אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / משחק הטעייה – Deception

משחק הטעייה – Deception

פורסם ביום 23.02.2013; עודכן ביום 16.12.2017

מהות העדכון: נוספו טיפים, קישורים לשיעור ב-youtube לכתבות ולניתוחי ידיים

קהל היעד:

 ולכבוד חג הפורים, חג התחפושות, כתבה חדשה " הטעייה במשחק הברידג' "

הבהרה: עפ"י "חוק 73 –  תקשורת ":  הטעייהשחקן רשאי לנסות להטעות יריב באמצעות קריאה או משחק (כל עוד ההטעייה אינה מוגנת על-ידי הבנות נסתרות של השותפות, או ניסיון השותפות).

לקישור ל " חוקי משחק הברידג' התחרותי " בעברית – לחץ כאן

לחוקי הברידג' בעברית – כולל תוכן עניינים ואינדקס - לחץ כאן

הגדרת משחק הטעייה: " משחק קלף שמטעה את היריבים להעריך בטעות חולשה מוסתרת של קלפים לכוח. " (bridgehands)

false-card: קלף משוחק לתת ליריב מושג מוטעה של האיכות או האורך של היד המחזיקה בסדרה שהובלה. לשחק קלף מטעה, במיוחד מפסיד גבוה, על מנת להטעות היריב. (dictionary.reference)

קלף כוזב: משחק מטעה של קלף. משחק קלף השונה מזה הצפוי כדי להערים על יריב. זה יכול להיות פשוט כמו משחק 5 מ – 654 (במקום 4) או משחק ה-Q מתוך החזקת QT (במקום T), או התחמקות מלשחק המלך כאשר יש לך הזדמנות לזכות בו. זהו אחד החלקים המרתקים והמהנים ביותר של משחק מתקדם. (fifthchair.org)

False Card: ההסתברות של משחק הטעייה חייבת להיות מחושבת על ידי כל שחקן בשולחן. החלטה אם קלף משוחק במטרה להטעות את הכרוז או היריב יכולה להוביל ללקיחה מנצחת חיונית. (bridgesqueezescomplete) לדוגמאות – לחץ כאן

תימרון הגנתי או התקפי של משחק קלף ששחקן בדרך כלל לא משחק כדי להטעות כרוז / מגן בתקווה להביס את החוזה, או להשיג לקיחה נוספת.

אזהרה: לשותפים בני תמותה, הימנעו מהכרזות psyches (הכרזות כוזבות). השותף שלך עשוי לא להבין ולא להעריך את "הבדיחה". אם תבחר להכריז הכרזה כוזבת, קבל אחריות מלאה על הכרזת ה-false bid והיה מוכן להתנצל בפני שותפך. (bridgehands)

וגם: הובלה מטעה " תשרוף " אותך לעתים קרובות יותר מאשר את היריבים, כי השותף, בדרך כלל שם לב יותר להובלה שלך מאשר הכרוז. אם בחרת להוביל קלף יוצא דופן או מטעה, תמיד יש לכך סיבה הגיונית. שותפך עשוי להביע עניין רב לשמוע אותה מאוחר יותר אם ההובלה שלך נכשלה. (home.comcast.net)

בעת תכנון משחק הכרוז, ספור זוכים, ספור מפסידים, בדוק תקשורת עם הדומם, חשוב על חלוקות הסדרות של היריבים שלך, זהה את היד "המסוכנת" (היד אתה לא רוצה לתת לה את ההובלה), תכנן השלכות דרושות, ושקול הטעייה אפשרית לפני שאתה משחק ללקיחה הראשונה. (BoomerBridge)

מתוך כתבה בעיתון " Tri City Herald " מיום 21.04.1988: "הכרזות שנועדו להטעות את היריבים, אבל עם סיכון נמוך לצד המכריז. Falsie אידיאלי יכסה החוסרים שלך ויסתיר ההחזקות החלשות שלך, תוך שמירה על אמינותו. אם אתה חושב שאתה עשוי ליהנות מהטעיית היריבים התמימים שלך, תן ל-falsies ניסיון ".

מצבים טובים לשימוש ב- falsie מופיעים כאשר יש לך מושג די הוגן של איפה אתה רוצה לסיים. אתה לא באמת צריך הרבה יותר שיתוף פעולה מהשותף אז הוא לא יכול לטעות באופן מזיק. הזדמנויות כאלה מתרחשות בתדירות הגבוהה ביותר כאשר ידו של השותף כבר הוגבלה-limited.

(George Havas) – הטיפ שלו מתוך הטיפים של מומחים – Bols Expert Tips - בהמשך הכתבה.

לקישור לכתבה " Falsies "- לחץ כאן

אין איסור על ביצוע הכרזות ומשחקים מטעים כדי לבלבל את היריבים – כל עוד לא מדובר בחלק מהסכם שותפות שלא פורסם. אתה חופשי לדוגמה לשחק קלף שונה ממה שניתן היה לצפות מההחזקה שלך, בתנאי שאתה משחק את הקלף בצורה חלקה וללא תגובה. באופן דומה אתה חופשי לבצע הכרזה שאינה מתיישבת עם מערכת השיטות שלך להביך את היריבים, ובלבד שזה באותה מידה של הפתעה לשותף שלך כפי שהוא ליריבים. כמובן שאתה תמיד חייב להכריז ולשחק באופן חוקי, עפ"י הסדר, ובהתאם לדירוג של ההכרזות, הכללים של לעקוב בסדרה, וכן הלאה, גם אם הבחירה של ההכרזה או המשחק שלך היא לא שגרתית ובלתי צפויה. (pagat.com)

לקישור לניתוחי ידיים " Delightful Deception " – לחץ כאן (יד 6)

False Carding: כאן אנו מסתכלים על המצבים שבהם או הכרוז או מגן משחק קלף לא סטנדרטי במטרה להטעות את הצד השני. השלכה כוזבת היא הרבה יותר בטוחה לכרוז, כמובן, כי הוא לא צריך לדאוג להטעיית שותפו – לקישור לכתבה – לחץ כאן

היתרון של איתות הפוך-upside down הוא שזה קשה יותר לכרוז לשחק קלף כוזב כנגד. לקישור לכתבה – לחץ כאן

הכותב ממליץ לשמור את משחק ההטעייה למשחקים תחרותיים עם בן הזוג המועדף עליך (גמיש אופקים) ולא במשחקים חברותיים.

לקישור לכתבה " Deception 1 " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Brilliant deceptive play " – לחץ כאן

הובלה מטעה בסדרת השליט כוללת 9 מ- T9x וה-J מ-QJ doubleton.

(kantarbridge)

לקישור לכתבה " Deception Dupes Declarer " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Deceptive Defense Fools Declarer to Stop an Overtrick " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Deceptive Play Keeps Hopes Alive " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The Power of the Falsecard " – לחץ כאן

לקישורים לניתוחי ידיים בנושא " Deceptive Plays ": ידיים 7; 9; 38; 60; 85; 101 – לחץ כאן

לקישור לדיון בנושא " במשחק הברידג', אילו צורות של הטעייה הן אתיות? " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " Hand 13-Deceptive declarer plays in action " – לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Deceptive Plays Hand 1 " – לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Deceptive Plays Hand 2 "- לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Deceptive Plays Hand 3 " - לחץ כאן

חדש! לקישור לניתוח יד " Deceptive Plays Hand 4"- לחץ כאן

טיפים בנושא ההטעייה:

30

שקול הטעייה זה יכול לתת לך Top. משחק של הטעייה בקלפים הן על ידי המגנים והן ע"י הכרוז הוא מובן היטב ועובד במשחק הברידג'. כמו עם משחק הטעייה, בהשלכה על ידי המגנים, קיים סיכון כי אתה יכול להטעות את שותפך עם הטעייה גרועה שנבחרה. עם זאת, שקול לבצע הטעייה במכרז, במיוחד כאשר השותף הראה ערכים מוגבלים, כך שאתה לא יכול להוליך אותו שולל רחוק מדי, כדי להסיט את תשומת הלב של היריבים שלך. זה לא תמיד נכון לבטא "נכון" את החזקות שלך במכרז. הוסף כמה "דגדוגים" למשחק שלך. הכרזות False- לא זוכות להערכה כל כך טובה, אבל בטוח שהן יכולות לתת לך התרוממות רוח משמעותית. הכוונה לא להכרזות פתיחה שערורייתיות עם ערכים של כמעט שום דבר הגורמות לכל מיני בעיות לשני הצדדים של השולחן. אלא להכרזות שמטרתן להונות את המגנים, אך עם סיכון קטן לצד שלכם. הטעייה אידיאלית תכסה חוסרים שלך ותסתיר את החולשת אחזקות שלך תוך שמירה על אמינות. אם אתה חושב שאתה עשוי ליהנות מהטעיית היריבים התמימים שלך, נסה אותה. מצבים טובים לשימוש בהטעייה מתעוררים כאשר יש לך מושג טוב למדי של איזה חוזה אתה רוצה בסופו של דבר. אתה לא באמת צריך הרבה יותר שיתוף פעולה של שותפך כך שהוא לא יכול ללכת שולל באופן מזיק. הזדמנויות כאלה בתדירות הגבוהה ביותר מתרחשות כאשר ידו של שותף היא כבר מוגבלת.

43

הסתר את המלכה בשליט, המגנים עשויים לחשוב שיש להם אותה. היבט אחד של המשחק המייחד את המומחה מהשחקן הממוצע הוא בתחום משחק ההטעייה. המומחה מחפש תמיד דרכים כדי לגרום ליריבו לעשות טעות, או כדי להציל את עצמו מהצורך לנחש. בתחום של משחק הכרוז, דרך אחת לעשות זאת היא לשכנע את המגנים שהם בססו יותר לקיחות הגנתיות עבור הצד שלהם מאשר הם עשו בפועל באותו משחק. סדרת השליט מציעה הזדמנות מצוינת עבור מספר משחקי הטעייה, שאחד מהם ראוי לתשומת לב רבה יותר מאשר ניתנה לו בעבר. (דהיינו להסתיר את המלכה בעת משיכת השליטים, כך שהמגן יטעה ויחשוב שהמלכה ביד המגן השני).

58

משחק לא ידידותי. ישנן פעמים כאשר J מ-J9, ה-Q מ-QT וה-K מ- KJ ייתכן שישיגו תוצאה מזהירה בהגנה. כאשר שאתה יודע כי הקלפים יטעו את הכרוז היטב, אתה צריך להיות בתצפית על ההזדמנות להטעייה.

בין המקורות: haroldschogger

לקישור לכתבה " טעויות במשחק הברידג' " – לחץ כאן

חדש! טיפ מספר 188 למתקדמים: " מדי פעם אתה יכול underlead-להוביל מתחת ל-A, אם אתה חושב שאתה יכול לגרום לכרוז לניחוש מוקדם. יש בידך את הסדרה שהדומם הכריז ואתה מחזיק A65 בסדרה זו כאשר אתה מוביל את הסדרה הזאת והדומם מופיע עם KJ94 רוב הכרוזים יחשבו שלא הובלת מסדרת A וישחק לך עבור ה-Q ולנסות ה-J בדומם. שותפך יהיה שמח לזכות בלקיחה הראשונה עם ה-Q ".

לקישור לכתבה " False-Carding " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The deceptive play to recognize " של Phillip Alder – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה  " Deception " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " The Art of False Carding and Deceptive Play in Bridge " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " False preference " – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " Jacoby on Bridge: Deception Play Nets Points " בעיתון " Sarasota Herald Tribune " מיום 28.09.1962 – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " Deceptive Play Is Helpful To Metropolitan Winners " בעיתון " The NY Times " מיום 27.10.1971 – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " משחקי הטעייה " – לחץ כאן

טיפים חדשים:

2015-12-30_113006

2015-12-30_113101

ישן! לקישור לכתבה " False-Carding is an Art which All Good Declares should Practice " בעיתון " The Pittsburg Press " מיום 28.09.1930 – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " A little deception " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Frank Stewart’s Bridge: Deceptive play " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Wonderfully Deceptive Play " – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " Deceptive Play Saves the Day " בעיתון " The Milwakee Senstinel " מיום 28.10.1975 – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " An Old Ruse " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד בכותרת " Double Order Of Duck "- לחץ כאן

לקישור לכתבה " הטעייה של כולם " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " False-carding By Ely Culbertson " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " A Deceptive Play By Oswald & Jim Jacoby " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " " – לחץ כאן

ולסיום, ציטוט של Marty Bergen: " עזור ליריבים שלך לבלוע את הפיתיון: אם אתה לא נותן ליריבים שלך סיכוי לעשות טעויות, אתה לא יכול לנצח ".

בברכה,

גבי לוי

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה