אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / לביצוע חוזה 6NT דרושות 33 נקודות, ולא 4 אסים ו-4 מלכים

לביצוע חוזה 6NT דרושות 33 נקודות, ולא 4 אסים ו-4 מלכים

פורסם בתאריך 06/07/2011

זהו טיפ מספר 21 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

בד"כ לביצוע חוזה 6NT דרושות 33 נקודות, ולא 4 אסים ו-4 מלכים .

הביאור:

לעומת חוזה בסדרה, המאפשר לכרוז להשיג יותר לקיחות תוך שימוש בטכניקת החיתוך (כאשר יש לך התאמה טובה מאוד ולכן  שליטים רבים,  אתה יכול לבצע לקיחות נוספות או על ידי חיתוכים בשתי הידיים,  או על ידי חיתוכי סדרות ארוכות וטובות) , המפתח לביצוע חוזה NT הינו כח טבעי של HCP. מספר האסים והמלכים אינו חשוב כל כך בחוזי NT . בד"כ דרושות 33HCP לביצוע חוזה של 6NT.

החזקת 4 אסים ו-4 מלכים תביא ל-8 לקיחות, אך לנסיכים ולמלכות ערך יקר. כאשר הם לצד האסים והמלכים ערכם לעתים קרובות יהיה שווה. העלאה מיידית ל-4NT  בהכרזת NT משוחקת בד"כ כ- Quantitative (הכרזה כמותית) המבקשת מהשותף להעריך את ידו. אם ניקוד ידו מקסימאלי יכריז 6NT (ללא קשר למספר האסים והמלכים שבידו).

AKQJ יעשו רק ארבע לקיחות, כמו שני שילובים אס מלך.

הנה היד שלך:

שותפך פתח 2NT ההמראה 20-22 נקודות ביד מאוזנת. כיצד תגיב?

ביד מאוזנת ללא סדרת חמישה קלפים ובלי ארבעה קלפים ב-Major's אתה צריך להתמקד בחוזה NT עבור הערכים שלך, אבל כמה גבוה אתה צריך להכריז?

סה"כ הנקודות שלכם בין שתי הידיים הוא 31-33 , אם לשותפך יש מקסימום בהכרזת הפתיחה שלו, צריך להיות לכם סיכוי טוב לבצע 6NT .

הדרך שיש לשאול את השותף על כמות הנקודות שבידו היא להכריז 4NT זה לא Blackwood:  זו הכרזה כמותית,  המבקשת מהשותף לעבור-pass אם ידו מינימאלית, או להכריז 6NT אם ידו מקסימאלית.

העלאה ל- 4NT עובדת באופן דומה מאוד להעלאה מ- 1NT ל 2NT- המזמינה  את הפותח להכריז אם יש לו יד מקסימאלית.

שקול את הדוגמאות הבאות:

חלוקה (1):

בחלוקה 1 הפותח בהכרזה חושף 20 נקודות, וכך עובר- pass  על ה-4NT - עשר לקיחות הם הגבול כאשר ה-clubs מתחלקים 4-2. שים לב שאתה בעצם מחזיק בכל האסים וכל מלכים, אבל עם לא מספיק מלכות נסיכים לגבות אותם, אתה לא יכול להתקרב לסלאם.

חלוקה (2):

בחלוקה 2 למזרח יש ספירת מקסימום: 22 ולכן הוא מכריז 6NT . הפעם חסר אס ב-2 הידיים ,  אבל המלכות והנסיכים יותר מאשר מפצים על היעדרם. שתים – עשרה לקיחות הם פשוטות.

העלאה מיידית של הכרזת NT ל 4NT משוחקת בדרך  כלל ככמותית,  המבקשת מהשותף להעריך את ידו ולהכריז אם ידו המקסימאלית בהכרזות שלו עד כה. הסיבה היא דווקא בגלל שמספר האסים והמלכים לא כל כך חשוב, ולכן  הכרזת 6NT Blackwood  בדרך כלל לא נדרשת.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה