אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / מחקר: לימוד משחק הברידג' משפר את הישגי וכישורי התלמידים במתמטיקה ובמקצועות נוספים

מחקר: לימוד משחק הברידג' משפר את הישגי וכישורי התלמידים במתמטיקה ובמקצועות נוספים

פורסם ביום 04.12.2012; עודכן ביום 01.02.2018

וכעת, כתבה חדשה " מחקר: לימוד משחק הברידג' משפר את הישגי וכישורי התלמידים במתמטיקה ובמקצועות נוספים " עפ"י "משחק הברידג' נתיב למתמטיקה …. ועוד הרבה יותר " (btfy.org)

ברידג' משחק הקלפים מעוגן באופן מהותי במתמטיקה. מחיבור פשוט, חיסור, כפל וחילוק, לפונקציות מורכבות יותר של סיכויים וחישובי אחוזים. המשחק הזה מחדד מיומנויות התלמידים במתמטיקה יותר מאחרים.

מחקר שנערך על ידי Christopher C. Shaw, Jr. Ph.D. מ-Illinois במטרה לקבוע את מידת ההשפעה של לימוד משחק הברידג' שיכולה להיות על תלמידי בית הספר. באמצעות מחקר זמין שלוש שנתי , הוא כולל נתונים משכנעים כי לימוד משחק מתוך הברידג' יסייע לילדים לשפר את ביצועיהם בבדיקה סטנדרטית. השנה הראשונה של תלמידים שנחקרו הראתה שיעור שיפור גבוה של 10% עד 35% בכל המקצועות במבחן בסיסי של כישורים – Iowa Test of Basic Skills לעומת חבריהם לכיתה שלא לומדים ברידג'.

יתרונות משחק הברידג' אינם עוצרים בכישורי מתמטיקה פשוטים. בנוסף לחלק המתמטי הטהור של כישורי הברידג', ילדים חייבים ללמוד: כללים וחוקים, לחשוב באופן רציף וסדרתי, עבודה בשיתוף פעולה עם השותף למען מטרה משותפת, הסקת מסקנות, יכולת פתרון בעיות, פעולה הדדית-חברתית, יכולת חשיבה ביקורתית, היגיון ומשמעת עצמית.

לקישור לכתבה המעודכנת " חוקים וכללים במשחק הברידג' " – לחץ כאן

אחת המתנות הגדולות ביותר שאנחנו יכולים לתת לדור הזה של ילדים הוא ההזדמנות ללמוד ברידג' וכל מה שיש למשחק להציע.

לקישור לממצאי עבודת המחקר ולחומר לימודי בשיטת שלב-אחר-שלב ולניתוחי ידיים באתר btfy.org – לחץ כאן 

מחנכים מצאו שמשחק הברידג' משפר את התנהגות תלמידי ברידג' ומחדד את המתמטיקה, זיכרון, תקשורת, אנליטיות, וכישורי עבודת צוות. המשחק נתפס כדרך המעוררת צעירים ללמוד סטטיסטיקה והסתברות. לאורך הדרך, הילדים ישיגו שיפור בריכוז שלהם, כמו גם המתמטיקה שלהם, פתרון בעיות וכישורים לוגיים.(acbl) – לקישור למסמך המלא – לחץ כאן

חשיבה היסקית – מסקנתית: משחק הברידג' מחייב אותך לנתח את המידע שאתה מקבל, לתרגם את המידע לתוך חזון, לעשות תכנון להצלחה המבוססות על חזון וללמוד להסתגל ולהתאים את התכנית שלך כאשר מידע נוסף יהיה זמין,  כל היסודות של חשיבת היקש. (unit499.bridgeforyou)

לקישור לכתבה " Statistically speaking: Researcher finds link between bridge and improved test scores in children " - לחץ כאן

ולסיכום, חלק מהיתרונות הנוספים של לימוד הברידג' לתלמידים ולסטודנטים:

• שיפור ביצועים אקדמיים.
• רכישת חברים חדשים.
• שיפור מיומנות וכישורים חברתיים, מיומנויות תקשורת ויצירת קשרים חברתיים שיסייעו להם (גם) בעיסוקים האקדמיים והמקצועיים בעתיד.

לקישור לכתבה " היתרונות הבריאותיים של לימוד משחק הברידג' " – לחץ כאן 

לקישור לאתרי ברידג' לצעירים – לחץ כאן

כאמור, החוקר Christopher C. Shaw מצא כי תלמידים שלמדו לשחק ברידג' הראו שיפור גדול יותר בשנות חטיבת ביניים שלהם מאשר חבריוהם לכיתה שאינם שחקני ברידג' שלהם בתחומים של קריאה, שפה, מתמטיקה, מדעים ומדעי חברה. בעיקר, שחקני הברידג' הצעירים זכו לשיפור בהישגיהם של 39.31% במדע, 24.22% במתמטיקה, ו22.74% במדעי החברה, לעומת חבריהם. לממצאי המחקר – לחץ כאן

עפ"י פרופ' Alberto Oliviero: ברידג' מקדם ומפתח את ההיקף הקוגניטיבי: 1) יכולת לתקשר; 2) מיומנויות ההיגיון; 3) תנאים מוקדמים ללמידה: תשומת לב, זיכרון; 4) כישורים רוחביים ספציפיים. מחקרים שנעשו לאחרונה על למידה של תלמידים מראים כיצד היעדר הכישורים המיוחדים הללו יוצר את רוב הקשיים הלימודיים לתלמידים.

לקישור ל " The Educational and Social Function of Bridge " של פרופ' Elsa Cagner – לחץ כאן

לקישור לכתבה " versailles 9-year old improves grades by playing bridge " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Kids Can Play Bridge Too " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " For Students Raised on iPods, Lessons in Bridge " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Education: bridge as an educational tool " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " How can playing a game improve your students' test scores " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " 7 Reasons to Teach Your Kids Bridge " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " ?How can playing a game improve your students’ test scores and much more " – לחץ כאן

חדש! עפ"י "britishcouncil ": משחק ברידג' מגיל צעיר משפר את הביצועים האקדמיים כפי שהוכח על ידי מחקרים שנערכו בבתי ספר בבריטניה ואחרים. יותר ויותר בתי ספר גם מאמצים שיטות אימון מתמטיקה חלופיות עם הברידג' ככלי.

לקישור לכתבה " Mind your cards – A parent child activity " – לחץ כאן

בהצלחה בלימודים ובמשחקי הברידג' ובברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה