אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / נסה להראות לשותפך את רצף המכובדים ה"מוצקים"

נסה להראות לשותפך את רצף המכובדים ה"מוצקים"

פורסם בתאריך 10.03.2012

זהו טיפ מספר 53 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

נסה להראות לשותפך את רצף המכובדים ה"מוצקים"

הביאור:

רצף מוצק בסדרה הוא ברכה: הוא הופך את ההובלה לקלה כי הוא בטוח, ומבסס במהירות לקיחות. לדוגמה, החזקה כגון K-Q-J-T היא נפלאה, לרוב הובלה בסדרה אינה תורמת דבר, ובאותו זמן סביר להניח שהיא מבססת לקיחות.

מרבית שחקני הברידג' מודעים לערך של הובלה מרצף, אבל אולי קצת נדירה יותר ההזדמנות להיפטר מקלף גבוה כדי להראות רצף מלא. עליך להשליך  (discard) את הקלף העליון ברצף כדי להציג את הרצף שלך, או לעקוב בסדרה עם קלף גבוה כדי להראות את הרצף.

במצב זה, כאשר שותפך מוביל ה-A , כדאי לעקוב עם Q  : זה מראה כי אתה מחזיק גם את הנסיך, שיכול להיות שלא יסולא בפז במתן כניסה לידך. בסיבוב השני שותפך יכול בבטחה  underlead - להוליך מתחת למלך שלו ולהכניס אותך עם הנסיך שלך, למצוא דרך למעבר הורג בסדרה דרך הכרוז.

השלכה מראש רצף נוטה להיות שימושית מאוד כאשר הכרוז מריץ סדרה ארוכה שני המגנים   צריכים להחליט מה לשמור, אם המגן יכול להראות כוח רב בסדרה על ידי הצגת הרצף שלו, זה יעשה את חיי השותף להרבה יותר קלים, מה שמאפשר לו להשליך בסדרה זאת.

הנה דוגמא למצב כזה:

דרום היה נחוש להעניש את שותפו על פתיחה קלה! האם אתה יכול להעניש את דרום על הכרזת יתר-overbidding ?

אתה מוביל spade כי לא סביר שלדרום יש אורך שם, הכרוז מנצח אותו ומשחק את שמונה הלקיחות: שלוש לקיחות spade כולל הראשונה וחמש לקיחות בסדרת ה-diamonds המוצקה    A-K-Q-J-T

 מה הם חמשת הקלפים האחרונים שלך? לאחר קריאת טיפ קודם על discarding-השלכה (טיפ 43 ), אתה רוצה לשמור על ארבעה קלפי ה-clubs  שלך, אבל זה אומר חשיפת ה-K שלך.

מה עליך לעשות?

למרבה המזל שותפך נחלץ לעזרה, ההשלכה הראשונה שלו היא Q  ועכשיו אתה יודע מה לעשות:

לשותפך יש מעט מאוד לחשוב עליו, אבל הוא מבין כי אתה תהיה תחת הרבה לחץ. השלכת ה- Q מעולה :זה אומר לך שיש לו רצף מוצק ב-hearts  והוא יכול על כן לדאוג לסדרה. כל  הדאגות נעלמו, אתה יכול לזרוק בשמחה את ה-hearts  שלך ולשמור את החשוב כל קלפי ה-clubs .

 הדוגמא האחרונה מראה כיצד באפשרותך לעזור לשותפך להבין במה להוביל:

מערב הוביל את ארבע הזוכים שלו ב- club ומזרח משליך J  על האחרון.  האם אתה יכול לראות איך זה מועיל למערב ? לא בטוח כיצד לנהוג, הוא לא היה להוט על מעבר ל-spade  (המוביל אל הכוח של הכרוז), אבל מכיוון שמזרח הראה סדרה מוצקה מערב יכול בשמחה להוביל ב- spade לא מצפה לבצע לקיחה בסדרה זאת, אבל יודע שזאת הובלה בטוחה.

כפי שאתה יכול לראות, כל מעבר אחר יאפשר לכרוז לבצע לקיחה נוספת בסדרה.  באמצעות המעבר ל-spade הכרוז לא יכול להצליח, לאחר השלכת heart מידו על ה-club הרביעי, האפשרויות היחידות שלו הן לחפש קצת מזל ב- diamonds או hearts , שאף אחת מהן לא תתגמל אותו.

בכל פעם שבידך רצף כזה, נסה לבצע שימוש בו, באופן אידיאלי על ידי הובלת הקלף העליון שלו, אבל המשך עם הקלף העליון על הובלת השותף, או השלכת ראש הרצף, יכול להיות אמצעי פשוט מוצלח.

מקור: -MrBridge B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה