אתה נמצא כאן: ראשי / הטור של גבי לוי / Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

פורסם בתאריך 03/07/2011

זהו טיפ מספר 20 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'" (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן.

הטיפ:

Overcall חלש חייב להתבסס על סדרות חזקות.

הביאור:

תמיד צריכות להיות לך סיבות טובות להכריז Overcall, כאשר ידך חלשה תיתכן רק סיבה אחת: יש לך סדרה חזקה וארוכה. אם שותפך יכול להסתמך על איכות הסדרה שלך. זה יאפשר לו שיפוט נכון במהלך ההכרזה ובמהלך המשחק.

הידיעה כי שותפך מחזיק בסדרה חזקה יכולה לעזור במספר דרכים:  (א') זה הופך את הבחירה שלך בהובלה לקלה יותר - אתה לא צריך להתפתות בהובלת הסדרה משל עצמך כי לשותפך תהיה החזקה אשר יש לה ערך, כאשר מובילים לכיוונה ; (ב') זה יכול לעזור כדי לבחור את החוזה הסופי   עם מכובדים גבוהים בסדרתו של שותפך, אתה יכול לסמוך על סדרה יציבה ולנסות להגיע לחוזה NT (ראה טיפ 14-" כח ואורך בסדרות –minor's יסייעו לבצע חוזה ב-NT  ") וכן (ג') אולי אפילו לאפשר לך להעניש את היריבים שלך עם Double  .

איך תדע שיד שותפך חלשה?  אם יש בידך 7 או 8 נקודות והיריבים מכריזים משחק מלא, על ה-Overcall שלו להראות סדרה טובה מאוד, שעליה תוכל להסתמך.

תסתכל על היד למטה ותראה אם אתה יכול לעשות שימוש ב -overcall של שותפך. אתה בדרום, מחזיק:

עם מזרח – מערב פגיעים, אתה שומע את המשך המכרז:

מה לכל ה… הכריז שותפך ? לא נראה כי יש בידו נקודות רבות,  ולכן הוא היה צריך סדרה מעולה.  כאשר אתה משחק בתחרות זוגות ( duplicate pairs ) ויש לך יד הכפלה מעולה: אתה סומך על השותף שלך כי יש  בידו סדרה טובה, אז אתה מכריז Double ומוביל את ה- K   החלוקה המלאה:

מחלק מערב, מזרח-מערב פגיעים:

בחלוקה זו אתה יכול לקחת את שלושת הלקיחות הראשונות - מערב לא יכול  overruff ה- 9 שלך, עדיין יש לך אס  ומלך בשליט!   זה  500 + עבור שתי נפילות ב-Duoble - ופגיעים.

כמה שחקנים בטורניר ישתמשו בהכרזות בקפיצה להראות ידיים חלשות כמו למעלה של צפון, אבל במשחק במערכת הטבעית אתה צריך לאפשר ל- overcalls שלך  בגובה אחד  לאפשר מרווח הכרזות רחב. לצפון יש סיבה טובה ל- overcalling : לא רק שהוא רוצה הובלה בסדרה, אבל הוא מרגיש שאם הוא ימצא התאמה, הוא יוכל למצוא הקרבה נגד 4 כי הפגיעות נוחה.

שנה את יד הדרום לזו שמתחת, למשל:

עכשיו 4 יבוצע בקלות, אבל צפון דרום יתחרו על 4 . חוזה זה עושה רק שבע לקיחות, אבל בפגיעות הנתונה, זה עולה רק  500 – עבור שלוש נפילות ב-Duoble, במקום 620 – עבור  4.

Overcall אגרסיבי יכול להשתלם בדרכים רבות ושונות, אך ביד חלשה הקפד להחזיק סדרה טובה וחזקה.

בברכה,
גבי לוי

מקור: B. Magge Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2011

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה