אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / חיתוך צולב – Cross Ruff

חיתוך צולב – Cross Ruff

פורסם ביום 27.06.2013; עודכן ביום 04.06.2017

מהות העדכון: נוסף קישור לשיעור ב-youtube; נוספו טיפים וקישורים לכתבות

קהל היעד:

וכעת, בהמשך לכתבה "משיכת שליטים " כתבה חדשה " חיתוך צולב – Cross Ruff ".

לקישור לכתבה " משיכת שליטים " – לחץ כאן

הגדרה: "חיתוך צולב" הוא אסטרטגית משחק שבה הכרוז מתכנן להשתמש בכל או ברוב קלפי השליט, הן בידו שלו והן בדומם, והכל למטרות חיתוך. (fourseasonsbridge)

וגם: חיתוך צולב: דרך של משחק בחוזי משחק בסדרת שליט, שבה הכרוז זוכה בלקיחות באמצעות חיתוך קלפים בשתי הידיים אחת אחר השנייה. (learntoplaybridge)

במשחק חיתוך צולב אמיתי, אסור לך למשוך קלפים בסדרת השליט. אתה צריך אותם בדומם ובידך. לכן, אם יש לך סדרה צדדית ארוכה טובה (לא סדרת השליט) (לדוגמא AKxx מול QJxx) אסור לך להשתמש בטכניקה של צולב חיתוך. (acbldistrict2)

מאפיינים של יד Cross-ruffing טובה:
קוצר בסדרה צדדית שונה בשתי הידיים – אידיאלי כנגד singletons בסדרה צדדית (יכול להיות doubletons) עם אורך ביד השנייה בסדרה (5-3 קלפים).

• אורך בשליט- Crossruffs נוטים לעבוד הכי טוב כאשר סדרת השליט נחלקת שווה בשווה בין הכרוז והדומם כמו חלוקות 4-4, 5-4, 5-5, וכו'. חלוקה בשליט כמו 5-3, 6-3, וכו' הן נוחות יותר לקבל חיתוך סטנדרטי בטכניקת היד הקצרה.

• כוח בשליט- כדי לבצע חיתוך צולב מבלי למשוך שליטים תצטרך להיות חזק מאוד בסדרת השליט כדי למנוע overruffs על ידי היריבים

• לקיחות מלמעלה בסדרות צדדיות – ידיים עם "אסים ו-voids" בסדרות צדדית הינן ידי crossruffing הטובות ביותר.

מנקודת המבט של המגנים, חיתוך צילוב מתרחש בחלוקות מוזרות. אם אתה מחזיק בסדרה ארוכה שבידו של השותף שלך היא void והוא מחזיק את הסדרה שבידך void ובידיים של שניכם הנכם מחזיקים קלפי שליט, אז אתה יכול לשחק את הסדרה שלך לכיוון שותפך שחותך ולאחר מכן הוא משחק בסדרתו בחזרה לחיתוך על ידך. זה יכול להפיל חוזה שאחרת יבוצע, אם הכרוז היה יכול לקבל את ההובלה ולמשוך את השליטים שלכם. (cincybridge)

התנאים הבסיסיים לחיתוך צולב:
(1) לכרוז חייבות להיות שתי סדרות צדדיות עם חוסר התאמה- misfits, אורך ביד אחת מול קוצר בצד השני, וללא לקיחות ברורות שיש לבסס במקום חיתוך צולב.
(2) לכרוז חייבת להיות היכולת לחתוך הלוך וחזור ללא הפרעה. זה דורש אורך בשליט בשתי הידיים, מספיק קלפים שניתן לחתוך על מנת לבצע את משחק השליט היחידני, השליטים באיכות טובה כדי להקטין את הסיכוי של חיתוך מעל- over-ruff.

 אזהרות חשובות:
(1) הובלה בשליט היא האיום הגדול ביותר על פוטנציאל חיתוך צולב של הכרוז.
א) בכל פעם שהובלו שליטים, הכרוז חייב להפסיד שני קלפי שליט באותה לקיחה. זה הוא כוח הרסני כנגד חיתוך צולב, המבוסס על שימוש בכל קלף שליט בנפרד.
ב) על הכרוז להימנע מלהוביל את סדרת השליט בעצמו , אלא אם כן החיתוך הצולב נועד להיות רק חלקי.
ג) אם הכרוז חייב לאבד את ההובלה לפני שנעשה ניסיון לחיתוך צולב, הוא חייב להיות מוכן למעבר לשליט על ידי היריבים. במידת האפשר, הכרוז חייב לנסות לספוג מפסידים מוקדם, בתקווה, לפני שהיריבים יהיו מודעים למה שהכרוז מתכנן לעשות.

2) אם אחת מהסדרות הצדדיות של הכרוז אינה מעורבת בחיתוך הצולב, אך מכילה כמה זוכים בטוחים, הכרוז חייב להיות בטוח כדי לפדות אותם בשלב מוקדם במשחק. אחרת, ככל שמתקדם החיתוך הצולב, יכולים להיגמר ליריבים קלפים בסדרות שהכרוז משחק לחיתוך, וכן, על ידי השלכה ראויה, הם עלולים להיות מסוגלים לחתוך זוכים בסדרות צדדיות של הכרוז, כאשר הוא מנסה לפדות אותם מאוחר יותר במשחק היד.

לקישור ל "Polling You #73, Trump Leads " ב-you tube – לחץ כאן

לקישור לטור של שירי פאור " חיתוך צולב " – לחץ כאן

לקישור ל "wednesdaygame " – ניתוחי ידיים – Cross-Ruffing – לחץ כאן

לקישור ל " Suit Contract Play – Crossruffing " – כתבה הכוללת גם דוגמאות – לחץ כאן

לקישור ל " Daily Bulletin-2012 Toronto Regional Bridge Tournament " – דוגמאות נוספות (מעמ' 4) – לחץ כאן

לקישור ל "-executing a cross-ruff " – דוגמא לביצוע חיתוך-צולב – לחץ כאן; לתרגיל 1 – לחץ כאן

לקישור לדוגמא נוספת – לחץ כאן

לקישור ל " To Pull or Not to Pull, That is the Question " – לחץ כאן

הגנה כנגד Cross-ruff:
אם מההכרזות אתה חושד שיש ליריבים הזדמנות לבצע חיתוך צולב, הובל בסדרת השליט במידת האפשר, במיוחד הובלת פתיחה, להוציא קלפים בסדרת השליט מ-2 הידיים של היריבים.

לקישור לכתבה " Trump Lead is Excellent Defense A gainst Cross-Ruff " מיום 12.03.1942 בעיתון " The Evening Independent " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Watch Cross-Ruff Defense " מיום 15.02.1975 בעיתון " Eugene Register-Guard " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?Can You Make Seven Diamonds " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " כללי הובלה במשחק הברידג', האתגר של שחקן ההגנה " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " חיתוך צולב " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור: " Polling You #70, Opening Leads – BridgeHands Duplicate & Contract Bridge Training Lesson " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " How to set up a crossruff " – לחץ כאן

טיפים – חיתוך צולב:

22

אם החוזה שייך לך ולשותפך והיריבים הכריזו הקרבה (sacrifice) :

א. היה בטוח שתכפיל החוזה הסופי שלהם.

ב. הובל בשליט כדי לצמצם הכח שלהם בחיתוך צולב.

40

הובלות בשליט. תמיד יש סיבה טובה להוביל בשליט. אם החלטת כי הובלה בשליט היא הנכונה אל תדאג יותר מדי אם החזקת השליט שלך נראית לא מתאימה. ההחלטה אם או לא להוביל בשליט כנגד חוזה בסדרה היא אף פעם לא קלה. מלבד לבחור בשליט כי כל הובלה אחרת נראית גרוע יותר, הסיבה העיקרית היא לנסות לצמצם את מספר החיתוכים שהכרוז יכול להשיג בדומם או כדי למנוע את משחק יד של חיתוך צולב.

143

אם אתם מתכוונים לפתוח בחיתוך צולב ולנסות לזכות בכל השליטים שלך בנפרד אולי תבצע 4 חיתוכים בכל יד אז אתה צריך לפדות בתחילה את הזוכים הצדדיים שלך (אסים מלכים). אם לא תעשה זאת "בשעה ה-11" לאחר חיתוך צולב ייתכן שאחד היריבים נפטר מהקלפים בסדרות המלך אייס שלך ויחתוך אותם. זה פחות סביר שיקרה בתחילת משחק היד.

161

אם בכוונתך לשחק היד בקו של חיתוך צולב, לפני שתעשה זאת גבה כל הזוכים בסדרות הצדדיות בהתחלה. בשעה ה- 11 לאחר ביצוע את כל החיתוכים הצולבים שלך אתה לא רוצה להיות מופתע על ידי היריבים שיכולים פתאום לחתוך את הקלפים הזוכים האלה, כי בזמן שאתה ביצעת את החיתוכים הצולבים והם לא היו מסוגלים ל-overruff הם השליכו הקלפים מהסדרות האלה.

176

אם אתה מתכונן לחיתוך צולב של היד וודא שאתה פודה את הזוכים בסדרה הצדדית קודם. אם אתה לא, בשעה 11 אחד מהיריבים שאולי השליך את כל הקלפים האלה משם בזמן שאתה עושה את החיתוך הצולב שלך יחתוך עכשיו – אופס!

203

אם שחקן יריב מבצע הכרזת splinter ואתה חושב שהכרוז ינסה ולעשות את כל הלקיחות שלו באמצעות חיתוך צולב הובל בשליט.

220

כאשר אתה מתכנן חיתוך צולב גבה את כל הזוכים החיצוניים בתחילה ולאחר מכן המשך לעשות החיתוך הצולב שלך. אם אתה עושה את החיתוך הצולב בתחילה הם יכולים להשליך קלפים בסדרות החיצוניות בהן האסים שבידך ואתה לא תוכל לזכות בהם בשעה ה -11.

223

אם הכרוז לא מושך שליטים אז ברגע שאתה מקבל ההובלה אתה צריך לשחק קלף שליט במטרה לצמצם את יכולתו של הכרוז להשתמש בכל קלפי השליט שלו בנפרד לחיתוך צולב.

חדש! לקישור לכתבה " Don't Call it a Cross Ruff " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " The Cross Ruff " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " ?Committed to a crossruff " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " When not to crossruff " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Strip That Crossruff " ב-youtube – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " Goren On Bridge .Cross-ruff Technique " בעיתון " Pittsburgh Post-Gazette " מיום 16.10.1949 – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה