אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / התאמה וחוסר התאמה בסדרות במשחק הברידג'
התאמה וחוסר התאמה בסדרות במשחק הברידג'

התאמה וחוסר התאמה בסדרות במשחק הברידג'

פורסם ביום: 08.06.2012; עודכן ביום: 22.09.2020

מהות העדכון: נוספו קישורים לכתבות ולשיעורים ב-youtube וטיפים

והפעם, התאמה וחוסר התאמה בסדרות במשחק הברידג'

הגדרת חוסר התאמה – Misfit עפ"י bridgehands: " מצב שבו הידיים של השותפות אינן מתאימות זו לזו ".

ההגדרה עפ"י "bridgeworld" : " זוג ידיים של השותפות, כל אחת עם תמיכה דלה  בסדרות הארוכות של הצד השני: אין שילוב של 8-קלפים בשליט או החזקה גדולה יותר בשליט למרות החלוקות המוטות".

ועפ"י bridgeguys: " מונח המשמש לתיאור מצב שבו 2 ידיים זו מול זו בכל חלוקה נתונה אינן מאוזנות, שכל אחת מהן כוללת 2 סדרות ארוכות וקוצר קיצוני או void בסדרות השלישית והרביעית שלהן, ובהמשך, כאשר אורכים אלו ייפגשו עם קוצר ביד השותף  והסדרות הקצרות בהתאמה ייפגשו עם האורכים ביד ממול. חוסר התאמה הוא המקום שבו אפילו התאמה 4-4 או יותר בשליט לא תימצא בסט של 26 קלפים ".

טיפ מספר 23 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " קובע: " בהכרזה תחרותית הראה התאמה באופן מיידי ".

הביאור:

הידיעה שקיימת ביד שותפך התאמה בסדרתך, משנה את תמונת ידך ומאפשרת לעתים להוסיף נקודות חלוקה ולהכריז גבוה. לעתים קרובות זאת הסיבה שאתה מכריז overcall, רק כדי לגלות אם לשותפך יש תמיכה עבורך. אם יש לו, אתה יכול להתרגש ולהכריז גבוה, אם אין לו, אתה יכול "לחזור למחבוא". כדי להיות מסוגל להכריז משחקים חלקיים, או למצוא הקרבות אגרסיביות, אתה צריך שותף שמוכן להראות תמיכה בסדרתך ככל שהוא יכול. זכור כי זה לא כל כך הכוח של ידך שחשוב, אלא הקלפים בסדרה של שותפך, ובמקצת החלוקה.

לקישור לטיפ מספר 23 – לחץ כאן

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

שים לב, טיפ מספר 2 קובע כי: " תמיד חשוב להכריז סדרת ה- Spades אם אפשרי " כי כאשר חלוקת הנק' שווה, יזכה מכריז ה- Spades ב"קרב" ההכרזה. ליריבים תיווצר בעיה כאשר שותפו של מכריז ה-Overcall בסדרה יעלה ל-2, ובכך יפריע ליריבים בהכרזה. בנוסף, התאמה ב-Spades מאפשרת הכרזה באותו גובה של משחק היריבים ".

בין הטכניקות למציאת התאמה: טיפ מספר 4 קובע כי: " הכרזת Take-out double מראה קוצר בסדרת היריבים ".  ההכרזה, שמשמעותה קוצר בסדרת היריבים ותמיכה בכל הסדרות שלא הוכרזו, מאפשרת לשותפות להגיע להתאמה הטובה ביותר, במיוחד כאשר יד חזקה חסרה סדרת 5-קלפים. שותפו של מכריז ה-Double מתבקש לתאר את ידו.

וגם, טיפ מספר 17 קובע כי: "השתמש בשיטות הרגילות שלך גם בתגובה ל-1NT Overcall ". התעלם מפתיחת היריב והשתמש ב-Stayman או ב-Transfer גם ל-1NT Overcall של שותפך מאותן סיבות של התגובה לפתיחת 1NT: גמישות ומציאת התאמה של 4-4 ב-Major, תוך הסתרת קלפי היד החזקה.

וטיפ מספר 19 קובע כי: " ה-Overcall של שותפך יכול להיות חלש, ולכן היזהר כאשר תגיב. חשוב להיכנס למכרז עם יד של חמישייה טובה, זה מאפשר הובלה טובה, מאפשר למצוא התאמה טובה או אולי הקרבה, ומאפשר לך להתחרות באופן מלא בכל יד. נסה לא להעניש את שותפך בהכרזת Overcall אגרסיבית.

הערת המתרגם: אם אין התאמה, שים לב לטיפ 13: "הפעל את הבלמים" ואל תעלה בגובה ההכרזה כאשר אין לשותפות התאמה בסדרה. לנוכח הקשיים הכרוכים במשחק של ידיים במצב של חוסר התאמה, התוצאה הסופית עלולה להסתיים לפחות בנפילה אחת למטה.

הביאור: 
בכל פעם שאתה חושב שלצד שלך אין התאמה של 8-קלפים בסדרה כלשהי, אל תעלה בגובה ההכרזה. לעתים קרובות אם תעצור בגובה-2, תצליח לקבל ניקוד חיובי, לעומת שאר הזוגות שיכריזו 3NT ויפלו בלקיחה או שתיים. לכן, במקרים של קושי לנוכח חוסר התאמה, העלול לעלות בלקיחה, משתלם להפחית נקודה או שתיים מהערכת ידך.

לקישור לטיפ מספר 13 – לחץ כאן

טיפ מספר 16 קובע כי: " שמור את הכרזות התגובה שלך בגובה-2 רק כאשר בידך כח ". מערכות ההכרזה בנויות היטב מסיבה טובה: כך בין ידי השותפות ניתן להעריך במדויק את גובה החוזה אשר אתה אמור להיות לשחק, וכן אלו שיהיה עליך לבחור. תגובה בגובה-2 לפתיחה בגובה-1 צריכה להראות יד של לפחות 10 HCP, שמעל טווח הכרזת 1NT של 6-9 נק'. הסיבה לדרישת הכח: לדוגמא אם שותפך פתח במינימום של 12 נק', ואין ביניכם התאמה, ככל הנראה תאלצו לא להפסיק להכריז ולשחק בחוזה די גבוה של 2NT. אם הכרזת בגובה-2 עם 8 נק', לא יספיקו 20 נק' לבצע 8 לקיחות.

ולעומת זאת, טיפ מספר 24 קובע: " הכרז לגובה של ההתאמה שלך במהירות עם ידיים חלשות

הביאור:

כאשר יש ביניכם רמת התאמה גדולה בסדרת השליט, תוכל לבצע לעתים קרובות הרבה יותר לקיחות מהצפוי. הסיבה לכך היא, כל עוד ב-2 הידיים יש חלוקה טובה, תוכל להשתמש בעודף השליטים בכל אחת מהידיים לבצע חיתוכים בשתיהן.

הביטוי "רמת ההתאמה שלך" מתייחס למספר הכולל של קלפים בין 2 הידיים בסדרה שלך, אם, למשל, לשניכם יש סדרת 5-קלפים, ואז ההתאמה שלכם 10-קלפים ואתה צריך להכריז לביצוע 10 לקיחות - הכרז (מיידית) לגובה-4.

שוב, הסיבה להכרזה המהירה הוא למנוע מהיריבים אפשרות לקיים דיון מדויק ולכן למנוע מהם למצוא את החוזה האופטימלי שלהם.

טיפ מספר 22 קובע : " העלה באופן מיידי אם בידך החלשה תמיכה של 4-קלפים בסדרת ה-Major בה פתח שותפך. ההעלאה המיידית בסדרת השותף חשובה מ-2 סיבות: 1. ניתן לתת תיאור מדויק של ידך לשותפך (הכרזת limit bid); 2. על ידי העלאת גובה ההכרזה במהירות, באפשרותך להקשות יותר על היריבים להיכנס לתהליך ההכרזה. ההתאמה חשובה יותר מלהראות חמישייה בסדרה אחרת, שכן כבר מצאתם התאמה טובה בסדרת Major.

אחרי הכל הסיבה העיקרית להכרזה בסדרות הינה למצוא התאמה הטובה ביותר. במקום להראות סדרות נוספות הראה את הכח שבידך. הערה: יד חלשה, עד 11 HCP שלא בטוח שתספיק למשחק מלא. אם בידך +12 HCP, קח את הזמן שלך והצג את כח ידך.

מקור: MrBridge -B. Magee

חוסר ההתאמה של היריבים מסייע לצד שלך בהכרזת Re-Double: אם למשיב +10 נק' , קוצר בסדרת הפותח, ולפחות 2 מתוך 3 הסדרות האחרות. זה אומר שלמתנגדים אין נק' ואין התאמה. הם צפויים להיכשל בכל חוזה. כשהם מחוייבים לחוזה בגובה-2 ההענשה נעשית כדאית מאוד

השחקנים המנוסים ביותר משתמשים ב-re-double כאשר יש להם 10 נקודות קלפים גבוהים (HCP) והם מוכנים להגן. במילים אחרות, הם משתמשים ב-re-double כאשר אין להם התאמה בסדרתו של השותף (2). השותף יכול אז לעבור (pass) בשלום בסיבוב הבא במקרה שה-re-doubler רוצה להכפיל כל מה שיכריזו היריבים . זהו מושג חשוב ביותר בשימוש ב-re-double.

עם +10HCP והתאמה של 3 או 4 קלפים בסדרת השותף, לאחר הכרזת re-double של היריב, ניתן להשתמש בקונבנציית Jordan 2NT

זכור! בכל מצב בו יש חוסר התאמה עם השותף (השותף הכריז NT או Re-double או הכפיל כעונש חוזה של היריב), יש לשקול להכריז Double מעניש על הכרזת היריב. אפילו אם הנקודות אצלנו, ייתכן שהיד טובה יותר למשחק בהגנה. כמו כן Double נועד להפוך את משחק ההגנה למשתלם. חוזה מוכפל אשר ייפול מספר פעמים יכול להעניק לנו יותר נק' מאשר משחק מלא.

לקישור לכתבת " Re-Double " – לחץ כאן

שים לב, אם אתה מגלה חוסר התאמה – הפסיק להכריז. אל תכריז No-Trumps.

טיפ מספר 5 למתחילים קובע כי : " המטרה, למצוא התאמה-מינימום 4-3 על מנת להשיג רוב של 7 קלפים בסדרה. ההתאמה האידיאלית הינה 4-4 או טוב יותר להביא את הסכום ל-Magic Eight, שניתן להשיג ע"י 5-3 או 6-2 או 7-1 או קלפים נוספים בסדרה. יש צורך לזהות התאמות אלה במיוחד ב-Major אחרת התאמות רבות של 5-3 ו- 6-2 ילכו לאיבוד. כאשר השותף מכריז 2 סדרות, הסדרה הראשונה של השותף סביר שתהיה של 5-קלפים (אלא אם כן ידו היתה במקור 4441) אז אם יש לך תמיכה של 3-קלפים בסדרה הראשונה של שותפך וגילית התאמה 5-3 – תמוך בשותפך כעת.

ברגע שהשותף חוזר על סדרתו סביר שהוא מראה שישייה, אלא אם כן הוא לא יוכל לבצע הכרזה שונה, כעת עם תמיכת 2-קלפים מתגלית ההתאמה ל 6-2, כך תמוך במהירות בסדרת שותפך. אם שותפך הכריז הכרזת מנע (pre-(empts וידוע שהוא מחזיק 7 קלפים, אם יש לך יד טובה בשאר הסדרות אבל singleton בסדרת השותף, עדיין ה-Magic Eight קיים, אז העלה ב-Major בהקדם האפשרי ".

וטיפ מספר 99 קובע כי: " נקודות קוצר נספרות רק אם יש לך תמיכה של 4-קלפים והתאמה בסדרה של שותפך . זה יכול להיות כתגובה ישירה או rebid של הפותח לאחר שהשותף הראה סדרה שבה יש לו תמיכה. עכשיו הפותח יכול להעריך מחדש את ידו ולהוסיף נקודות נוספות עבור voids; singletons; doubletons " .

טיפ מספר 103 קובע כי: " אם אתה יודע שיש לך התאמה של תשעה קלפי שליט הוסף נקודה אחת נוספת לידך בלי קשר. שדרג אותה,  אם שותפך יעלה את ההכרזה  שלך לגובה-3 ואתה התחלת עם 5 כאשר הבטחת רק 4 ואז אתה יודע שיש התאמה של 9-קלפים או אם אתה משחק Five cards Majors ואתה התחלת עם 6, שוב אתה יודע כעת שנמצאה כעת התאמה של 9-קלפים.

וטיפ מספר 122 קובע כי: " אל תכריז סדרה חדשה כאשר יש לך התאמה בסדרת Major והכרזה מושלמת של limit bid זמינה ".

טיפ מספר 128 קובע כי: " בכל סימן של אי התאמה עזוב את המכרז בהקדם האפשרי.
סימנים של אי התאמה: -
1. שותפך מכריז סדרה ויש לך Singleton בסדרה הזאת.
2. היריבים הכריזו סדרה ובידך יש את הסדרה.

ובין הטכניקות למציאת התאמה: טיפ מספר 4 למשתפרים קובע כי: " מטרת השימוש ב-Stayman הינה לחיפוש התאמה 4-4 כך שאם בידך סדרת Major טובה של 5-קלפים, או שתכריז weakly בגובה-2, או השתמש ב-transfer, או הכרז בחוזקה בגובה-3, אבל אל תשתמש בזהירות יתר ב-Stayman כאשר יש לך 5-קלפים.  הסיבה לכך היא שאם יש לך 5 אתה צריך עכשיו רק תמיכה של 3-קלפים משותפך ולא 4!! ".

וטיפ מספר 9 קובע כי : " קונבנציית Stayman משמשת בעיקר כדי לנסות ולמצוא התאמה של 4-4. אם יש לך חמישייה, או שתכריז אותה באופן טבעי או עם transfer ".

טיפ מספר 47 קובע כי: " אם יש לך מספיק מזל להחזיק ב-2 סדרות והיריבים מצאו התאמה, אז הצג את סדרתך האחרת ואז ייתכן שגם לצד שלכם תמצא התאמה ואתה תוכל להכריז מעליהם ( outbid) במיוחד אם סדרה זו היא ♠ " .

וגם, טיפ מספר 104 קובע  כי: " השתמש בחוק  סך כל הלקיחות לשבש את הכרזות היריבים בכל פעם שהשותף מכריז overcall. לא משנה כמה נקודות בידך.

אם יש לך תמיכה 3-קלפים עכשיו יודע שמובטחים לכם 8 שליטים בינך לבין שותפך כך העלה את גובה ההתאמה והכרז 2 בסדרת ה-overcaller.

אם יש לך תמיכה 4-קלפים עכשיו יודע שמובטחים לכם 9 שליטים בינך לבין שותפך כך העלה את גובה ההתאמה והכרז 3 בסדרת ה-overcaller

אם יש לך תמיכה 5-קלפים עכשיו יודע שמובטחים לכם 10 שליטים בינך לבין שותפך כך העלה את גובה ההתאמה והכרז 4 בסדרת ה-overcaller. (עם התאמה טובה ויד טובה ראה את טיפ 104 לשחקנים מתקדמים) ".

וטיפ 115 קובע כי: " עם 18/19 נקודות חזקות מאוד בידיים של 4441 הכרז לאט אחרת לא תמצא את ההתאמה הנכונה. אתה עשוי אפילו למצוא התאמה בסדרה השלישית שלך אם אתה תכריז אותה ".

טיפ מספר 116 קובע כי: " עם ידיים של חוסר התאמה- Misfitting  הכרז לאט ותן ליריבים להצטרף. אולי הם יהיו מצדם הלא נכון של ידי ה-missfitting ויכשלו  במקום שאתה ושותפך תכשלו ".

טיפ מספר 39 למתקדמים קובע כי: " אם היריבים מצאו התאמה בגובה 2 ודא שתאזן מאחר ואינך יכול להרשות להם לעשות +110 ".

טיפ מספר 93 למתקדמים קובע כי : " אם כיד שעברה Pass-אתה קופץ בסדרה חדשה זה אומר שיש לי התאמה בסדרה שלך ויד סבירה למדי  שכמעט  פתחה בסיבוב הראשון ".

טיפ מספר 155 למתקדמים קובע כי : " אם מצד אחד קיימת התאמה 4-4 זמינה וגם התאמה זמינה 5-4 שחק בהתאמה 4-4 ולאחר מכן, לאחר שמשכת שליטים, אתה תהיה מסוגל לקבל השלכה-discard מהסדרה של חמשת הקלפים, ולעשות יותר לקיחות. אם אתה משחק בהתאמה 5-4 לא יהיו השלכות שימושיות לאחר מכן ".

מקור: H. Schogger

לקישור לכתבה " איך להכריז במצב של אי-התאמה " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " על החשיבות שבכמות השליטים המשותפת " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " 4th Suit forcing צבע רביעי מחייב ומציאת התאמה של 5 מול 3 במייג'ור " ב-youtube – לחץ כאן

לדוגמא " Argentinean bidding problem " באתר bridgevaria – לחץ כאן

לדוגמאות " ?What is your bid " – לחץ כאן וכאן

ולכתבה " balancing " באתר acbl – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Hand Evaluation – Misfit Auctions " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " BridgeHands Social Lesson 8 – Standard American, Responder 10+ points & No Fit " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " BridgeHands Social Lesson 9 (Contract Bridge) – Responder With Long Minor Suit & No Fit " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Stay low on a misfit " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Misfits: Bidding a powerhouse hand into a loser " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Horrible misfit " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?How many 12 card fits can get lost in one hand " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Misfit Hand Causes Silly Bid " מיום 14.07.1957 בעיתון " The Miami News "- לחץ כאן

לקישור לכתבה " The Bridge Table .Misfit Hands Suggest Bidding At Low " בעיתון " Toledo Blade " מיום 27.06.1971 – לחץ כאן

לקישור לכתבות " Fits and Misfits " – לחץ כאן וכאן

לקישור לכתבה " ?How to bid this strong misfit " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד " Misfit with Partner " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד " Looking For a Golden Fit " – לחץ כאן

לקישור לכתבה "Bidding with a fit " – לחץ כאן

לקישור לטיפ של Andrew Robson בכותרת " Bid to the “Level of the fit” " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Finding Five One Fits " ב-youtube – לחץ כאן

טיפים למתקדמים:

2017-12-17_101519

2017-12-17_101837

טיפים חדשים בנושא ההתאמה:

210

אתה חייב לשחק בהתאמה 5-3 ב-Majors ולא3NT. גם אם ניתן לבצע 3NT, תמיד תוכל לעשות את הלקיחה הנוספת במשחק ב-ª4 או ♥4.

215

אם יש לך ולשותפך התאמה והיריבים מכריזים ויש לך 3 קלפים נמוכים בסדרה שלהם אתה יכול להבין כי יש ביד שותפך singleton או אפילו void, ערך היד שלך עולה באופן משמעותי.

228

אתה מכריז לאט כשאתה לא יודע לאן היד הולכת ואתה רוצה להגיע להתאמה הטובה ביותר שלך. שחקני הברידג' עם ידיים חזקות עושים את זה לאט לאט.

244

זרוק ידיים ללא התאמה מהר ככל האפשר לפני שאתה עולה בהכרזה גבוה מדי.

270

אם לצד אחד יש התאמה אז גם לצד השני יש התאמה-זאת היא רק עובדה מתמטית. לכן, כאשר צד אחד מצא התאמה אל תתבייש להכריז סדרה אחרת ופתאום למצוא את ההתאמה שלכם.

282

אם השותף פותח ויש לך תמיכה של 4 קלפים בסדרה, למרות שידך גרועה, תמוך בשותפך כי אתה יודע שיש לכם לפחות התאמה של 9 קלפים- אתם מתחרים לגובה של התאמה ואתה צריך להעלות לגובה-3.

298

אם לצד אחד יש התאמה אז גם לצד השני יש התאמה כך אל תפחד להכריז את הסדרה השנייה שלך ופתאום למצוא התאמה בה ולהיות מסוגל להכריז בהמשך הקרבה או אפילו לדחוף את היריבים גבוה מדי.

305

כמו מניות הערכת ידיים עולה ויורדת בערכים- עם ידיים בהתאמה עולה ועם ידי חוסר התאמה יורדת, כך הערך מחדש את ידך בהתאם.

315

מבחינה מתמטית (ו " דיבור " ברידג'), אם לצד אחד יש התאמה אז גם לצד השני יש התאמה, כך במקרה של ספק, הכרז.

328

במהלך תקופת ההכרזות, כמו עם Stocks ו-Shares הידיים עולות ויורדות בערכן: עם ידיים בהתאמה-עולות, עם ידיים ללא-התאמה – יורדות.

336

אם יש לך התאמה עם השותף (תמיכת 4 קלפים) אז אתה יכול להוסיף נק' נוספות על קוצר כלומר 3 עבור void , שתי נק' עבור singleton ו-1 עבור doubleton. קוצר זה אומר שאתה יכול להיות מסוגל לחתוך כלומר יש לך "ערכי חיתוך".

338

אם היריבים אינם מתחרים עם ההתאמה הידועה של 8 או 9 קלפים ב-Major שלהם אז אתה יודע כי הסדרה תתחלק טוב וסיכון 3NT יהיה סיכון נמוך מאוד.

341

אם היריבים אינם מתחרים עם התאמה הידועה שלהם בסדרת Major של 8 או 9 קלפים אז אתה יודע עכשיו כי הסדרה תתחלק טוב ולסכן 3NT יהיה סיכון נמוך מאוד, גם אם אין לך עוצר בסדרה-גם השותף עשוי עדיין להופיע עם חצי-עוצר בסדרה.

347

השותף משיב ♠1 ויש לך יד טובה אבל void ב-spades התחל לדווש לאחור – ידיים של חוסר-התאמה צריכות להפסיק להכריז בשלב מוקדם.

355

למען הדיוק אם יש לך סדרת שבעה קלפים וכן 4 קלפים בסדרת Major אתה לא צריך לפתוח עם pre-empt כי אתה עלול להחמיץ התאמה עם השותף בסדרת Major זו. אותו הדבר חל על weak-two גם כן.

370

אם ההכרזות הולכות 1NT ו-♠3 ואתה הפותח עכשיו יש התאמה (3 קלפים בסדרה) זכור ל-CUE BID כל A שיש בידך לפני הכרזה ישירה ל-♠4 ולכן אם אתה הולך ישירות ל-♠4 עכשיו אתה שולל כל A מחוץ בסדרת השליט המוסכמת.

420

לאחר שהיריבים מכריזים informative Double נגדך אם אתה מכריז Redouble כל מה שאתה אומר זה שיש לך יד מאוזנת בכוח של 8/9 + נקודות ובאמת ללא התאמה עם הסדרה של השותף.

423

רק כאשר יש התאמה, שחקן צריך להוסיף נקודות נוספות לקוצר.

487

משחק בהתאמה של 5-2 יכול להיות בריא יותר מאשר לעזוב את השותף ב1NT- עם יד חלשה (רוב הזמן). אז השב מיד ♠2 או 2 או 2.

515

אל תטרח להכריז Stayman עם ידיים של 4333 מכיוון שאין לך ערכי חיתוך וגם אם יש התאמה של 4-4 אתם עשוי לפעמים להיות נדחף בכוח לבצע את הלקיחה העשירית עם יד כל כך מאוזנת כאשר לשותף יד מינימאלית.

529

עם ידי 4333 הכוללות סדרת 4-קלפים ב-Major אל תטרח להכריז Stayman כי אין בידך ערכי חיתוך ואפילו אם תימצא התאמה ב-Major זה יכול להיות קל יותר לבצע 9 לקיחות מאשר 10 עם 2 הידיים שהן כל כך מאוזנות.

539

במשחק זוגות בשיטת (Match Point (Top-Bottom, אם השותף מציע לך 2 סדרות המראות 5-4 זה הטוב ביותר לתת העדפה שגויה ולשחק בהתאמה ידועה 5-2 ולא בהתאמה 4-3, במיוחד אם הסדרה הראשונה של השותף הייתה אחת מהפתיחה ב-Major.

543

אם אתה יכול לראות שיש לך התאמה כפולה וסדרה אחת היא 4-4 והסדרה השנייה היא 5-3 או 5-4 אז אתה צריך לשחק בהתאמה 4-4 ואז אתה מקבל השלכות אחר כך בסדרה המשנית של 5-הקלפים שלא הייתם מקבלים אילו היתה סדרת השליט.

553

אם ההכרזות מרמזות כי ליריבים חוסר התאמה בסדרת השליטה, אל תחשוב להוביל בשליט.

559

אתה באמת צריך לספור נקודות עבור קוצר רק אם יש התאמה – לא בזמן אחר בבקשה – בשאר הזמן הן הסדרות הארוכות בידך שכל כך חשובות וזו הסיבה שאתה יכול לספור נקודות  אורך אז.

מקור: H. Schogger

לקישור לשיעור " A Fit With a Side of Shortness " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " !No Fit? No Trump " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Don't Miss a Fit!" ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לכתבה " !Responding to partner's 1 or 1♠ opener – We have a fit " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " תשובות המשיב החלש והחלש מאוד עם חוסר התאמה לשותף – Ultra weak 2 and correction bidding " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " התנהלות ההכרזות במצב של חוסר התאמה " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " אוברקול חלש בקפיצה והכרזת נו טראמפ של הפותח לפני בירור התאמה במייג'ור עם השותף  " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " תשובות לאוברקול עם התאמה לסדרת השותף – מתקדם " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של אלדד גינוסר " כיצד להכריז עם התאמה במצבי התחרות " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " From Orlando – Fighting fit " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Utilise misfit and favourable vulnerability to maximise score " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Evaluating Big Fits " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " When Not To Play In A Fit " ב-youtube – לחץ כאן

עפ"י אלדד גינוסר:

הנושא / בחירת סוג המשחק

התקפתי

הגנתי

חלוקה (ולא HCP)

לא מאוזנת

מאוזנת

מכובדים

מרוכזים בסדרה הארוכה

מפוזרים בכול הסדרות

התאמה

טובה מאוד

חוסר התאמה

לקיחות

בסדרה שלנו

בסדרת היריבים

קוצר

בסדרת היריבים

בסדרת השותף

שים לב, עפ"י " כלל האצבע " שים לב לגורמים נוספים מעבר לנקודות: נקודות לא גורמות ללקיחות. נקודות הקלפים הגבוהים (HCP) הם רק קו מנחה גס מאוד, וכמעט אינן כל כך חשובות כמו גורמים אחרים. שכח את הנקודות, והסתכל על התאמה. הסתכל על סדרות ארוכות, סדורות טובות, לקיחות פוטנציאליות, איכות היד, מיקום וחלוקה.

ולסיום, לקישור לכתבות בנושאי התאמה בסדרה " Ask Sally " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות