אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / עוצר בודד בסדרת היריבים עשוי להיות מספיק בחוזה NT

עוצר בודד בסדרת היריבים עשוי להיות מספיק בחוזה NT

פורסם בתאריך 28/06/2011

זהו טיפ מספר 15 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

שקול ללא פחד להכריז NT כשבידך רק עוצר אחד בסדרת היריבים, אם בידך הרבה כח או מקור טוב ללקיחות (סדרה חזקה וארוכה).

הערת המתרגם: לעתים קרובות עוצר בודד בסדרת היריבים אינו מספיק, ותיתכן "נפילה" בחוזה.

הביאור:

ברור כי כל אחד היה מעדיף עוצר חזק אך החזקות, כגון 4-A-5 או K-3 יהיו לעיתים קרובות מספיקות. ב-spades, האס מספק עוצר טוב למדי כי אתה יכול לעכב בסדרה אם יש צורך בכך ולכן יכול להיות בטוח גם אם אין לך תשע לקיחות מיידיות. ב-hearts, המלך שלך נראה רעוע למדי, אבל, אם החוזה ב- NT  הוכרז לראשונה על ידך, הוא יהיה מוגן מפני התקפה מאז ההובלה תבוא לכיוון המלך שלך. כמובן שקיימת סכנה: אם היריבים יצליחו להוביל סדרה נוספת ו"יירו" hearts דרך ההחזקה שלך, אתה עלול לסיים די הרבה למטה, אבל מה הסיכוי שזה יקרה? היריבים בדרך כלל יובילו בסדרה שהם הכריזו – ומסיבה טובה למדי – וגם אם הם בוחרים סדרה אחרת, מהי הסבירות שליריב מצד ימין שלך תהיה כניסה אם הוא לא היה המכריז?

כדי להשיג ניקוד טוב יותר ב- bridge duplicate, במיוחד במשחקי זוגות, חשוב לקחת סיכונים בהכרזות משחקי NT . התבונן בדוגמה זו:

אתה בדרום ומחזיק:

מחלק מערב, כולם פגיעים וההכרזות החלו:

עם מערב המחזיק סדרת שבעה קלפים, האס שלך אולי לא נראה עוצר גדול, אבל יש שני דברים שעשויים לקרות ב- 3NT: (א') אתה יכול לעכב את האס שלך בתקווה למנוע את התקשורת של בין מערב לבין שותפו, או (ב') עם החוזק המשולב שלך ייתכן שיהיו לך תשע לקיחות מלמעלה. דברים יכולים להשתבש, ואתה יכול ליפול בחוזה, אבל זה בהחלט סיכון ששווה לקחת. אחרי הכל, pre-empts נועדו להפריע לך וההכרזה הזאת פשוט השיגה את מטרתה!

אם החלוקה המלאה היא:

מחלק מערב, כולם פגיעים:

במקרה זה אתה לא יכול לשבור את התקשורת בסדרת ה-spades, אבל ייתכן שיהיו לך תשע לקיחות מלמעלה: חמש ב-clubs , אס ומלך ב- , האס ב- והאס ב-. שים לב כי 5 הוא חוזה סביר, אבל סביר להניח שתיפול בלקיחה אחת ( 5 יכול להיות מבוצע אם הכרוז ינחש מי מחזיק את ה-Q וינהל את המשחק המורכב בזהירות). כמו שקורה לעתים, 3TN שווה את הסיכון כי המשחק גבוה יותר צפוי להיכשל.

הנה דוגמא נוספת לחלוקה תחרותית יותר:

מחלק דרום, לא פגיעים

ההכרזות:

לצפון יש יד טובה והוא יודע כי משחק מלא הוא אפשרי אחרי שדרום פתח בהכרזה. הוא מתחיל עם Negative Double מעל 1, אשר מראה את סדרת ארבעה הקלפים ב-hearts שלו, אבל כאשר ההכרזה חוזרת אליו הוא נתקע קצת. הוא מכריז את סדרת היריבים במטרה להראות את כוחו ושהוא צריך קצת עזרה: הבעיה העיקרית של צפון הוא שאין לו עוצר ב-spades, כך שהוא רוצה לדעת אם דרום יכול לעזור לו.

לדרום אין רבים עוצרים ב-spades, אבל עם הובלה לכיוונו הוא יכול להיות בטוח כי ה-K יעשה את העבודה שלו, זה אולי נראה מסוכן, אבל זה שווה להסתכן ב-3NT. לצד שלך יש בהחלט את הכוח למשחק, ועם חוסר התאמה בסדרת Major כדאי להעדיף 3NT על משחק בסדרת minor כל עוד יש לך עוצר כלשהו.

ישנן עשר לקיחות קלות אם מערב מחליט להוביל ב-spades: – K, חמש ב-diamonds ושני אס-מלך ותשע לקיחות אם הוא מוביל בסדרה אחרת.

עוצר אחד מספיק לעתים קרובות, ומכאן שאתה צריך להיות אמיץ כאשר הנך שוקל חוזי NT .

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה