אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / הובל נמוך דרך הכוח שניתן לגבור עליו וגבוה לכיוון חולשה

הובל נמוך דרך הכוח שניתן לגבור עליו וגבוה לכיוון חולשה

פורסם ביום: 30.03.2012; עודכן ביום: 08.04.2022

זהו טיפ מספר 58 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

הובל נמוך דרך הכוח שניתן לגבור עליו וגבוה לכיוון חולשה

הביאור:

אם אתה רואה סדרה עם 3 קלפים נמוכים בדומם זה צריך לומר לך אחד משני דברים, תלוי באיזה צד של הדומם אתה יושב.

ביד במערב אתה לא תהיה להוט להוביל את הסדרה, כי אתה תוביל לקראת כוח כלשהו שיהיה לכרוז, אבל ביד במזרח אתה תהיה נלהב להוביל את הסדרה, כי אתה יכול להוביל דרך כוח כלשהו שיש לכרוז.

לעומת זאת, כעת ביד במערב תהיה להוט להוביל heart – דרך כוחו של הדומם – בתקווה למצוא שותף עם ה-K. במזרח, כמובן, יש להתרחק מהסדרה.

2 דוגמאות אלה ממחישות את הכלל: "הובל דרך כוח ולכיוון החולשה", כלומר מזרח צריך לחפש סדרה חלשה בדומם להוביל בה, בעוד שמערב צריך לחפש הסדרה חזקה בדומם.

כלומר, כשהדומם נמצא לשמאלכם (יד שנייה), שחקו לחוזק הדומם וכשהדומם נמצא מימינכם (יד רביעית), שחקו לחולשת הדומם.

התקווה של המערב היא כי מזרח יכול להרוג את אחד הקלפים של הדומם, והתקווה של מזרח היא שמערב יכול להרוג את אחד הקלפים שיש לכרוז.

מי ירצה להוביל את הסדרה הזאת?

 זה המקום שבו זה נעשה קצת אפל (חשוך)! מערב רק רוצה להוביל סדרה אשר מזרח יכול להרוג משהו בדומם, זה ברור שזה לא המקרה כאן, כך מערב מעדיף לא להוביל ב-diamond. מזרח סביר יותר מעדיף להוביל בסדרה, בתקווה להוביל דרך כוח הביניים בידו של הכרוז. מסיבה זו, מחבר הטיפ רוצה להגדיר "הובל דרך כוח" על ידי הוספת המילה: "הובל דרך הכוח שניתן לגבור עליו ".

לעתים קרובות תוכל להמשיך עם הסדרה בה הובלת מלכתחילה, אבל כאשר אתה מחזיק יד חלשה סביר להניח שיש רק כניסה אחת, אז כדאי לך לשקול מעבר אם סדרה מסוימת נראית רצויה, אחרת הצד שלך לעולם לא יהיו מסוגל להוביל את הסדרה הרווחית:

לאחר מכרז מהיר, שותפך מוביל את ה-K הכרוז זוכה עם ה-A שלו ומושך שליטים. האם יש לך תוכנית?

כשאתה זוכה ב-A שלך תקבל את הסיכוי היחיד שלך להשפיע על תוצאת היד. אתה יכול להוביל בחזרה diamond ל-Q של שותפך, אבל זה לא יהיה מספיק: הצד שלך יצטרך יותר. תראה את הדומם: ביד מזרח אתה צריך לחפש חולשה ו-clubs בולטים בדרך הארוכה. הצד שלך צריך כמה לקיחות ב-club וזה כנראה חשוב שהובלת ה-club הראשון צריכה לבוא מידך. זה יאפשר לך ללכוד כל כוח שלכרוז יש מתחת לכוחו של שותפך. לאחר מכן, כאשר השותף מקבל את ההובלה, הוא יוכל לקחת את ה-Q שלו בעצמו.

 החלוקה המלאה היא:

כמו שאתה יכול לראות, המעבר ל-club מאפשר לצד שלך לקחת את 4 הלקיחות להביס את חוזה 4 על ידי לקיחה אחת. אם במקום זאת הובלת חזרה diamonds, שותפך היה זוכה בו, אבל אז הוא היה תקוע. הוא לא יכול להוביל club בלי לתת לקיחה ל-K של הכרוז אבל אם הוא לא שיחק ב-club, הכרוז יכול להשליך אחד על סדרת ה-heart.

מעבר לסדרה הנכונה הוא הרגל שכדאי לרכוש. זה חשוב במיוחד כאשר אתה מחזיק ביד חלשה, אשר עשויה לקבל את ההובלה רק פעם אחת: אתה צריך לעזור לשותפך, והדרך למצוא מהי הדרך הטובה ביותר לעשות את זה לעתים קרובות תהיה ברורה על ידי הסתכלות בדומם. לעתים קרובות אתה נוהג להמשיך בסדרה בה הובלת בסיבוב הראשון, אבל כאשר אתה מחזיק יד חלשה שסביר להניח שיש לה כניסה אחת בלבד, אז כדאי שתשקול מעבר לסדרה אחרת אם סדרה מסוימת נראית רצויה, אחרת הצד שלך לא יוכל להיות מסוגל להוביל את הסדרה ולהרוויח.

מקור: MrBridge-B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבתו " Dummy on your left: lead through heft " – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Harold Schogger בכותרת " Lead Through Strength " – לחץ כאן

שים לב: בהגנה, הובל דרך כוח ולכיוון חולשה: כאשר אין בידך סדרות מסוימות שאתה רוצה לפתח או לתת חיתוך לשותפך כלל טוב הוא להוביל דרך כוח או לכיוון חולשה.

עפ"י 60secondbridge:

מה המשמעות של להוביל דרך כוח?

כשמגיע תורך להוביל ללקיחה אתה רוצה להכריח את שחקן היריב שתורו לשחק הוא הבא לאלץ אותו לשחק קלף גבוה בסדרה כדי ששותפך יוכל לשחק קלף גבוה עוד יותר לקחת את הלקיחה. הוביל את הסדרת שהשחקן שמשחק אחריך מכריז- אלה שבהן יש לו כוח. אם הסדרה שלו מוצקה, כנראה שלא הפסדת כלום. אם יש בידו חורים, אולי שותפך יכול לזכות בלקיחה שלו מיד, או אולי תעמיד את הכרוז למבחן לפני שהוא יהיה מוכן.

מה המשמעות של הטבלה לכיוון חולשה?
כאשר מגיע תורך להוביל ללקיחה חדשה ואתה מצד ימין של הכרוז – תסתכל על הדומם על השולחן נסה והוביל סדרות חלשות יותר או ללא קלפים מנצחים. הובל את הסדרות האלה כדי שהשותף שלך יוכל לזכות בלקיחה באמצעות קלפי הביניים שלו בלבד.

לקישור – לחץ כאן

שים לב, עפ"י מקור נוסף: 'להוביל דרך כוח' הוא לרוב כלל מטעה.

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012-2022

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות