אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / תמיד חשוב להכריז בסדרת ה- Spades כאשר זה אפשרי

תמיד חשוב להכריז בסדרת ה- Spades כאשר זה אפשרי

פורסם בתאריך 08.06.2011; עודכן ביום 03.02.2018

זהו טיפ מספר 2 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

כאשר חלוקת הנקודות שווה, יזכה מכריז ה- ב"קרב" ההכרזה. ליריבים תיווצר בעיה כאשר שותפו של מכריז ה-Over Call בסדרה יעלה ל-2, ובכך יפריע ליריבים בהכרזה. בנוסף, התאמה ב- מאפשרת הכרזה באותו גובה של משחק היריבים. כל זה אמור לשכנע אותך כי ביצוע הכרזות גבוליות עם סדרת ה- הוא משתלם. דוגמה חשובה היא כאשר שוקלים אם לפתוח את ההכרזה ביד הרביעית , אחרי שלושה פאסים. בדרך כלל יש לך החלטה לסגור עם ידך שבין 10 ל-12 נקודות, ואז הנקודות צפויות להתחלק באופן שווה יחסית בין שני הצדדים ולכן הצד עם סדרת ה- צפוי לזכות במכרז. פירוש הדבר הוא כי אתה צריך לקחת את מספר קלפי ה- בידך בחשבון בעת קבלת ההחלטה שלך, ולהשתמש בכלל ה-15: הוסף את מספר קלפי ה- לנקודות HCP שלך, ואם סך הכל מגיע לפחות ל-15 אז תבצע הכרזה. (הערת המתרגם: לפירוט החוקים והכללים במשחק הברידג' ראה כתבה באתר לחץ כאן).

הביאור:

 

הנה חלוקה הממחישה את הכוח המפריע של הכרזות :

2014-01-12_205920

כיד בדרום, יש לך יד חלשה יחסית, אבל עם חמישה קלפי אתה צריך תמיד לחשוב על overcall. הפגיעות הוא לטובתך (מזרח מערב פגיעים, אתם לא).   יהיה כנראה הובלה סבירה ולכן הכרזתך עשויה גם להקשות על חיי יריביך – אלו צריכות להיות סיבות מספיקות כדי להניע אותך להשתתף במכרז.

 2014-01-12_210225

 מחלק מזרח, E-W פגיעים

במכרז 1, ללא התערבות, מזרח-מערב בקלות מצאו את ההתאמה שלהם והיו מסוגלים להעריך במדויק את ידיהם.

במכרז 2, מערב השתמש ב-Negative Double כדי להראות ארבעה קלפי , אך כאשר שותפו עלה ל- 3 הוא חשב שידו שווה להעלות למשחק מלא עם 10 הנקודות והתאמה טובה גם ב- וגם ב-. הדיוק של המכרז נעלם; השותפות עשתה מספיק טוב כדי למצוא ההתאמה ב- שלהם, אבל כל אחד מהם לא היה בטוח בכוח של שותפו וכך הכריזו מעבר ליכולתם. חוזה של 4 היה בפועל נופל שניים למטה. צפון-דרום יכול לבצע תשע לקיחות ב-, אבל 200+ הוא אפילו יותר טוב מזה!

בגלל הכוח של סדרת ה-, אתה צריך למתוח את overcalls  של 1 שלך יותר מכל דבר אחר. שותפך, כמובן, צריך לעשות את אותו הדבר ושניכם צריכים לקחת את זה בחשבון. כאשר אתה בוחן כמה גבוה להציע מול overcall ב-, זכור כי ידו של שותפך יכולה להיות חזקה!

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה