אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / התאמת Moysian
התאמת Moysian

התאמת Moysian

התאמת Moysian

פורסם ביום: 02.02.2024; עודכן ביום: 23.04.2024

קהל היעד:

וכעת, כתבה חדשה " התאמת Moysian "

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

תמונת הכתבה צולמה ע"י שרון עמית.

Moysian Fit – הכוונה לפיצול השליטים של הכרוז 4-3 על שם .Alphonse Moyse Jr, אשר (במצבים מסוימים) תמך בתוקף בפתיחה של 4 קלפים בסדרת Major והעלאות עם תמיכה ב-3 קלפים.

שים לב, התאמות 4-3 בסדרת השליט עלולות להיות בעייתיות.

לקישור ל " Alphonse Moyse Jr., 75, Dead; Leading Contract Bridge Figure " בעיתון " NY Times" – לחץ כאן

עפ"י bridgebum: לפעמים, שותפות עשויה לסיים בחוזה סדרה עם התאמה בסדרת השליט של 4-3 בלבד. עפ"י Moyse, שותפות עשויה לפתוח עם 4 קלפים בסדרת Major ולהעלות עם תמיכה ב-3 קלפים. Moyse תמך בגישה החופשית הזו ברבות מתרומתו ל"The Bridge World", מה שעורר דיון על יכולת המשחק בפועל של התאמות 4-3 "Moysian". אבל סדרות Major של 5 קלפים תפסו במידה רבה אחיזה בעשורים האחרונים, ודחקו את ה-Moysian fit של 4 קלפים לשולי הדרך. כיום, התאמת Moysian היא סביר יותר תוצאה של תקלה בהכרזות מכל דבר אחר.

עם זאת, ההנאה (או הלחץ!) מניהול התאמת Moysian, תישאר לנצח. העיתוי יכול להיות מאתגר -השליטים יתפצלו 4-2 בתדירות גבוהה יותר מאשר 3-3, ובכך יאיימו על אובדן השליטה של סדרת השליט.

לקישור – לחץ כאן

הכלל, עפ"י המצגת " Moysian Fits " של Tom Snow המדורג Gold Life Master: אם (HCP + מספר קלפים בהתאמת Moysian הצפויה + מספר QTs) = 20, אתה אכן זכאי ל- Moysian!

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Robert S. Todd: התאמות 4-3 היו נפוצות הרבה יותר לפני שנים כאשר שחקנים שיחקו ב-Four Card Majors. בהרבה תוצאות של התאמות 4-3 חלקים במשחקים חלקיים, נחתנו שם כי לא היו לנו מספיק ערכים לחקור/להזמין למשחק ומלא ולא הייתה לנו התאמה. במקרה זה, נוכל למשוך שליטים רק אם לא נצטרך לחתוך (כמו כאשר יש לנו סדרת צד חזקה כדי לנסות ולבסס) ויש לנו שליט חזק מספיק כדי לשמור על השליטה. זה יהיה נדיר, בהתחשב בכך שאין לנו מספיק ערכים כדי לחקור למשחק מלא. קו נפוץ יותר של משחק יהיה משיכה חלקית של שליטים (להשאיר את שליט המאסטר בחוץ) ואז להפעיל את מקור הלקיחות שלנו, אם יש לנו אחד. ובכל זאת, קו המשחק הנפוץ ביותר עבור התאמות 4-3 חלקים בכושר יהיה גישת ה-Scramble.

כאשר אנחנו משחקים משחק בהתאמה של 4-3 (בדרך כלל בסדרת Major), זה בגלל שאין לנו התאמה מלאה של סדרת Major (ללא התאמה של 8 קלפים) ואנחנו לא מאמינים ש-3NT יהיה חוזה טוב. זה אומר שסביר להניח שבחרנו את ההתאמה של 4-3 על פני התאמה בסדרת minor – או בגלל שזה יביא ניקוד טוב יותר או שאנחנו חושבים שאנחנו לא יכולים לעשות משחק של 11 לקיחות. כאשר אנחנו משחקים בהתאמה של 4-3 אנחנו מצפים שהשליטים יתחלקו 4-2. לפיכך, חשוב שלא נחתוך בצד של 4 קלפים כי אם נעשה זאת, נאבד שליטה על היד. כשאנחנו בוחרים בהתאמה של 4-3 אנחנו רוצים לחתוך בצד הקצר – לייצר לקיחות נוספות, להיפטר ממפסידים, ולשמור על שליטה ביד עם סדרה חזקה של 4 קלפים.

משחק יד בחוזה סדרה ללא כוח של התאמה בשליט יכול להיות קשה. מסיבה טובה נרגיש חסרי שליטה. זה יכול להיות מטריד מכיוון שאנו רגילים לקבל סדרת שליט שנותנת לנו כוח על פני היריבים. ברוב הידיים הללו אנו מפנים את המיקוד שלנו למשחק כפי שהיינו עושים ב-No-Trump – אנו סופרים מנצחים! יש לפתח את המנצחים הללו במהירות (לקיחות מלמעלה, פיתוח זוכים, עקיפות) ולשלב אותם עם צרור של חיתוכים ב-2 הידיים כדי לייצר את הלקיחות שלנו. אז כאשר אתה משחק בחוסר התאמה, קח את הזמן שלך ותתכנן תוכנית לייצר מספיק מנצחים כדי לבצע את החוזה שלך!

לקישור לחץ כאן

עפ"י כתבתו של Milan Macura בכותרת " When to play in a 4-3 fit in Major? ":

האסטרטגיה הכוללת במשחק הברידג' היא למצוא התאמה בסדרת Major, של לפחות 8 קלפים, ולקבוע אם יש לך מספיק ערכים כדי לבצע משחק מלא או סלאם. אם אתה לא מוצא, אתה נוטה ללכת לחוזה No-Trump ורק אם ידך קצרה באחת הסדרות ויש לך התאמה טובה בסדרת monor, אתה מנסה את המשחק ב-minor.
במקרים מסוימים, במיוחד ב-MP, אתה יכול לקבל את הניקוד הטוב ביותר ע"י משחק בשליט ללא התאמה. ישנם מקרים מאוד נדירים שבהם אפילו סלאם בהתאמה של 4-3 עדיף על 6NT או משחק בהתאמה של 5-3.

איך אפשר לגלות שמדובר במקרה מיוחד?

  • יש לך קוצר בסדרה שבה יש לך 3 קלפי שליט – בדרך כלל בחלוקות 5431 או 6331.
  • יש בידך סדרה צדדית שיכולה לייצר לריחות מהירות.
  • סדרת השליט של 4 קלפים טובים מספיקה כדי לנצח לפחות 3 סיבובים.

הרעיון הכללי הוא לקבל שליטה בסדרה הקצרה ע"י חיתוך בסיבוב השני או השלישי שבו אתה יכול להפסיד 4-5 לקיחות ב-No-Trump. השלב הבא הוא למשוך שליטים ולגבות את הסדרה הארוכה שלך. החיתוך הנוסף בצד הקצר מספק את הלקיחה הנוספת שלא תוכל להשיג אם אתה חותך עם סדרת 5 או 6 קלפים שלך.

לקישור – לחץ כאן

מספר קלפי סדרת השליט בין ידי השותפות יכול להיות רק שבעה, כלומר התאמה כלשהי של Moysian, אבל זה יתגלה כחוזה טוב יותר מ-No Trump, או הטוב מבין שתי חלופות גרועות.

עפ"י " The GAZETTE, Montreal ": המנוח Alphnse "Sonny" Moyse ייזכר תמיד בגלל נטייתו להתאמות 4-3 בשליט. למעשה מאמצים כאלה נושאים בדרך כלל את ה-monnikker שלו בשימוש פופולרי, ההתאמה של Moysian הונצחה והיא חלק מהפולקלור של המשחק. כמה סופרים (Jeff Rubens בפרט) לקחו את התאמת ה-Moysian עוד רחוק יותר והתאמצו מאוד להצביע על היתרונות של משחק מדי פעם בהתאמות פחותות כמו 3-3, 3-2 ו-4-1.

עפ"י Alan Caplan: ידי התאמת Moysian יכולות להיות מאוד מסובכות לשחק, אבל אין סיבה להיכנס לפאניקה. כל עוד אתה שומר על הראש שלך, אתה אמור להיות מסוגל להתמודד עם ההתאמות האלה.

לקישור לכתבתו " Moysian Fits – Bridge" – לחץ כאן

עפ"י Warren Watson: ליריבים יש כמעט אותה כמות שליטים כמו לכרוז, זה פעולת איזון עדינה. הטכניקות שצריך ליישם כשמשחקים בהתאמת Moysian הן יוצאות דופן. המצב המושלם לשחק בהתאמה 4-3 ב-Major הוא כאשר יש סדרה ללא עוצר ומספיק רק לגובה-4, לא לגובה-5. גם אם ניתן לבצע חוזה בסדרת minor, המשחק בהתאמת Moysian ב-Major בדרך כלל יביא לניקוד גבוה יותר.

קווים מנחים למשחק Moysian Fit עפ"י המצגת " Playing a Moysian Fit ":

  1. באופן אידיאלי, היד עם 3 השליטים תהיה קצרה גם בסדרה אחרת, כך שניתן להשתמש בשלושת השליטים כדי לחתוך את המפסידים של הכרוז.
  2. אתה חייב לנסות להימנע מלחתוך ביד עם 4 שליטים אלא אם כן אתה יכול לשחק את היד כחיתוך צולב מוחלט.
  3. לפעמים, אתה יכול למשוך את כל השליטים ולשחק את היד כ-No-Trump, אבל זה כמובן אומר שאתה חייב להחזיק controls בכל הסדרות.
  4. כאשר אתה מושך שליטים, אתה חייב להחליט כמה סיבובים אתה יכול למשוך בבטחה.
  5. לעתים קרובות אתה צריך לשמור על שליט ב-2 הידיים, עד שהיד מבוססת, כהגנה מפני היריבים שיאלצו אותך לחתוך ביד עם 4 שליטים.
  6. בדרך כלל, תצטרך לשחק את השליט היריבה כדי לפצל לא יותר גרוע מ-4-2.

עפ"י Karen Walker: אם אתה שוקל משחק בהתאמה של 4-3: ניקוד חלק "Moysian" יכול להביא ניקוד טוב כשיש לך שליטים הגונים ולפותח יש כמה לקיחות מהירות. אפילו עם יד חלשה, אתה יכול להגיע לניקוד חיובי על ידי גביית לקיחות בסדרות צד, ביצוע כמה חיתוכים בכל יד ואז לקיחת שליט טבעית או שתיים. אולי תרצה לשקול משחק Moysian כאשר יש לך ערכים מוצקים, מכובדים בסדרות הארוכות של השותף והתאמה "הנכונה" בסדרת השליט. היית רוצים שיהיו לו שליטים חזקים ביד של ה-4 קלפים, אבל החזקת המכובדים העליונים, במיוחד ה-A, חשובה יותר לשליטה מתי ובאיזו תדירות מובילים שליטים. התאמה מנצחת של A432 מול K65 עשויה להיות כל מה שאתה צריך כדי לזכות בניקוד מנצח של +620 כאשר השדה נופל בחוזה 3NT.

לקישור למצגת הכוללת 7 ניתוחי ידיים – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Fernando Lema בכותרת " ?How Popular is the Moysian fit " – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Paul Lavings בכותרת " The Security of the 4-3 Fit " – לחץ כאן

לקישור לכתבתו של Svend Novrup בכותרת " Six trumps are enough for game " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Seven-Card Trump Fits " – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " ?What adjustments do good bidders make for seven card fits ": בעוד ש-26 נקודות מספיקות בדרך כלל כדי לבצע משחק מלא בסדרת Major עם שמונה שליטים, זה דורש 28-29 עם שבעה בלבד.

לקישור – לחץ כאן

לקישורים לשיעורים ב-youtube:

לקישור לשיעור " Tips For Playing Moysian Fits " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Moysian Play 1 " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " The Moysian Trump Fit " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Defending against a Moysian " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Handling 4-3 Fits " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של Charles Goren בכותרת " The Super Moysian Fit: The 3-3 Fit " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד של Mark Horton (עמ' 7) – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד – לחץ כאן

לקישור לניתוחי ידיים – לחץ כאן, כאן וכאן

לקישור לכתבתו של Harold Feldheim בכותרת " The Super-Moysian Fit" – לחץ כאן

לקישור לכתבה " The Super Moysian Fit " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Moysian fits – any analysis " בפורום BBO – לחץ כאן

ולחברינו דוברי השפה הספרדית, לקישור לכתבה " El Moysian Fit " – לחץ(ו) כאן

לקישור לשיעור “ Esther Discusses Playing a ‘Moysian Fit’ as Declarer in a Major Suit Contract ” – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Esther Discusses Playing a ‘Moysian Fit’ as Declarer in a Major Suit Contract ” – לחץ כאן

בתודה מיוחדת לדן לוי על עדכון ושדרוג האתר.

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות