אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / כאשר הצלחת החוזה שלך תלויה בעקיפה, שקול משחק סופי (Endplay)

כאשר הצלחת החוזה שלך תלויה בעקיפה, שקול משחק סופי (Endplay)

פורסם בתאריך 14/07/2011

זהו טיפ מספר 26 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

במקום לקחת סיכון של ביצוע עקיפה בסיכוי של 50-50, שקול לתת ליריבים להוביל בסדרה בשבילך (טכניקת משחק סופי Endplay).

הביאור:

אמנם הטכניקה יכולה להיות קשה ותלויה באפשרותך לתכנן לתת למגן מסוים להוביל בעיתוי קריטי ולתת לך את הלקיחה הנוספת. מצד שני, היא יכולה להיות קלה. אם בידך מפסיד, אל תנסה לעקוף, אלא תן ליריב להוביל, ייתכן שיטעה ועם קצת מזל ייתן לך לקיחה.

במילים פשוטות:  אם יש לך מפסיד מסוים בשלב מאוחר של המשחק , נסה את האפקט  של לתת ליריבים לזכות בלקיחה: לעתים קרובות תהיה לך הפתעה נעימה.

בחלוקה לעיל, תסיים בחוזה של 4 והובל ה- K . אתה מגלה קצת חוסר מזל בחלוקת המראה,  (mirrored distribution  ) כלומר ישנן רק תשע לקיחות מלמעלה.

עם זאת, יש לך אפשרות לעקיפה עבור הלקיחה העשירית.

ללא טכניקה מיוחדת, מה שאתה יכול לעשות זה לעקוב אחרי טיפ זה: אל תנסה לבצע את העקיפה עד שנתת להגנה הזדמנות לטעות.

זכה ב-A, משוך שליטים וגבה את ה- A ,  עכשיו תן ליריבים להוביל.  אין בעצם שום דבר שהיריבים יכולים לעשות: הם יזכו  בשלושת הלקיחות שלהם ( שני hearts ו-diamond  אחד) , אבל אז מה?  אם הם יובילו club , הם ילכדו את- ה Q  בשבילך, וכך יחסכו לך את הצורך בעקיפה. אם הם חוזרים בסדרה אדומה, אז אתה יכול  לחתוך ולהיפטר ממפסיד ('ruff-and-discard') מה שאומר שאתה יכול לזרוק את המפסיד הפוטנציאלי שלך ב-club   בזמן שתחתוך ביד השנייה – עשר לקיחות בוצעו.

זה לא משנה מי החזיק ב-  Q: בצעת את החוזה מבלי לנחש. ישנן כמובן כמה טכניקות מעורבות, אך גם ללא טכניקה נכונה אתה יכול להיות מתוגמל עבור ויתור על עקיפה.

טכניקת Endplay כרוכה  ב- eliminating ("חיסול ") כלומר "התשת" הסדרות (הצדדיות) ומשיכת השליטים שבידי היריבים, כהכנה ל " חיתוך ולהיפטר ממפסיד " - 'ruff-and-discard-" ו / או החזקה בסדרות עם "tenace" למשל A-Q, K-J, Q-T,  וכו '.

כעת, אתה בחוזה 6 ומערב הוביל ב-J. כיצד תשחק?

יד זו מתאימה לנושא, יש 11 "לקיחות קלות : חמש בשליט, ה -  AK  ;A; AK  ועקיפה ב-hearts  ולכן אתה זקוק ללקיחה נוספת והעקיפה ב-club  תספק אותה, אבל, כמו שאומר הטיפ,  אתה לא רוצה להתפשר על סיכוי של 50-50 , כך שהמטרה שלך היא להכין את ה"זירה"  עבור Endplay: . ה-  clubs היא סדרה שניתן לעקוף, אבל יש צורך לחסל קודם את ה-  diamonds ו- .hearts .

זכה ב- A , משוך שליטים, גבה את ה- AK וחתוך heart (ה-hearts חוסלו) ואז שחק diamond ותן ת למגנים להוביל ובו זמנית חסל diamond. .זה לא משנה מי יזכה בלקיחה: ההגנה נמצאת היטב ובאמת ב-Endplay. הובלה בסדרה אדומה תאפשר לך לחתוך ביד בצפון ולהשליך את ה- club השלישי של דרום, בעוד שהובלה ב- club תאפשר לך לקחת את המלכה. הפעם ה– Endplay תוכנן בקפידה.

אם אתה יכול להשתמש במיומנות של Endplay, או שאתה פשוט נואש, שקול לתת למגנים להוביל לפני ביצוע עקיפת הרגע האחרון.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה