אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / כניסות ומעברים במשחק ללא שליט – No Trump ובמשחק בסדרה

כניסות ומעברים במשחק ללא שליט – No Trump ובמשחק בסדרה

פורסם ביום 05.07.2012. עודכן ביום 29.09.2017

מהות העדכון: נוספו טיפים וקישורים לבעיות כניסות ומעברים ולפתרונן ולפרק " Watching Out for Entries " לשיעור ב-youtube ולניתוחי ידיים

וכעת, כניסות ומעברים במשחק ללא שליט – No-Trump ובמשחק בסדרה.

הגדרת  כניסה : " קלף גבוה זמין כדי להעביר את ההובלה מן היד האחת אל השנייה " . (bridgehands); וגם: " קלף שיכול לזכות בלקיחה וכך לקבל את ההובלה עבור המחזיק בו " . (bridgeguys)

עפ"י הטור של אילנה לונשטיין " מעברים וכניסות " : מעברים: כאשר אנו מפתחים סדרה ארוכה, עלינו לרוב לתת ליריבים לקיחה או יותר. יש לתת את הלקיחה בהתחלה כדי לשמור על מעברים בסדרה. כניסות: עלינו לשמור על כניסות רבות ככל האפשר ליד בה נמצאת הסדרה הארוכה שאנו רוצים לפתח. לקישור לטור – לחץ כאן

יצירת כניסות: כאשר אין כניסה מהירה מן היד האחת אל השנייה,  לעתים קרובות ייתכן שניתן ליצור כניסה על ידי (א) קידום-promoting הקלף הזוכה, (ב) ביסוס הזוכה דרך אורך, (ג) תוך שימוש בעקיפה, או (ד) חיתוך קלף במשחק בשליט (fourseasonsbridge)

הכניסות הן מצרכים יקרי ערך. בדוק את מספר הכניסות שאתה צריך וחפש היטב כדי לראות מהיכן הם יגיעו. (betterbridge)

טיפים בנושאי הכניסות והמעברים, ב-2 סוגי המשחקים לכרוז ולמגן:

בין המקורות: H. Schogger; kantarbridge; mrbridge; Sam’s Golden

טיפ

פירוט

29A

אם אין לך כניסות ליד השנייה, מדוע לא לחתוך משהו ובכך לעבור ליד השנייה.

29B

קצר בכניסות, למה לא לעכב סיבוב ולשמור ה-A יקר בדומם ככניסה שלך מאוחר יותר, לעתים ייתכן שעליך לעכב פעמיים במצבים כמו זה:

                                     A6543

                            KQ2               JT

                                      987

35

Duck (התחמק) בשלב מוקדם כאשר אתה קצר בכניסות. סדרות ארוכות שימושיות מאוד בחוזי NT-הן יוצרות לקיחות נוספות. אבל ע"מ להרוויח מהן עליך להיות מסוגל להגיע ליד המכילה אותן. כאשר אתה רואה סדרה ארוכה ביד החלשה, היה ממוקד כיצד לשמור כניסות ע"מ להגיע אליה.

Duck=לשחק קלף נמוך ולתת ליריב לזכות למרות שבידך קלף היכול לזכות בלקיחה.

35A

אם תפיל מכובד גבוה על ה-A של שותפך זה יראה או singleton וכמובן או שאינך יכול להתאפק או שאתה מחזיק את המכובד שמתחתיו. אם שותפך מוביל A ולך יש QJ64 שחק את ה-Q, והשותף ידע שה-J בידך ואם צריך הוא יוביל מתחת ל-K הנותר כדי לאפשר לך להיכנס (אתה אומר לו שיש לך כניסה).

40

משוך השליטים תחילה אלא אם יש לך סיבה טובה לא לעשות זאת. בד"כ עדיף למשוך השליטים בהקדם האפשרי, מכיוון שבכך תמנע מהמגנים לחתוך. עם זאת, ישנן 3 סיבות עיקריות להימנע מכך: 1. אתה צריך לחתוך ביד הקצרה; 2. אתה צריך להשתמש בשליטים ככניסות ליד הארוכה; 3. יש לך מפסידים להתמודד עימם לפני שתוכל להפסיד לקיחה בשליט.

41

מנסה לקדם את הסדרה הארוכה שלך וקצר בכניסות כדי להגיע אליה, עכב סיבוב אחד ושמור על הקלף גבוה A או K במצבים כמו: AK8542 מול 93.

45

אם אתה נתקל בבעיות של כניסות עקב חוסר בקלפים גבוהים, מומלץ לעכב את משיכת השליטים וכדי להשתמש בסדרת השליט כדי לבצע המעבר מיד אחת לשנייה. זו מתאים במיוחד אם עליך לבסס סדרה אחרת.

45I

שים לב, ייתכן שיש לך יותר כניסות מאשר מה שחשבת בהתחלה, במצבים כמו של AQJ52 מול  KT63 – אם הסדרה מחולקת לא גרוע מ 3-1 אז יש לך 3 כניסות לצד של KT63, אם אתה צריך כניסה נוספת-ה-6 יכול להכות את 5 ו-2.

52

לעיתים יש צורך לבסס את הסדרה שלך לפני משיכת השליטים. ייתכן שתצטרך את השליטים ליצירת כניסות.

53

אם אינך בטוח היכן לנצח את הלקיחות כאשר אתה מושך שליטים, נסה ולשמור כניסות רבות ככל האפשר ליד עם מעט הכניסות בתחילת המשחק. כך אם יש ביד אחת 7 כניסות וביד השנייה יש רק 2 נסה לשמור את שתי הכניסות ליד שהתחילה עם שתיים.

60

משחק " יד שנייה, גבוה " יכול גם להרוס את התקשורת של הכרוז – אם הכרוז מתחמק מהמכובד שלך הוא ייכנע ללקיחה נוספת; אם הוא יזכה הוא יאבד כניסה חיונית. אם בדומם  יש רק קלפים קטנים בסדרה של הכרוז, זה לעתים קרובות נכון לשחק גבוה מהחזקות כמו Jx או אפילו Kxx …

73

שחק את השליטים באופן שוטף. אחת התכונות של נוזלים, חלה גם על חוזה הברידג' לניצול יעיל של השליטים. הכרוז חייב במיוחד להבטיח שהשליטים שלו יישארו כך. זה מושג לעתים קרובות כאשר מושכים שליטים על ידי משיכת המכובד העליון באופן כזה שישאיר כניסות לשתי הידיים.

95

ב-IMPs או במשחק קבוצות נקוט משחק בטוח אבל ב-MPs שם כל  לקיחת יתר-overtrick היא חיונית השלך את הזהירות לכל הרוחות. עם AKQJ43 מול 72 שזקוק ל-5 לקיחות ואין כניסה ליד שחק קלף נמוך מכל יד לבדיקת חלוקה 5-0 אבל במשחק MPs לך על כל הקופה ושחק מלמעלה בציפייה לחלוקה נורמאלית  יותר 3-2 או 4-1

98

קצר בכניסות לדומם לסדרה הארוכה שלך - התחמק (duck), כך עם A8765 מול 432  ייתכן שיהיה עליך לעכב במקרה זה פעמיים ולשמור על ה-A לכניסה שלך

100

כאשר אתה צריך רק 4 לקיחות מהשילוב הזה AKQ54 מול 762 ומחסור בכניסות ליד הארוכה אתה צריך לעכב סיבוב ולאחר מכן תוכל להתמודד עם התפלגות לא ידידותית 4:1

101

עם Axx מול xx שקול להתחמק בסדרה זאת כדי לשמור על ה-A ככניסה כאשר אתה באמת צריך את זה.

102

אם אתה יכול לתת לכרוז מספיק חבל הוא עשוי " לתלות את עצמו " כך, עם JT5 בידך אתה רואה בדומם 962  הפל JT ואם לכרוז יש AKQ2 ביד הסגורה הוא עלול לחשוב שהסדרה מתחלקת בצורה גרועה וישחק קלף נמוך  לכיוון ה- 9 ויבזבז כניסה שלא לצורך .

106

אם אתה צריך לבסס סדרת צד ייתכן שיהיה עליך לשמור שליטים ככניסות אז אל תמהר למשוך שליטים בנסיבות אלה.

117

ככרוז , וודא כי נותרה לפחות כניסה אחת ליד החלשה שבה אתה רוצה לבסס את הסדרה הארוכה.

120

כמגן ביד השנייה יש לשחק בדרך כלל נמוך,  למעט המצבים הבאים "מובן מאליו" ו "פחות מובן מאליו":

1 . כדי לקחת את הלקיחה הקובעת , לא להיתפס מנמנם.

2 . במהירות כדי לתפוס את ההובלה כדי לתת לשותף חיתוך.

3 . כדי לנצל את הלקיחה שעשויה להיעלם, יש לך K54 ובדומם יש Q7 והכרוז מוביל נמוך מהיד הסגורה.

4 . שימור כניסה אפשרית לידו של השותף, המגן האחר.

לרוב, יש להוביל בסדרה הארוכה והחזקה ע"מ לפתח את הקלפים הקטנים, למעט: אם במהלך ההכרזה השותף הכריז על סדרתו הארוכה; אם היריב הכריז את סדרתך הארוכה; אם אין בידך די כניסות כדי לגבות את שאר הקלפים שהוגבהו. מומלץ להוביל בסדרה השנייה שהכריז הדומם

הובלה כנגד חוזה בסדרה: Singleton כאשר יש סיכוי טוב שיש לך כניסות ליד שותפך ותהיה לו יכולת לאפשר לך חיתוך. מומלץ להוביל Singleton כאשר בידנו שליטים נמוכים ולשותפנו יש כניסות לידו (נק')

כאשר יש לך שפע של מכובדים וקלפי spot, זה עדיין עשוי להיות נכון להוביל בקלף spot ולא במכובד וזאת לשימור כניסה

טיפים חדשים!

9

כאשר לכרוז סדרה ארוכה וטובה, על ההגנה למנוע מהמבצע לזכות במירב הלקיחות בסדרה ע"י עיכוב של הלקיחה. לשם כך על ההגנה לסמן כיצד מחולקת הסדרה. בדרך זו יוכל המגן לזכות בלקיחה בדיוק בקלף האחרון של היד הקצרה ובכך ינתק את המעבר ליד השנייה.

12

כאשר אתה צריך להוביל מ-QJTxx או KQJxx או JT9xx או KQTxx וכו', הובל ברביעי מלמעלה כנגד חוזה NT אם (א) יש לך כניסה צדדית (ב) ההכרזה אומר לך  שביד הכרוז או בדומם יש 4 קלפים בסדרה.

31

ב- No Trump חשוב לשמור על תקשורת עם היד של השותף. אם הובלת השותף נראית כמו העליון של doubleton, זה בדרך כלל רעיון טוב לא לקחת את הלקיחה הראשונה. ניתן לשותף לשמור על הקלף השני כך שכאשר הוא נכנס הוא יכול לחזור בסדרה שלך.

טיפ זה שימושי במיוחד כאשר יש לך (AKxxx(x- וללא כניסה חיצונית. אם אתה מעכב את הלקיחה הראשונה, השותף יוכל לחזור בסדרה כשהוא יחזור להיכנס.

51

כאשר הינך מושך שליטים נסה לשמור על עמדת כניסה גמישה לאחר משיכת השליטים.

באופן אידיאלי אתה רוצה להיות מסוגל להיכנס לדומם בסדרת השליט וגם להיות מסוגל להיכנס לידך עם קלף שליט. נניח שיש לך K-Q-J-4-3-2  ובדומם ישT-5. אם אתה משחק A K, יש לך כניסה לדומם עם ה-T, ואתה יכול  לחזור לידך על ידי כיסוי ה-T. אם אתה משחק את ה- K-Q, אתה חוסם את סדרת השליט. אתה יכול להגיע לדומם עם ה-A, אבל אתה לא יכול  לחזור לידך עם שליט.

160

קצר בכניסות לדומם או לידך, נסה להתחמק סיבוב ולשמור ה-A בדומם. במצבים כמו זה שבו אין כניסה חיצונית:

                  AQ765

K93                                    J42

                     T8

שחק נמוך מהדרום ומהצפון ובפעם הבאה שתחזור להוביל קח עכשיו עקיפה דרך מערב בתקווה שהסדרה מתחלקת טוב בשבילך אם זאת הדרך היחידה שלך אל ההצלחה.

169

אם אתה קצר בכניסות לסדרה הארוכה של הדומם שיש לבסס אז עכב משיכת שליטים ולמעשה השתמש בשליטים ככניסות לאחר שבססת כבר את הסדרה.

171

אם יש לך מכובד בסדרת שותפך למעט ה-A אז הובל קלף נמוך לשמור על המכובד רק למקרה שהשותף צריך כניסה אל ידך מאוחר יותר במשחק. קלף נמוך מבטיח מכובד בסדרת השותף.

לקישור למאמר בנושא " שמירת תקשורת וניצול הכניסות " של מוטי גלברד – לחץ כאן

לקישור לכתבה " התקשורת במשחק הברידג' " – לחץ כאן

לדוגמא לשמירת הכניסות ולביטול חסימה (richmondbridge) – לחץ כאן

לדוגמא לטכניקת " Merrimac Coup) Entry Killing Play) " - לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Managing the Entries " – לחץ כאן

וכמובן, הטכניקה של המגן: " כאשר אתה יכול לראות כי הכרוז מתכנן לפתח סדרה ארוכה וייתכן שיש מספר בעיות כניסה, לעתים קרובות כדאי לסלק כל הכניסות ביד עם הסדרה הארוכה לפני שהכרוז ביסס זוכים שלו  ". (fourseasonsbridge)

חדש! לקישורים לבעיות כניסות ופתרונן – לחץ 2 ; 4; 5

ולניתוחי ידיים נוספים – לחץ כאן ;כאן כאן; כאן; כאןכאן וכאן

חדש! לקישור לכתבה "My Kingdom for an Entry! Take more Tricks as Declarer " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Social Lesson #15 — Bridge Suit Promotion, Entries, Loser on Loser, Squeezes " – לחץ כאן

חדש! טיפים נוספים:

205

לפעמים אתה צריך לבסס את הסדרה השנייה שלך לפני משיכת השליטים כי אתה צריך להשתמש בשליטים מאוחר יותר ככניסות חזרה לסדרה שבוססה.

213

עם KT98543 מול 7 או KT9854 מול 73 וחוסר בכניסות, שחק נמוך מהיד פעמיים והתפלל ל-doubleton A . לתרחיש של doubleton A יותר סיכוי מאשר doubleton QJ מדויק.

217

אם יש לך סדרה שניתן לבסס כגון AK65 מול 432 שחק אותה מוקדם ואם הסדרה מחולקת 4-2 אל דאגה, אבל אם היא מחולקת 3-3 אז אתה יכול לבסס את הקלף ה-13 כל עוד יש לך כניסות – כמו כן ייתכן שתוכל עדיין להיות מסוגל לחתוך הקלף השלושה עשר בדומם עם שליט (בהנחה שאתה לא משכת שליטים), אם הסדרה מחולקת 4-2.

221

עם KQ8 מול 532 תצטרך להוביל פעמיים ל- K-Q לנהל הכניסות שלך היטב ואם יהיה צורך לזכות בלקיחה הראשונה בדומם.

227

אם יש לך רק כניסה אחת לדומם ודא שאתה משתמש בה בתבונה, אולי לקחת עקיפה בזמן שאתה שם.

239

מגן שמפסיק לשחק את הסדרה הארוכה שלו מצביע על שלמגן זה אין עניין נוסף בסדרתו הארוכה כי לא נותרו לו כניסות לידו. לכן, אם אתה, ככרוז, מחפש כמה קלפים גבוהים (מלכות ונסיכים לשם עקיפות), הקלפים גבוהים צפויים להיות ביד של המגן האחר.

חדש! טיפ בנושאי כניסות:

292

th highest'4 פירושו הקלף הרביעי בכיוון מלמעלה למטה, בדרך כלל קלף נמוך כמו 4 או 3,

כך עם K-6-4-3 הובל ה-3 ועם – A-J-9-5-2 הובל ה-5. – אתה צריך לשמור הקלפים הגבוהים ככניסות כדי לקבל בחזרה את ההובלה לאחר שהסדרה בוססה.

חדש! לקישור לכתבה " לחשוב נכון בהגנה: מציאת כניסה לידו של השותף " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " Too Easy " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " Nice Try Partner " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Keeping Communications " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Entry Management " – לחץ כאן

חדש! לקישור לתכנון הכניסות בכתבה " Bridge with Oren Lidor" – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבות " Switches " של Julian Pottage – לחלק ראשון – לחץ כאן; לחלק שני – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " בניית כניסות " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Creating Entries " ב-youtube – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Entries are the bread and butter of most hands " – לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Use trump entries before side suits if trumps haven’t been drawn " – לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Limiting dummy’s entries " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Planning Your Entries " ב-youtube – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " Keep Entries To Dummy " בעיתון " Eugene Register-Guard " מיום 12.05.1975 – לחץ כאן

סיימת לקרוא את הכתבה,  בוא להתנסות בפתרון בעיות " שמירת כניסות לשולחן " - לקישור לכתבה - לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה