אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – שחקן "מתחיל"

הטור של אורן לידור – שחקן "מתחיל"

פורסם בתאריך – 01/10/2010

שחקן "מתחיל"

לפני שנים, במהלך ביקורו בישראל, נכנס ידידי הקרוב, שחקן הברידג' ההולנדי ברי וסטרה , למועדון ברידג' מקומי וביקש ממנהל המועדון שותף למשחק. כשנשאל, השיב בצניעות שרמת משחקו – "סבירה".וכך סודרה לו כשותפה גברת עם כובע. "אתה מכיר קונבנציות?", שאלה.  "כן, חלק מהן", ענה. "כמה זמן אתה משחק?", שאלה. " כמה שנים", ענה. "באיזה מקום סיימת את התחרות האחרונה בה שיחקת?", שאלה. "מקום חמישי", ענה. הגברת עם הכובע ענתה לו: "אני מסיימת תמיד במקומות ראשון עד שלישי" ופנתה בזעם למנהל התחרות: "איך אתה מעז לסדר לי שחקנים מתחילים?! אני רוצה שותף אחר". וכך סודר לידידי הצנוע לשחק את התחרות עם שחקנית אחרת שהיה ידוע לכולם שהיא הגרועה במועדון  ( אבל לפחות הייתה מלאת שמחת חיים )..

במהלך התחרות יצא להם לשחק נגד השחקנית עם הכובע:

האם 3 זה קונבנציית "ברגן" שאלה בחיוך מרושע הגברת עם הכובע? "לא, הכל טבעי, אנחנו משחקים לפי הרגש, בלי קונבנציות". לאחר שהובילה ב – K וראתה  את הדומם, המשיכה הגברת להציק: "מה זה 3 עם 9 נקודות עלובות?" "ובכן", ענתה בחיוך שותפתו של ידידי, "בד"כ עם השותפים הרגילים אני מכריזה פאס, ועם יותר טובים – 2 , אבל עם הקוסם שסידרו לי היום לשחק איתו, התלבטתי אם לא להכריז מייד 4… ברור לי שיבצע את החוזה בלי קושי".

"אפילו אלוף העולם לא יכול לבצע את החוזה הזה", אמרה בשחצנות הגברת עם הכובע."עם הכרזות כאלה בטח תסיימו במקום האחרון"..

ברי זכה ב – A וחתך מייד קלאב. כעת שיחק את ה – A וגילה את החלוקה הרעה. AK שוחקו מהיד ודאימונד נוסף לעבר ה – Q בדומם. קלאב שלישי נחתך ביד והכרוז המשיך ב – A , הארט אל ה – K וקלאב אחרון לחיתוך בידו. לכרוז נותרו בידו ה – KJ והארט נמוך ולמערב נותרו Q109. הארט נמוך שוחק בלקיחה ה – 11 ומערב נאלצה לחתוך את ההארט הגבוה של שותפה ובלית ברירה להמשיך בספייד היישר לעבר ה – KJ של הכרוז אשר השלימו את ביצוע החוזה.

"לא האמנת לי שהוא קוסם ועכשיו הגיע הזמן שתאכלי את הכובע המטופש שלך", אמרה השחקנית בצפון ופרצה בצחוק רועם.

השחקנית עם הכובע האדימה מבושה: " מה הייתה התחרות האחרונה ששיחקת?", שאלה בחשש. "אליפות העולם", ענה ברי וסטרה. את התחרות הזו הוא סיים ראשון עם תוצאה של 82% . כמוכן….

11 חודשים מאוחר יותר, הוביל ברי וסטרה את נבחרת הולנד לזכייה באליפות העולם הבאה.

אורן לידור.

השם שלך (חובה)

הדואר האלקטרוני שלך (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה