אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – חפש את המלכות

הטור של אורן לידור – חפש את המלכות

פורסם בתאריך – 24/12/2010.

הביטוי הצרפתי הנודע "חפש את האישה" בא לידי ביטוי פעמיים ביד הבאה. בעזרת ניתוח מעמיק הצליח הכרוז למצוא את 2 המלכות החסרות:

מחלק מערב, כולם פגיעים

החוזה הסופי יומרני בפרט לאור העובדה ששני היריבים הכריזו. דרום ניצל את הפגיעות כדי להיכנס להכרזה וצפון סמך על הכרזת שותפו ועם פתיחה בידו סגר למשחק מלא.

ההובלה הייתה ב – AKQ. הכרוז חתך את הקלאב השלישי וניסה מייד את העקיפה בדאימונד. מזרח לקח את ה – Q באמצעות ה – K והמשיך ב – 10. דרום זכה באס והמשיך בדאימונד שלישי לחיתוך בידו ( מזרח השליך קלאב) . כעת עצר הכרוז למחשבה ארוכה ולאחר ניתוח  היד שיחק כאילו הקלפים היו פתוחים בפניו: הארט ל – K , הארט לעקיפה אל ה – J ואחר כך A אשר הפיל את ה – Q במזרח וכעת J אשר הורץ לאחר שמערב לא כיסה. סה"כ זכה הכרוז ב – 3 ספיידים, 6 הארטים ודאימונד.

איך ידעת לנחש היכן נמצאות 2 המלכות? שאל היריב במזרח. ולמה לא שיחקת AK מלמעלה אלא בחרת לעקוף? שאל היריב במערב.

ובכן, ודאי שמתם לב שבחרתי לעקוף תחילה בדאימונד לפני שנגעתי בסדרות המייגו'ר. מהלך זה עזר לי להבין את חלוקת היד. כיוון שלי ולשותף 22 נק' יחד, ברור ממהלך ההכרזה שלמערב 12 נק' ולמזרח 6 . לו העקיפה בדאימונד הייתה מצליחה, היה יוצא שלמערב AKQ ו – K ומכאן שכל יתר הנקודות ביניהן שתי המלכות החסרות חייבות להימצא במזרח. אבל לאחר שהתברר שה – K במזרח ברור כעת שכל מלכה נמצאת ביד אחרת כדי להצדיק את הכרזות היריבים. לכן המשכתי בחיתוך של דאימונד שלישי , וכשמזרח לא שרת הכל היה ברור: הכרזת מזרח 1NT שללה רביעיות במייג'ורים. מכאן שבידו לפחות 7 קלפים במיינורים. כיוון שבידו רק 2 דאימונדים יוצא שיש לו בדיוק 5 קלאבים ולכן 3-3 בסדרות המייגור. כלומר סדרת ההארט מחולקת 3-1. לכן שיחקתי את ה – K ולאחר שמערב שרת עם נמוך , היה לי ברור שלמזרח נותרו עוד QX ומכאן שה – Q במערב. אם למערב הייתה Q בודדה הייתי מבין שה – Q אצל מזרח ועוקף לכיוון לשני.

"וואו" , אמרו המגינים פה אחד, וצפון המשיך, "אכן ניתוח מבריק".

אורן לידור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה