אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / התחשב במה שהצד השני יכול לחשוב על חוסר הנוחות וההתלבטות שלך בעת בחירת הקלף הנכון

התחשב במה שהצד השני יכול לחשוב על חוסר הנוחות וההתלבטות שלך בעת בחירת הקלף הנכון

פורסם בתאריך 16/07/2011

זהו טיפ מספר 27 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

התחשב במה שהצד השני יכול לחשוב.

הביאור:

עשוי לחשוב על משך הזמן שאתה מקדיש לקבלת ההחלטה על הקלף שתשחק.

ראשית, יש לשחק בקצב שווה,  אבל כאשר אתה מתמודד עם מספר החלטות קשות,  זה לא כל כך קל.  אתה מוזמן להקדיש זמן רב ככל שאתה רוצה לחשוב על ההחלטות שלך,  אבל שים לב שהיריבים שלך יכולים לנצל לטובתם את היתרונות של הדילמה שלך.

בחוזי NT , משחקים סופיים Endplays - (ראה טיפ 26) הם הרבה יותר נדירים כי אין חיתוכים לבצע, אבל לפעמים אתה יכול למצוא Endplay מסודר נגד שחקן, כאשר אתה יכול לחזות את הקלפים שלו.  לעתים קרובות , זה יהיה בגלל שהוא ביצע הכרזה וכך הראה כוח של נקודות קלפים גבוהים( HCP) , אבל מקרה אחר הוא  כאשר המגן נאבק עם השלכת הקלפים שלו.

בחלוקה זאת, אתה בחוזה 6NT נגד מערב אשר מוביל את ה- K. זכית באס שלך ואתה סופר את הלקיחות שלך:  שבעה  AK , clubs  ושני אסים נוספים מסתכמים ב-11.

יש לך אפשרות לעקיפה ב-spades  עבור הלקיחה ה-12 שלך.  עם זאת, מאחר שהיריבים חיסלו את ה-A , אינך יכול להסתכן בטקטיקה המוצעת בטיפ 26  ( "כאשר הצלחת החוזה שלך תלויה בעקיפה, שקול משחק סופי Endplay " ) , כי אם אתה נותן ליריבים להוביל הם יגבו את הלקיחות שלהם ! אז זה נראה כאילו החוזה יהיה תלוי בעקיפה ב- spades . אתה מתחיל על ידי גביית הסדרה הארוכה שלך כדי לראות מה קורה.  לא נראה שאף אחד מהשחקנים  חושב על זה יותר מדי,  אבל כשאתה עובר לשני הזוכים ב-diamond הדברים משתנים:

מערב מתחיל לחשוב במאמץ, לאחר שהושלכו כל ה- diamonds  שלו הוא החליט כבר לזרוק את ה-7 על ה-  A , אבל כאשר אתה משחק את ה- K  הוא מחליק לתוך חדלון (trance), לא מסוגל להחליט מה לעשות. בסופו של דבר הוא זורק את ה-T.

אתה יכול לראות מה קורה?  לכל שחקן נותרו רק שלושה קלפים - מערב השליך את ה- clubs  ו ה-diamonds  ולכן נותרו רק קלפי סדרת ה- Major  . מה אתה חושב שהם?

אין ספק, לנוכח הזמן הרב שהוא לוקח, יש לו בוודאי סיבה כלשהי לרצות לשמור על ה-spades  שלו.  הוא חייב להחזיק את ה-K.
זאת היתה הפריסה בדיוק לפני הובלת ה-K  (זכור :מערב בחר להשליך את ה-  T על ה -K) :

"בידיעה" כי למערב יש את ה-K  , אתה דוחה את העקיפה ב- spades  ובמקום זאת אתה ממקם את מערב בהובלה על ידי משחק של ה- J  מערב נאלץ להוביל מחוץ ל-  K  שלו, ואתה מבצע את שתי הלקיחות ואת החוזה שלך.

הנה החלוקה המלאה:

חלוקה זו מוכיחה שני דברים:  לעולם אל תסתמך אך ורק על העקיפה אלא אם איבדת כל תקווה , וחשוב יותר, קבל החלטות בשלב מוקדם כמגן.  מערב ידע שהכרוז כי ישחק   AK , 7  אז הוא צריך להיות מוכן להשליך ולא משנה כמה קשה זה יכול להיות, אם היה משליך בצורה חלקה ,  לא סביר שאתה היית חושב שיש לו K   ולכן היה זוכה בעקיפה ב-spades  ומפיל בלקיחה אחת.

במשחק הברידג' אמור היריב לשחק בקצב שווה, אבל כאשר הוא מתמודד עם כמה החלטות קשות, אין הדבר קל. מותר לך לנצל את היתרונות של חוסר הנוחות וההתבלטות הרבה שלו. ייתכן ותמצא משחק סופי יעיל כאשר תוכל לחזות את קלפי היריב, הנאבק בהחלטה איזה קלף להשליך. לעתים קרובות זה יוביל אותך לקו המשחק הנכון בו יש לנקוט לביצוע החוזה.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה