אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / אל תבזבז את השליטים שלך ביד הארוכה

אל תבזבז את השליטים שלך ביד הארוכה

פורסם ביום: 15.02.2012; עודכן ביום: 08.05.2021

זהו טיפ מספר 41 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

אל תבזבז את השליטים שלך ביד הארוכה .

הביאור:

קלפים בסדרת השליט הינם "מצרך" יקר. לכן, הימנע מלבזבז את השליטים ע"י חיתוך ביד הארוכה, אלא אם כן תאלץ להשתמש בהם על-ידי היריבים. זה יכול להיות כל כך מפתה לחתוך כאשר ברשותך Singleton ביד, אבל אלא אם כן יש לך סיבה טובה מאוד, צריך להתנגד לפיתוי: אתה תצטרך את קלפי השליט האלו במועד מאוחר יותר.

 שקול את הדוגמא הבאה:

הנה חוזה 4 שכנגדו, מערב מוביל ה-Q.

אין לך סיבה לחתוך diamonds-למעשה זה יהיה קטלני כמו לשקר בקלפים. אתה לא תרוויח לקיחה על ידי חיתוך ביד הארוכה: 6 קלפי השליט  הסבירים תמיד יהיה שם אם תחתוך או לא.

"הרי אין זה משנה?"  אתה עשוי לומר.

שקול כיצד המשחק עשוי להתקדם לאחר שתחתוך diamonds : אתה זוכה ב-A בלקיחה הראשונה,  חותך diamonds ומתחיל למשוך שליטים, אבל אחרי ה A - וה-K , אתה רואה  שמזרח משליך ( discard ). האם אתה יכול לראות את הבעיה?  אתה יורד ל-3 קלפי שליט  (Q-8-6) ואילו למערב עדיין נותרו שניים (J-T) . זה נראה בסדר, אבל מאחר שאתה עדיין צריך להפסיד פעמיים להובלה ב-clubs , היריבים שלך ימשיכו בהובלת diamonds כדי "להכריח"  אותך לחתוך בקלפי השליט שלך.  תצטרך להודות בתבוסה, כי החלוקה המלאה היא:

האם אתה יכול לראות איך הבאת בעצמך לנפילה שלך? אתה התחלת את העבודה של ההגנה עבורה. כאשר השליטים מתחלקים גרוע , המטרה של ההגנה היא לתקוף את השליטים של הכרוז  על מנת להכריח אותו לאבד שליטה. הם תקפו בסדרה הנכונה. תוכניתם היתה להמשיך ב-diamonds בכל הזדמנות. עם זאת, כל עוד אתה לא עוזר להם, אתה בסופו של דבר מנצח.

אתה זוכה ב-A , מושך 3 סיבובים של שליטים ומשאיר ה-J  ביד היריב (ראה טיפ 42) ואז מפיל את ה-clubs. מזרח זוכה ב-K ומשחק diamond, אבל אתה נמצא צעד אחד קדימה  עכשיו, עם קלף שליט נוסף שאתה צריך במטרה לשמור על שליטה. אתה חותך ה-diamonds ועדיין נותרו 2 שליטים , כך שאתה יכול להפיל את ה-A בבטחה. מערב יכול לגבות את השליט המנצח שלו, אבל עדיין יש לך שליטה ואתה יכול לטעון (claim) שהחוזה שלך.

שליטים הינם יקרים,  אז אלא אם כן יש לך סיבות טובות, אל תבזבז שליטים ביד הארוכה.

מקור: MrBridge-B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012-2021

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות