אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / שמור את הכרזות התגובה שלך בגובה 2 רק כאשר בידך כח.

שמור את הכרזות התגובה שלך בגובה 2 רק כאשר בידך כח.

פורסם בתאריך 29/06/2011

זהו טיפ מספר 16 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

הכרז בגובה 2 על פתיחת שותפך בגובה 1 רק ביד של 10 נקודות ומעלה.

הביאור:

מערכות ההכרזה בנויות היטב מסיבה טובה: כך בין ידי השותפות ניתן להעריך במדויק את גובה החוזה אשר אתה אמור להיות לשחק, וכן את סוג החוזה שיהיה עליך לבחור.

תגובה בגובה 2 לפתיחה בגובה אחד צריכה להראות יד ששווה לפחות 10 נקודות. שחקנים מסוימים מעדיפים להעלות דרישה זו עוד יותר, חלקם אפילו משחקים "שניים מעל אחד מחייב למשחק מלא", אבל במערכת הטבעית יחסית הרעיון הוא שתגובה בגובה של שניים מראה יותר מאשר תגובת 1NT, כלומר אם אתה מכריז בגובה שניים אתה קופץ מעל ה"מחסום" של 1NT ולכן צריך יותר נקודות. התגובה 1NT מראה 6-9 נקודות, ומכאן התגובה בגובה שניים מראה 10 או יותר.

הסיבה לדרישת הכח: לדוגמא אם שותפך פתח במינימום של 12 נק', ואין ביניכם התאמה, ככל הנראה תאלצו לא להפסיק להכריז ולשחק בחוזה די גבוה של 2NT. אם הכרזת בגובה 2 עם 8 נק', לא יספיקו 20 נק' לבצע 8 לקיחות.

הבט בדוגמא הבאה:

אתה בדרום, אף צד אינו פגיע:

עם רק 7 נקודות עליך לא להשתעשע ולשקול תגובה בגובה שניים, אבל באותו זמן עליך לבצע תגובה. השתמש בתגובת "סל האשפה" של 1NT, אכן, באופן אידיאלי אתה צריך יד מאוזנת, אבל חשוב יותר לשמור על ההכרזה הנמוכה.

מחלק צפון, אף צד אינו פגיע:

מכרז (1):

מכרז (2):

שים לב כמה מהר דברים יוצאים ביד במכרז 2 כאשר אתה נותן תגובה של "שניים מעל אחד": צפון "יודע" שמשחק מלא אפשרי (יש לו 16 נקודות ודרום הראה 10 +) כך שהוא ממשיך מעל 2 תחילה על ידי הצגת הסדרה השנייה שלו, ואז באמצעות סדרה רביעית מחייבת מנסה למצוא חוזה ללא שליט. ההכרזה של צפון היא ללא דופי, ואם אתה נותן לדרום K, חוזה של 3NT הוא בסדר. ללא קלף גבוה נוסף, 3NT יפול למטה, כי ההגנה תבצע את לקיחות ה-spade שלה.

ההכרזה במכרז 1 היא הרבה יותר מבוקרת. עם 16 נקודות טובות, צפון מנסה להגיע למשחק מלא על ידי הכרזת 2NT. דרום צריך אז להכריז 3 אשר מתאר בצורה מסודרת את ידו: "יש לי לפחות שישה clubs אבל יד חלשה, ולכן לא יכולתי להגיב 2". עכשיו צפון צריך לעבור ו- 3 היה משיג את הניקוד הטוב ביותר כאשר ישנן תשע לקיחות קלות.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה