אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – הגנה קטלנית

הטור של אורן לידור – הגנה קטלנית

פורסם בתאריך – 8/12/2010

היום אקח אתכם 45 שנה אחורנית. השנה היא 1965 והתחרות היא אליפות איטליה לקבוצות. הקבוצה הבולטת היא כמובן, "הקבוצה הכחולה" (THE BLUE TEAM) אשר שלטה בברידג' העולמי כ – 20  שנה.

מחלק דרום, כולם פגיעים

בכל השולחנות (למעט אחד) שיחקו את היד בחוזה של 3NT וכל אחד מהכרוזים קיבל הובלה ב – 5. כל הכרוזים לקחו את ה – 8 עם ה – Q ושיחקו A ודאימונד נוסף. לאחר שמערב לקח עם ה –K ,היו לו 11 לקיחות בטוחות: 2 קלאבים, 5 דאימונדים, הארט ו – 3 ספיידים (660+). FLAT BOARD ? ממש לא.. פייטרו פורקה במערב הוביל אף הוא ב – 5 והכרוז גם כאן לקח את ה – 8 של מזרח עם ה–Q, ושיחק A. פורקה הבין ממהלך הלקיחה הראשונה שלשותפו 1098 ( אחרת מדוע הכרוז לקח עם ה – Q ? ) ושלכרוז KQ7 (אם לשותף היה ה –7 – הוא היה משחק אותו כנמוך מרצף) ומכאן שחייבים לנסות לעזור לשותף לקבל את היד בכל מחיר. לכן על ה – A השליך את ה – K !! הכרוז המשיך בעוד דאימונד ל – Q אבל כיוון שה – J הוגבה כעת, הוא ניסה לפתח את הלקיחה התשיעית מסדרת הקלאב. מזרח (בניטו גארוצו) שירת עם ה – J ועל ה – A של דרום מערב זרק את ה – Q! הכרוז חזר לדומם באמצעות ה – A וניסה להמשיך בקלאב אבל מזרח שירת ב – T ועל ה – K מערב השליך את ה – 9 . הכרוז המיואש קיווה שה – 8 במערב וניסה סיבוב שלישי של קלאבים, אבל מזרח זכה בלקיחה, משך את ה – J , חזר בהארט ו.. DOWN 3 ל 300- : ההגנה לקחה קלאב, דאימונד ו – 5 הארטים !!!

ומה קרה בשולחן השני? 3NT + 2 כמו בכל יתר השולחנות? לא ולא.. קאמילו פביס טיצ'י ומימו דאלליו לא עצרו לפני שהגיעו לחוזה היומרני (מאוד) של 6 ! לכרוז יש מפסידים בטוחים בהארט ובדאימונד אבל למזלו של הכרוז (צפון) ההובלה באה הפעם ממזרח: ה – J . קאמילו עט על המציאה, שיחק מייד 3 סיבובי ספייד והשליך על הספייד השלישי את המפסיד בהארט. כעת המשיך ב – K וחתך את ה – A של מערב. עכשיו שיחק A ודאימונד ומערב זכה ב – K והמשיך בהארט. הכרוז זכה ב – Q (השליך קלאב), חתך הארט ושיחק את כל הדאימונדים. מזרח נלחץ בסדרות השחורות והחוזה הבלתי אפשרי בוצע (1370 +).

אורן לידור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה