אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / השתמש בשיטות הרגילות שלך גם בתגובה ל-1NT Overcall

השתמש בשיטות הרגילות שלך גם בתגובה ל-1NT Overcall

פורסם בתאריך 30/06/2011
זהו טיפ מספר 17 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.
הטיפ:

התעלם מפתיחת היריב והשתמש ב-Stayman או ב-Transfer גם ל-1NT Overcall של שותפך מאותן סיבות של התגובה לפתיחת 1NT: גמישות ומציאת התאמה של 4-4 ב-Major, תוך הסתרת קלפי היד החזקה.

הביאור:

זה חשוב שתהיה לך שיטה מדויקת איך להגיב לפתיחת 1NT הרגילה של שותפך. רוב השחקנים משתמשים ב-Stayman והרבה שחקנים משתמשים גם ב-transfers.   אתה צריך להשתמש בשיטות אלה גם כאשר הינך מגיב ל- 1NT overcall. שיטות אלה עובדות בדיוק באותה צורה כפי שהן מופיעות על פתיחת 1NT נורמלית, ואכן אתה תעשה הכי טוב אם תתעלם מהכרזת הפתיחה של היריב לגמרי.

הנה שתי חלוקות אשר ממחישות את הצורך לדבוק בשיטות הרגילות שלך:

חלוקה (1):

ההכרזות:

מערב overcalls על הכרזת הפתיחה של דרום עם 1NT, מראה יד מאוזנת עם 15-18 נקודות ועוצר טוב ב-hearts . מזרח יכול להיות בטוח שיש משחק מלא עם 10 הנקודות שלו, אבל איזה משחק?

אם לשותפו יש תמיכה של 4 קלפים ב-spades, 4 צפוי להיות המשחק הכי טוב, אז הוא חוקר על ידי הכרזת 2, ב-Stayman. למערב אכן יש ארבעה spades, הוא משיב 2, ומזרח מעלה ל-4. המשחק ב-spades צריך להתבצע בקלות ואילו 3NT בסכנה בגלל החולשה ב-clubs.

חלוקה 2 מראה כיצד הגמישות של Jacoby  transfers יכולה לפתור בעיות של המגיב:

ההכרזות:

ושוב מערב overcalls 1 עם 1NT, אבל הפעם למזרח יש דילמה אחרת: יש לו 8 הנקודות וכך קיים סיכוי של משחק מלא, אך איזה משחק? הוא רוצה להציע spades כחוזה ובאותו הזמן להזמין למשחק מלא. ה-Transfer  עושה את החיים של מזרח קלים: הוא מכריז 2 להראות את סדרת חמישה קלפים שלו ב-spades ומעל התגובה המאולצת  2 של המערב הוא rebids: 2NT. כל זה מסתכם ואומר: " שותף, יש לי חמישה spades ואני חושב שיש לנו סיכוי למשחק ".

מערב מעריך כעת את ידו: עם 18 הנקודות הוא יכול להיות בטוח כי יש משחק מלא, אבל עם רק doubleton, ב-spades, חוזה NT  יהיה טוב יותר מאשר spades ולכן הוא מעלה ל-3NT. חוזה זה יהיה קל, אבל ב- 4 אתה יכול ליפול בחיתוך diamond, כך משחק מלא ב-NT הינו בהחלט הבטוח ביותר.

כפי שאתה יכול לראות, הקונבנציות שלך עובדות היטב על overcall 1NT והן בהחלט יעילות באותה מידה.

בברכה,
גבי לוי
מקור: B. Magge Mrbridge
תרגום ועריכה: גבי לוי
Editing and translation rights and more
© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה