אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / מכובדים מבודדים אינם טובים, מלבד בסדרת השותף

מכובדים מבודדים אינם טובים, מלבד בסדרת השותף

פורסם בתאריך 16/06/2011

זהו טיפ מספר 9 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

קלפים מכובדים צמודים עדיפים לביסוס לקיחות ולעקיפות.

הביאור:

למה הכוונה במונח מכובדים "מבודדים", אתם עשויים לשאול? בעיקרון, מכובדים אשר רק הם בעצמם בסדרה אשר כתוצאה מכך חלשה יחסית. מכובדים תמיד עובדים טוב יותר יחד, הן לביסוס לקיחות והן לביצוע עקיפות. הבט ביד זו:

2014-01-13_074819

זו באמת יד מכוערת! עם כל מכובדים שעליהם לעבוד בעצמם, מרבית ה-9HCP יתבזבזו – כנראה מחצית מתוך המכובדים ביד זו יפלו על מכובדי היריב. לעומת זאת, אם יש לך  9HCP בסדרה אחת, למשל AKQ3, יהיו לך שלוש לקיחות.

השווה 2 סדרות אלו:

2014-01-13_074833

ב- אתה עלול רק לבצע רק לקיחה אחת כי המגן עם האס צריך להשתמש בו כדי "להרוג" את אחד מהמכובדים שלך. עם זאת, ב- אתה יכול להוביל לכיוון המכובדים הצמודים; אתה יכול לראות מה יקרה אם לדרום יש את האס? אם הוא יישחק אותו, אתה יכול לשחק נמוך, אבל אם הוא מעכב אתה יכול לזכות ב- K, לחצות בחזרה ליד במזרח ולהוביל  נוסף וולהציב את דרום במצוקה נבזית שוב. בעיקרון יש לך סיכוי של 50% של ביצוע שתי לקיחות בסדרה כאשר המכובדים שלך הם ביחד.

בדרך כלל אתה צריך להיות זהיר ממלכים, מלכות ונסיכים אשר הם בודדים, ואם יש לך החלטה גבולית לעשות, זה אחד ההיבטים של ידך אשר צריך להשפיע על ההחלטה שלך. עם זאת, כדאי גם לקחת בחשבון כי אם מכובד בודד בידך נתמך על ידי ההחזקה של שותפך, זה משיב לעצמו את כוחו, ובכך המכובד בסדרה של בן הזוג יכול להיות יקר מאוד, למשל:

2014-01-13_074847

שני השחקנים במכרז זה צריכים להוסיף כוח עבור המכובדים בסדרה של שותפם. המכרז מתחיל כרגיל, שני השחקנים מראים חמישה קלפים ב-Majors שלהם ולאחר מכן מערב מראה את הסדרה השנייה שלו. מזרח יודע שיש לו התאמה של שמונה קלפים ב-, אבל כמה גבוה הוא צריך ללכת? עם רק 9HCP, אפשר לסלוח לו על שנשאר בגובה נמוך עם 2, אבל מזרח הוא חכם יותר כי: הוא מוסיף נקודה עבור הסדרה החזקה וארוכה (ראה טיפ 8) והוא גם מוסיף חוזק עבור ה- K שלו בסדרה של שותפו. מעל מערב 3 הוא הזמנה למשחק, אבל מערב הוא חלש למדי; האם לא 12 HCP מינימום? אכן, זה כך, אבל מערב יש לו סדרה חזקה וטובה והמלך שלו ב- הוא פשוט היכן שמערב רוצה שזה יהיה – בסדרה של שותפו.

הבט בשתי הידיים ביחד ואתה יכול תראה כמה טוב שני המלכים משלבים עם החוזק ביד האחרת: מתתבר שהם שווים לקיחה אחת מסוימת, טובה בדיוק כמו האס. 4 הוא חוזה אמיץ אך יש סיכוי סביר להצלחה.

מכובדים בסדרה של שותפך יקרי ערך מאוד – תמיד קח בחשבון את ההחזקות בידך בסדרות של שותפך כאשר אתה שוקל החלטת סגירה.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה