אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של אורן לידור / הטור של אורן לידור – לא יודע להכריז פאס

הטור של אורן לידור – לא יודע להכריז פאס

פורסם בתאריך – 29/05/2011.

יש שחקנים אשר תמיד ינסו לקחת את המשחק אליהם, וכשהם נופלים ומקבלים תוצאה איומה הם גם תמיד ימצאו את ההצדקה להכרזתם: אנחנו לא פגיעים, הייתה לי יד אדירה, אני לא יכול לתת להם לשחק עם יד כמו שלי, וכו'. יהיו אף כאלה שיידעו להאשים את השותף המסכן במחדל.  אבל בקו התחתון ניתן כנראה לומר , שכשבקורס מתחילים דיברו על הכרזת פאס, הם כנראה היו חולים.. והנה דוגמא פנטסטית לשחקן אשר העריך את ידו קצת יותר מידי:

מחלק מערב, כולם פגיעים:

מערב הוביל ב – 6 . מזרח לקח עם האס והמשיך ב – 8. הכרוז שירת עם נמוך ומערב עם ה – 5. מזרח הבין את הרמז והמשיך ב – Q. דרום ניסה את ה – K אבל מערב לקח עם האס, משך עוד 4 לקיחות בספייד (הכרוז האומלל השליך 2 קלאבים גבוהים ) וחזר בהארט אל שותפו במזרח אשר המשיך עם 4 סיבובי הארט. עד להארט האחרון ההגנה לקחה את כל 10 הלקיחות הראשונות. לכרוז נותרו ביד A ו – KQ. כששוחק ההארט האחרון, ( בלקיחה ה – 11 ) הכרוז מצא עצמו בלחץ ובלית ברירה השליך דאימונד. כל זה ממש לא עזר כי מזרח המשיך בדאימונד ומערב לקח את 2 הלקיחות האחרונות. הגנה מדהימה אשר הניבה 13 לקיחות !! 8 DOWN עם רידאבל היו שווים 4600 נק' למזרח מערב.

"21 וחצי נקודות..", מלמל דרום.

"אני רואה רק 20", ענה שותפו.

"הדאבלטון לא שווה עוד נקודה? וה – 10 לא שווה עוד חצי?. וחוץ מזה מערב הראה 12 נק' ומזרח 6. ציפיתי שתביא לי 2 נקודות", תקף דרום.

"הבנתי, אז כל זה בעצם באשמתי, נכון? לפי ספירת הנקודות המעוותת שלך היד שלי שווה 3 וחצי נקודות – 3 על הסינגלטון וחצי על ה – 10. כלומר יש לנו יחד 25 נק'..ולמה הרידאבל??", התגונן צפון.

" פאס לא מצוי בלקסיקון שלי", אמר דרום כהרגלו את המילה האחרונה.

אורן לידור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה