות. אבל צריך את הלקיחות בכיס. יש בעיות מעברים קשות. נראה אתכם הקוראים! איך תתגברו על בעיית המעברים בהובלת הארט? האם אתם רואים דרך לחזור לידכם במידה ותזכו בלקיחה כלשהי בדומם?

ובכן דרום זכה בהובלה עם ה – A והשליך מידו את ה – A ! כעת הוא בידו ויכול לגבות באין מפריע את לקיחותיו בקלאב. אבל עדיין חסרה לו לקיחה (2 אסים, 5 קלאבים ו – 5 דאימונדים) – אין לו כניסה ליד אל הדאימונד השישי , הלקיחה ה – 13. אז מה עושים?

הכרוז המשיך בלקיחה השנייה עם סדרת הקלאב, גבה את ה – KQJ109 והשליך עליהם מהדומם, בתור מפסידים, את ה – !!!! AKQJ10 כעת כשהוא עדיין בידו, המשיך עם כל 6 הדאימונדים שהוגבהו , והשליך עליהם את 6 הספיידים הקטנים מהדומם. לבסוף זכה בלקיחה האחרונה עם ה – A. אז התשובה לשאלה: לא, לא ניתן לחזור ליד לאחר מעבר לדומם. אבל..כן, אפשר כלל לא לעבור לדומם. "פשוט", יש לזרוק את כל הקלפים הגבוהים ולהישאר ביד!

אורן לידור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה