אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – פתרון יצירתי

הטור של אורן לידור – פתרון יצירתי

פורסם בתאריך – 1/9/2010

ברידג' הוא משחק נהדר! גם בגלל התקשורת שהשותפים יוצרים בהכרזה ובהגנה וגם בגלל הדמיון שצריך להפעיל כדי לפתור מצבים הנראים כבלתי פתירים. בסלאם הנ"ל נזקק הכרוז ל – 2 כניסות לדומם. יש רק כניסה אחת בקלאב וכניסה אחרת אינה נראית באופק.. אולם הכרוז מצא את הכניסה המיוחלת בעזרת משחק יצירתי:

במידה ולדרום הייתה פתיחה חלשה יותר , הכרזת הדאבל הייתה מחייבת לפחות שלישיות בכל הסדרות האחרות. בהסתמך על כך באה קפיצתו של צפון. כעת אין עוד לדרום את מרחב ההכרזה להמשך תיאור היד והוא סגר ב – 6.

מערב הוביל ב – 4. המצב לא נראה מעודד. יש 2 מפסידים בטוחים בסדרת הספייד ועוד מפסיד אפשרי בהארט. הכרוז זכה בהובלה בידו, ומשך שני סיבובי הארט. לשמחתו מזרח שרת עם ה – J בסיבוב השני. כעת עצר הכרוז לחשוב: קלף ההובלה הוא לבטח סינגלטון (הרי מזרח פתח 3). כמוכן ברור שה – A במערב (למזרח ה – KQJ וה – J. לו היה בידו גם ה – A ידו הייתה חזקה מידי לפתיחה של 3 – כלומר הוא היה פותח 1). מכאן שאפשר לעבור לדומם עם קלאב, לשחק K עליו יושלך ספייד ולפתח את ה – Q עליה יושלך בהמשך ספייד נוסף. למערב, שיזכה ב – A אין עוד ספיידים להמשיך..ניתוח מעולה..אבל אין כניסה לדומם אל ה – Q.

שימו לב לפתרון הנהדר שמצא הכרוז: לאחר שה – J נפל במזרח, המשיך דרום עם עוד 2 סיבובי שליט ושיחק K ועוד קלאב לעבר ה – J שבדומם. כעת המשיך כמתוכנן עם ה – K והשליך עליו את ה – A ! מערב זכה עם ה – A אבל נותרו בידיו רק דאימונדים וקלאבים והוא נאלץ "לעזור" לכרוז להיכנס לדומם. המשך בקלאב ועל ה – Q שבדומם הושלך ספייד מהיד. על ה – Q הושלך המפסיד האחרון בספייד והחוזה בוצע.

אורן לידור.

אודות האקדמיה-מנהל

כתוב תגובה

למעלה