אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – כיסו, כוסו, כעסו ו..ברידג'ו

הטור של אורן לידור – כיסו, כוסו, כעסו ו..ברידג'ו

עודכן בתאריך – 10/10/2010

אדם ניכר בכיסו, כוסו, כעסו ו..ברידג'ו. אחד הדברים המעניינים במשחק הברידג' הם "הטיפוסים" שפוגשים לעיתים ליד השולחן. הרי כל רבע שעה מחליפים יריבים. כך קרה לשחקן המעולה במזרח שהתיישב לשולחן ואמר בנימוס "שלום", אולם השחקן עב הכרס לשמאלו היה עדיין "עסוק" במשחק הקודם: "איך את משחקת??" צעק לעבר שותפתו הרזה והשברירית. נשימתו הקולנית הוסיפה לדרמתיות . "את לא רואה שמכרת את המשחק??". הוא שלף כריך ענק ובביס ענק העלים חצי ממנו. תוך לעיסה לקח את הקלפים מהבורד החדש והמשיך בפה מלא : "את צריכה לשחק רמי, לא ברידג'".

מחלק צפון, צפון – דרום פגיעים

מערב הוביל ב – Q.

"עם יד כזו תסגרי מייד ל – 3NT. מה קרה, את כבר לא סומכת עלי?", המשיך דרום בחרחור. הוא ביקש ספייד מהדומם ועוד בטרם שרת מזרח – זרק בכוח מידו את ה – A. הכרוז המשיך עם דאימונד לעבר ה – K ושיחק הארט מהדומם לעבר ידו. מזרח החליט שכעת זה זמן טוב ללמד את הכרוז לקח. הוא שם את ה – Q על השולחן ומייד אחר כך עוד ספייד ואמר: " DOWN 2 . ה – Q שלי זוכה בלקיחה והספייד מוציא לך את ה – K. לשותפי יש A אשר יהווה כניסה ליתר 4 הספיידים הגבוהים שיוותרו בידו. סהכ" 4 לקיחות בספייד מתוך 6 הספיידים שהיו בידו ו – 2 לקיחות בהארט. נו, תרשום, חבל על הזמן. בוא נעבור לבורד הבא". הפיצוץ היה בלתי נמנע: "דירקטוררר!!", זעק הכרוז, וקולו הדהד בכל האולם. עיני כל השחקנים במועדון הופנו לעברו ומנהל התחרות הגיע בריצה למקום. הכרוז סיפר בהתרגשות את שאירע והשחקן במזרח נדרש להסביר איך ידע שלשותפו היו 6 ספיידים וה – A. "פשוט, הכרזת ה – 1NT שללה 4 ספיידים. אצלי ואצל הדומם שניים כ"א – מכאן שלשותפי שישה. כמוכן הכרזת ה – 1NT הראתה 6-9 נק'. כיוון ששותפי הוביל ב – Q ברור שה – K אצל הכרוז. את ה – A ראיתי אצלו בלקיחה הראשונה. AK = 7 נקודות. לו היה לו ה – A היו לו 11 נקודות ולא היה מכריז 1NT", השלים מזרח את הניתוח המבריק.

כשפתחו את דף הרישום התברר שבכל יתר השולחנות החוזה בוצע, לעיתים עם לקיחת יתר. "מובן שאם היית מעכב את הלקיחה הראשונה היית מבצע את החוזה בקלילות כי לא היו בידי יותר ספיידים לחזור לשותפי", סיים מזרח את הסברו.

הכרוז שתק לשם שינוי, ובביס ענק נוסף כילה את זעמו על הכריך.

אורן לידור.

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה