אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של שירי פאור / הטור של שירי פאור – אליפות העולם לצעירים 2006

הטור של שירי פאור – אליפות העולם לצעירים 2006

פורסם בתאריך – 4/2/2011.

בימים אלו מסתיימת אליפות העולם ה- 10 לנבחרות צעירות בסידני, אוסטרליה.  נבחרת ישראל לצעירים (עד 25) כללה את אופיר רשף, אלדד גינוסר, רון הופמן, גלעד אופיר, עדי עזיזי, יותם בר יוסף והקפטן מיכאל בראל, כולם שמות מוכרים בארץ ובעולם, שייצגו את המדינה בארועים רבים. בתחרות היוקרתית משתתפות נבחרות מצוינות והשחקנים שלנו שמרו על מיקום טוב לאורך כל הדרך. בתחרויות של קבוצות משווים את התוצאות בין 2 שולחנות, כך שזוג אחד יושב בשולחן אחד צפון- דרום והזוג השני בשולחן המקביל במזרח-מערב. היד הבאה שוחקה נגד נבחרת יפן והניבה תוצאה מצוינת:

ההכרזות ב-2 החדרים:

בשולחן 1 גינוסר בצפון החליט להסתיר רביעייה בספייד, מכיוון שידו מאוזנת מידי, והמשחק שוחק בחוזה של NT. ההובלה היתה ב 4♦ ממזרח, נמוך מדרום 9 ממערב והנסיך של צפון זכה בלקיחה הראשונה. למבצע יש עוד 7 לקיחות בטוחות ולאחר ששיחק AK♠,גילה את החלוקה 4-1, והחליט לנסות לזכות בלקיחה החסרה מהקלאבים. גינוסר שיחק דיאמונד נמוך מצפון והאס זכה בשולחן. קלאב נמוך מהשולחן, מערב שיחק נמוך, צפון J♣, ומזרח זכה ב K♣. החזרה בדיאמונד לא הועילה להגנה, גינוסר עבר לדרום עם הארט ושיחק שוב קלאב נמוך, מערב שיחק שוב נמוך וצפון זכה עם הנסיך. זו היתה הלקיחה החסרה, והמשחק בוצע בהצלחה 600+ ליהודים.

בשולחן השני הופמן במערב החליט לעשות ליפנים חיים קשים ופתח בפריאמפטיב במושב שלישי (קצת אגרסיבי, אבל קשה להתווכח עם הצלחה). כתוצאה מההפרעה המשחק שוחק בספייד, וההובלה היתה ממערב ב- 3♥. היפני לא הצליח לקחת יותר מ- 7 לקיחות והתוצאה היתה 300 למזרח ומערב.
התרגום הוא 14 IMP לטובתנו בדרך לנצחון חשוב. בשבוע הבא עדכון תוצאת הסיום ועוד מהנבחרת הצעירה

שירי פאור.

אודות Bridge

תגובה אחת

  1. בכתבה נמסר כי "בימים אלה" מסתיימת אליפות לצעירים באוסטרליה. בכותרת נאמר שהאליפות היא של שנת 2006 ולבסוף כאשר התאמצתי וחיפשתי מצאתי שזה בכלל קרה בשנת 2005 וישראל לא הגיעה אפילו לחצי הגמר. התוצאה אכן מצויינת אבל הכותבת חייבת לספק יותר פרטים על מנת שהקורא לא יחשוב… וואו איזה נבחרת… בטח יגיעו למקום הראשון. ולא היא. כדאי היה להוסיף שהתחרות הסתיימה בניצחון של נבחרת ארה"ב וישראל לא הבריקה במיוחד (להוציא את היד הזו). סליחה על הביקורת.

כתוב תגובה

למעלה