אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / מנע מ"היד המסוכנת" להשיג את ההובלה

מנע מ"היד המסוכנת" להשיג את ההובלה

פורסם בתאריך 07.01.2012

זהו טיפ מספר 31 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

 מנע מ"היד המסוכנת" -"baddie"  להשיג את ההובלה

 הביאור:

לעיתים קרובות במהלך המשחק אתה יכול לבחור את המגן שאליו אתה נותן את ההובלה בכל זמן נתון.  בעת ביצוע התוכנית המקורית שלך, אתה צריך לשקול לאיזה מגן אתה תשמח לתת להוביל ואיזה מהם יהיה מסוכן. המחבר מחבב תוויות המגנים "goodie" ו- "baddie" !  איך אתה תדע  מי הוא מי?

שקול ההחזקה הבאה:

מסוכן מאוד, אבל אם אתה יכול להימנע מלהוביל דרך המלך אתה תהיה הרבה יותר מוגן. לכן צפון הוא"goodie" , כי אם הוא ישיג את ההובלה, הוא לא יכול לתקוף את הסדרה מבלי לתת לך לקיחה עם המלך שלך.  מכאן נובע כי דרום הוא " baddie ",  מפני שאם הוא ישיג את ההובלה הוא יכול להוביל ב- club  היישר דרך המלך שלך.

 מה לגבי החזקה זו:

דרום מוביל את K כנגד החוזה שלך ב-NT  : מי זה "goodie" ומי  baddie ?

למרות שדרום צפוי להחזיק את האורך ב-diamonds  , אתה מעדיף שהוא יהיה המוביל כי אחרי שאתה תנצח את המלך שלו עם האס שלך, הוא לא יוכל להמשיך בסדרה מבלי לתת  לקיחה לנסיך שלך. עם זאת, הובלה מצפון דרך הנסיך שלך עלולה להיות הרסנית.

התבונן בחלוקה זו:

מערב מוביל את Q כנגד 4 .  תכנן את המשחק.

לאחר משיכת השליטים יש הרבה זוכים  (ב- clubs  וב-spades) אבל מה עם המפסידים ? במקרה הגרוע ביותר אתה עלול לאבד לקיחה ב- spade, hearts  ושני diamonds  . שקול איזה מגן עשוי להיות baddie ומי יהיה "goodie".

diamonds היא הסדרה החלשה שלך.  אתה לא יכול להרשות הובלה דרך המלך שלך, כך שמזרח הוא " baddie" ומערב "goodie" . משמעות הדבר היא כי אתה צריך לנסות לתכנן לתת כל הלקיחות שיש לך להפסיד למערב. ב- spades אתה בר מזל, כי אם במזרח יש את המלך תהיה לך עקיפה מוצלחת ואם למערב יש אותו זה לא יפריע לך לתת לו לזכות בו כי הוא "goodie" , אבל מה עם סדרת ה-hearts?

איך אתה יכול לוודא שמזרח לא יזכה בלקיחה מסוימת של ההגנה ב-hearts ?

עכב את הלקיחה הראשונה תן למערב לזכות ב- Q שלו - זה פשוט עד כדי כך!  כמובן, אם מזרח שיחק מלך היית צריך לזכות בלקיחה, אבל אז הוא לא יוכל להשיג את ההובלה ב-hearts  יותר, כפי שניתן לראות מהחלוקה המלאה:

אתה יכול לזכות ב- heart  השני, חתוך את ה- heart השלישי ובצע עקיפה ב-spade ואם מערב לא גובה את האס שלו עכשיו אתה תעשה לקיחת יתר קלה. לאחר משיכת השליטים , כל ה- clubs  יזכו.

אם אתה עושה את הטעות של זכייה ב- heart  הראשון,  ולאחר מכן, כאשר מערב זוכה במלך הוא יכול לשחק ב-  hearts אל המלך במזרח ומזרח אז יכול להוביל את Q  להרוג את המלך שלך ולהביס את חוזה ה-4  בלקיחה אחת.

התחשבות באיזה מגן הוא "goodie" ואיזה " baddie" היא הרגל טוב לרכוש,  זה יעזור לך לפתח טכניקות שונות של משחק הכרוז, בעיקר עיכוב במשחק ומשחק הימנעות.  טכניקת העיכוב (ראה טיפ 32 למשל) נועדה למנוע  את התקשורת בין המגנים(להתיש שחקן אחד  בסדרה), כך יש רק baddie  אחד. זה לעתים קרובות יכול להיות מלווה במשחק הימנעות , כפי שהוצג בדוגמה שלנו לעיל.  משחק אשר במטרה מכוון למנוע משחקן אחד (baddie) לקבל את ההובלה.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more © Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה