אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / צורת / חלוקת / דפוס היד

צורת / חלוקת / דפוס היד

פורסם ביום 27.12.2012; עודכן ביום 28.01.2018

מהות העדכון: נוספו קישורים לטבלאות " Solved Deal Database " ול " (Hand Evaluation – Visualization (Patterns " ולכתבות נוספות

וכעת, כתבה חדשה " צורת / חלוקת / דפוס היד "

דפוסים הם כלי להערכת יד. על ידי חשיבה בדפוסים, אתה משנה הניחושים לודאויות. הכרזות ברידג', משחק והגנה הם מעל לניחוש. כמו בלש, אתה צריך לשנות ניחוש לכמעט ודאות על ידי איסוף כל הרמזים הגלויים.

דפוסים הם "טביעות האצבע" המנותחים לראשונה על ידי חוקרי זירת הפשע. כל השאר מגיע אחר כך. חשיבה בדפוסים היא יותר מחשובה כדי להגיע לרמה אחרת במשחק הברידג': חשיבה בדפוסים היא ברידג': החלת תבניות-דפוסים היא הדרך של Sherlock Holmes לפתור את המקרה מבחינת הרמזים מדפוסי היד.

לשחק עם שותף שאין לו את הדפוסים בעל פה או שאינו מצליח ליישם אותם הוא פשוט לשחק ברידג' ברמה מאוד בינונית. אתה רק מנחש כל הזמן כאשר הרמזים הם ממש מול העיניים שלך על ידי יישום דפוסים. יישום תבניות היא בוודאי מיומנות במשחק הברידג'. כל החשיבה של הברידג' תלויה במיומנות חזותית זו. כאשר יש לך נדודי שינה או בזמן פרסומות אמן את עצמך בתבניות. 5-4-3-1, 6-4-2-1, 7-2-2-2, 4-4-3-2, 5-4-2-2. אין כל כך הרבה. השלב הבא הוא לזכור ליישם אותן למעשה בטבלה. זה עלול לקחת לך שנים כדי לשכלל את ההרגל אבל תאמין למחבר הכתבה כי המשחק שלך יקפוץ ברמה אחת לפחות. כאשר מומחה לא עושה את זה כל הזמן בהגנה, זאת רק עצלות מכיוון שיש בשינון הדפוסים תרומה למשחק הכרוז.

יישום התבניות לא יסולא בפז גם עבור ההכרזה בברידג'. אתה לא יכול לשחק ברידג' כראוי בלי לחשוב בדפוסים, נקודה.

ארבע  הידיים של משחק הברידג' מצויות בתלות מבנית הדדית. 

מגן משתמש בדומם ליצירת פריזמה. הפריזמה שולטת בסדרה מסוימת ויחסי השיוויון בין שתי הידיים הסגורות.
המגנים יכולים להשתמש בסימונים המתארים את הקשרים הללו.

ציטוט מהספר בכותרת " אגדה/ סיפור של עיוות תפיסתי ": " "באופן טבעי, כל יד ברידג' של 13 קלפים מכילה סדרה אחת עם מספר קלפים אי-זוגי ושלוש סדרות זוגיות;. או, סדרה אחת עם מספר קלפים זוגי ושלוש סדרות אי-זוגיות".

הסתכלות זאת מאפשרת להתרכז בהדמייה של שתי הידיים הסגורות בכל עמדה הגנתית.

לקישור לספר הכולל הסברים וניתוחי ידיים " Prism Signals " – לחץ כאן

במכרז, כאשר השותף והיריבים מתחרים, התרגל לתרגם את את הכרזותיהם לתבניות. החשיבה בדפוסים עוזרת לך להימנע משגיאות וטעויות בהכרזה. עם זאת, זה יותר מזה. חשיבה בדפוסים מסייעת להובלות הפתיחה שלך, למשחק ההגנה, להכרזות, ולמשחק הכרוז. חשיבה בדפוסים היא איך אתה משחק ברידג', נקודה.

אם אתה לא חושב בדפוסים, אתה מוותר על כל השאיפות של להיות שחקן ברידג' טוב או מומחה. זה לא הולך לקרות. (edmontonbridge.ca)

לקישור לכתבות " Thinking in Patterns " – לחלק הראשון – לחץ כאן; לחלק השני לחץ כאן

לקישור לעבודת מחקר של Manish Sarkar המדגימה את שילוב הידע המוקדם בזיהוי דפוסים ויישומם בהכרזת היד במשחק הברידג' – לחץ כאן

5 דפוסי ידיים מהווים יותר מ-70 אחוזים מהידיים האפשריות:

דפוס החלוקה

%

דירוג

4-4-3-2

21.6

# 1

5-3-3-2

15.5

# 2

5-4-3-1

12.9

# 3

5-4-2-2

10.6

# 4

4-3-3-3

10.5

# 5

71.1

סה"כ

הטבלאות המתמטיות הבאות עשויות / יכולות / משמשות כדי לקבוע את האחוזים של דפוסי חלוקה שונים, הן עבור דפוסי יד ודפוסי סדרה. המספרים בעמודה האמצעית מתבטאים באחוז הידיים. ציפיית האחוז של דפוס מסוים עם הסדרות שזוהו באה לידי ביטוי בעמודה הימנית. אחוז תדירות משוער של דפוסי חלוקה:

 

  לקישור לטבלאות מתמטיות באתר " bridgeguys " – לחץ כאן

טיפים בנושא צורת / חלוקת / דפוס היד:

-

ככלל, כאשר יד אחת מאוזנת והשנייה לא-מאוזנת, היד לא מאוזנת צריכה להראות את צורתה והיד המאוזנת צריכה להיות ה-captain. היד המאוזנת ממוקמת הרבה יותר טוב כדי להבין מה ערכם של הנכסים שהשותפות תתרום לקחת לקיחות. זה נקרא " עיקרון היד המאוזנת ".

-

ביד בתצורה של 4-3-3-3 מומלץ להפחית נקודה.

2

בהגנה, אל תהיה עצלן, ספור תמיד את הנקודות של הכרוז, החלוקה והזוכים.

4

שים לב יותר לחלוקה ולהתאמות ופחות תשומת לב ל" נקודות ". עם התאמה טובה (התאמות טובות)), הכרז הרבה. לעומת זאת, הגן, אל תהיה כרוז, בידיים של חוסר התאמה. כאשר החלוקה שלך הוא 5-5, תתעורר לחיים. עם 6-4, הכרז עוד קצת!

ב'4

עם דפוס יד 4-4-3-2, פתח ב-1  המועדף אם היד חזקה מדי או חלשה מדי כדי לפתוח NT. ברוח דומה, עם חלוקה 4-3-3-3 או 3-4-3-3, פתח בהכרזת ♣1 אם היד חזקה מדי או חלשה מדי לפתיחת NT. השתמש תמיד בהכרזת פתיחה ב- minor  המועדפת במקום לשקר (להטעות) על מספר הנקודות.

10

חלוקת היד חשובה יותר מנקודות קלפים גבוהים.

34

אתה לא יכול לבצע overcall jump חזק או בינוני עם יד עם של סדרה ארוכה טובה של 6 קלפים ושלוש או ארבע לקיחות מהירות. ייתכן שיהיה עליך להכריז Double עם צורת יד מתאימה. Take-out doubles מאבדים הרבה מהתחושה הנורמאלית והערך שלהם.

40

השתמש בחוק החלוקה של Culbertson. אם ידך והיד בדומם הינן חלוקתיות מאוד עם singleton בכל אחת משתי הידיים,  צפה שגם ידי היריבים יהיו חלוקתיות באופן מוזר. צפה שקלפי השליט שלך יתפלגו 3-1 ולא 2-2.

52

סדרה רביעית מחייבת (Fourth suit forcing)  אומרת "ספר לי יותר על צורת היד שלך", האם יש לך כעת 5 או אפילו 3 קלפי תמיכה באחת מסדרותי. הכרז וגלה את צורת ידך.

54

דמיין את הצורה המקורית. ספור את הקלפים הגבוהים, אך נסה לדמיין את הצורה המקורית – מוקדם ככל שתוכל. בטיפ זה יש להשתמש בעיקר בחלק הקשה ביותר של ההגנה, למרות שזה יכול להיות מיושם למשחק הכרוז (וההכרזות ) גם כן. נסה לדמיין את הצורה המקורית של יד הכרוז מוקדם ככל האפשר. (כמו שהכרוז, מנסה לדמיין את חלוקות הידיים המקוריות של המגנים). על ידי יצירת סוג כלשהו של התמונה בשלב מוקדם, אתה תהיה מוכן לבעיות הבסיסיות העומדות לפניך. ישנן רק 10 צורות נפוצות שיש לזכור. אם אינך זוכר אותן בעל פה באמצעות הניסיון, אם אתה שחקן מתחיל או משתפר, זה יעזור לשבת ו"להתחייב" להם בזיכרון.

87

ב-Acol רצף ההכרזות ♣1 1NT מראה 8-10 ויד מאוזנת 4-3-3-3 עם 4 clubs ואילו ♣ 1 ♣ 2 מראה 6-9 נקודות וצורה מעט מרוסנת יותר אולי 4-4-3-2 או 5-4-2-2.

92

יש הרבה תועלת שתצמח מן ההכרזות אשר לא מבוצעות כמו הכרזות שמתבצעות, במיוחד לגבי החלוקה. אם שותפך אינו תומך בסדרת ה- Major שלך באופן מיידי, אך לאחר מכן הוא תומך אז אתה יודע שיש לו רק שלושה קלפים בסדרה אחרת הוא היה מבצע הכרזה שונה קודם לכן במכרז ותומך מיד. מסקנות אחרות כאלה יכולות להתבצע לאורך הדרך.

114

לאחר שההכרזה יוצאת לדרך איזה סדרה אתה תכריז בהכרזה הבאה עם ידיים בחלוקה של 4-4-4-1 הכרז הסדרות מלמעלה.

129

אם אתה משחק transfers וweak No Trump שקול לשבור את ה- transfers באופן הבא לאחר /22 (סכם עם השותף הקבוע לאחר דיון מלא):

א) עם התאמה ויד מינימאלית העלה את הסדרה המוסכמת בגובה 3 emptively-pre

ב) עם התאמה ויד מקסימאלית וחלוקה 4-3-3-3 הכרז 2NT

ג) עם התאמה ויד 4-4-3-2 הכרז 3 בסדרת ה-Doubleton שלך והשותף יכול לשפוט היכן יהיה החוזה הטוב ביותר.

131

כאשר אתה מקבל לראשונה את ידך צלם את החלוקה ה"מנטלית". אם אתה עושה את זה ולאחר מכן מתחיל לשחק את היד, ושוכח את מה שעבר אתה יכול לעבוד לאחור ולפתע לזכור כי התחלת עם 5 קלפי Hearts. אם נותרו לך רק 2 אז זה בוודאי אומר שאתה משכת 3 סיבובים וכן הלאה.

140

כאשר אתה מגן, לאחר שתזכה בלקיחה הראשונה אתה צריך לחזור בעליון של שני הקלפים הנותרים  ובנמוך ביותר של 3 אז שותפך יכול להבין את חלוקת היד.

154

צורה היא המלך – אל תדאג לנקודות כאשר יש לך שישה ושבעה קלפים בסדרות או ידיים בצורה 6-5, הכרז אפילו אם השותף אינו אומר שום דבר (אינו מכריז).

155

עם הצורה:4-4-4-1 או 5-4-4-0 ביד שעברה-passed קודם, יש להכריז double ל-take-out אפילו עם מעט כמו 9 HCP, אם סדרת היריב שלך היא Singleton או void.

158

אל תשתמש בקונבנציית Stayman עם חלוקות 4-3-3-3 או 3-4-3-3. ידיים אלה בדרך כלל טובות יותר לשחק ב-No-Trump בשל האופי המאוזן של ידי שני השותפים.

166

אל תעוות צורת ידך אם יש לך 4-4-3-2  פתח 1 בסדרות שלך ו-rebid ללא שליט: אם תנסה ל-rebid הסדרה האחרת שותפך יחשוב שצורת ידך 5-4 שאתה לא מחזיק.

211

עם חלוקת 5-5 או 6-5, התחרה באגרסיביות אם כוח המכובדים שלך מרוכז בסדרות הארוכות שלך. היזהר אם זה לא.

235

פתיחה מחדש עם cuebid ("Michaels") מראה יד דו-סדרתית. מעל 1♣ או 1 זה מראה את ה- Majors; מעל 1 או ♠1, זה מראה Major אחר, בתוספת minor לא מזוהה. (השותף מכריז 2NT כדי לגלות איזה minor אם ה-Major החלופי אינו מקובל). החלוקה היא 5-5 או יותר,והטווח הוא HCP  .7-11עם ידיים חזקות, הכרז את שתי הסדרות, (הסדרה בדרגה גבוהה יותר ראשונה).

וטיפים הכוללים דוגמאות:

 

חדש:

 הערת המתרגם:

Purity -טוהר חיובי: אין מכובדים בסדרות ה-minor של היריבים ו / או מבנה פנימי טוב בשתי הסדרות שלך.

Purity -טוהר שלילי מכובדים בסדרות היריבים היריב ו / או מבנה פנימי דל בסדרה שלך.

(עפ"י bridgehands)

 Disturbing Opponent's No Trump D.O.N.T.

ניתן להשתמש בקונבנציית D.O.N.T. הן כ-Overcall והן כ- balancing אחרי 2 פאסים.

הקונבנציה מאפשרת התערבות לפתיחת 1NT של היריב, עפ"י צורת היד, דהיינו החלוקה, האפשרית עם מעט (HCP (High Card Points:

מכיוון שמשחק הברידג' הינו משחק של חלוקה, ככל שיד המתערב מאוזנת פחות וחלוקתית יותר, כדאי יותר להתערב לאחר שהיריב פתח בהכרזת 1NT (המראה 15-17 נק') ולאפשר לשותפות להגיע למשחק חלקי של 8 לקיחות ולמנוע מהפותח לבצע 1NT.

לקישור לכתבה " Unbalanced Hands Show Shape " – לחץ כאן

לקישור לטיפ " נתח את דפוס ידו של הכרוז באמצעות רמזים מההכרזות והמשחק עד כה " – לחץ כאן

לקישור לטבלאות " Solved Deal Database " – לחץ כאן

לקישור ל " (Hand Evaluation – Visualization (Patterns " – לחץ כאן

לקישור ל " Hand evaluation. Showing shape " – לחץ כאן

לקישור ל " The Importance of Shape " – לחץ כאן

לקישור ל " Finding Pattern of a Bridge Hand " – לחץ כאן

לקישור ל " Hand & Suit Patterns " – לחץ כאן

לקישור לכתבות " Hand Shapes " – לחץ כאן כאן

לקישור לכתבה " Six-five hands " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Patterns and Freakness " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Playing bridge by the patterns " – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של אלדד גינוסר " תיאור של חלוקה " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Bury those bidding gadgets from Contract Bridge's childhood. Bid properly ": התכנית המוצעת של הכרזות פתיחה מבטיחה כי כל צורות היד, בפרט 5+4 דו-סדרתית ו-3 סדרות יוכרזו כראוי.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Strength? Distribution matters a lot " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Describing your shape " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?How do I bid with a 4441 shape " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The power of shape " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Patterns V – The 4th suit " – לחץ כאן; לחלק 4 – לחץ כאן; לחלק 3 – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Extended: 39 Type Of Possible Hands In Bridge Distribution " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Points Schmoints – Shape Rules By Sartaj Hans " – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " The Power Of Counting Shape " – ב-youtube – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " How I Approach Bidding Distributional Hands " ב-youtube – לחץ כאן

חדש! לקישור לשיעור " How To Bid Distributional Hands " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Hand Shapes and Opener's Point Ranges " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " The 5 most common Hand & Suit Patterns " – לחץ כאן

חדש! לקישור לכתבה " Pattern Hands – Major Openings " – לחץ כאן

בין המקורות: H. Schogger; Richmondbridge ; kantarbridge;Sam’s Golden Rules; fourseasonsbridge;Rich Waugh- clairebridge; bridgewinners; Andrew Robson

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה