אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של שירי פאור / הטור של שירי פאור – גמר אליפות הארץ 2005

הטור של שירי פאור – גמר אליפות הארץ 2005

פורסם בתאריך – 6/12/2010

לאחר תחרות ארוכה ומפרכת, הוענקו התארים "אלופי הארץ" למיכאל בראל ואמיר לוין ו"אלופות הארץ" למטילדה פופלילוב וסטלה שגיב. מיכאל ואמיר הם שחקנים מוכרים בארץ ובעולם, שזכו בעבר בתארים כאלה ואחרים, כל אחד בנפרד. בתחרות ארוכה שכזו, צריך שילוב של קצת מזל עם הרבה ידע, ובעיקר כושר ריכוז לאורך זמן. הנה יד שמשלבת קצת מכל אחד מהגורמים שהזכרתי:

כתשובה להזמנה של אמיר (מזרח), המשיך מיכאל (מערב) לתאר את ידו והראה 5 הארטים. ההובלה היתה J מצפון, ולאחר שנפרש הדומם ניתן להבחין ב 5-6 מפסידים.

המבצע החליט לבדוק את מצב השליטים: הוא שיחק 8 מהיד, צפון שיחק נמוך, נמוך ממזרח וה- 8 זכה בלקיחה. עכשיו כשהוא יודע שהתמונות החסרות בהארט נמצאות בצפון, הוא עבר לדיאמונדים: 4 , T מצפון ומיכאל, שקיווה שה- A ייפול, שיחק נמוך מהדומם. צפון זכה ב- T , ושיחק ספייד נמוך. נמוך שוחק גם ממזרח, דרום שם K, ו A ממערב.  מיכאל שיחק מהיד דיאמונד שלישי, צפון השליך ספייד, ודרום זכה בלקיחה. דרום היה צריך להחליט איזה צבע עליו לשחק, והוא בחר בקלאב (למרות שספייד היה מכשיל את המשחק). מיכאל זכה ב A , הצעד הבא היה 9 , J מצפון ו- A מהדומם. הוא שיחק דיאמונד (שהפך לזוכה בנתיים) והשליך עליו את המפסיד בספייד. שימו לב שהמבצע יכל להשליך את הקלאב הנמוך, אך מהספייד היה דחוף יותר להיפטר. צפון חתך עם K , המשיך ב- Q , שנחתך עם ה-T במערב, ועכשיו לקלף המפתח: מערב שמר לאורך כל המשחק את ה- 2 ,שבשלב הזה שימש כניסה ל- 4 במזרח. מיכאל גבה את הדיאמונד מהשולחן, זרק עליו את הקלאב הנמוך מהיד ושאר הלקיחות היו שלו.

ואכן, בתחרויות שכאלה בכדי לנצח צריך את השילוב בין ידע, יכולת וכח סיבולת וגם כמו שאמא שלי אומרת: קצת מזל אף פעם לא מזיק…

שירי פאור.

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה