אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / טיפים בנושאי הכרזות Doubles
טיפים בנושאי הכרזות Doubles

טיפים בנושאי הכרזות Doubles

פורסם ביום: 13.09.2014; עודכן ביום: 18.05.2020

מהות העדכון: נוספו טיפים חדשים

קהל היעד:

2014-08-14_182211

וכעת, בהמשך לכתבות בנושאי הכרזות Doubles, כתבה חדשה " טיפים בנושאי הכרזות Doubles "

כזכור, הכרזת ה-Double הינה ההכרזה הרב-גונית ביותר במשחק הברידג'.

ה-Double הינו כלי הכרזה רב-עוצמה ואפשרויות.

לקישור לכתבת " הכל אודות – Double/Redouble/Take Out Double " – לחץ כאן

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

שימו לב, עפ"י הגדרת " קריאה מלאכותית (Artificial call) " הדורשת מתן התראה: " הכרזה, דאבל או רי-דאבל שמוסרת מידע שונה מהרצון לשחק בכינוי שצוין או בכינוי האחרון שצוין (ואינו מידע ששחקנים לוקחים כמובן מאליו בדרך-כלל) ".

עפ"י נוהל " גילוי נאות " בתוקף מיום 01.09.2019:

2019-10-29_075655

2019-10-29_075735

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הכרזות אחרי Double של היריב על הכרזת השותף הפותח והכרזות Re-Double " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Lightner Double – לייטנר דאבל " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Overcall או Double " – לחץ כאו

לקישור לכתבה " Negative Double – תשובה לשותף לאחר Overcall של היריבים " – לחץ כאן

45 טיפים בנושאי הכרזות ואי-הכרזות Doubles:

1

שמור doubles קרובים לביצוע והכרזות משחקים קרובים לביצוע לזוגות חלשים יותר; נגד יריבים חזקים, היה זהיר.

2

Penalty doubles נמצאים בארסנל של כל זוג / שחקן טוב; הם יניבו הרבה tops. אם הם לא בארסנל שלך, אתה צריך לסכן כמה bottoms בזמן שאתה לומד מה שעושה Penalty double טוב

3

כאשר 3 שחקנים מתחרים במרץ, השחקן הרביעי עם יד מאוזנת חזקה צריך להתקדם בזהירות: ייתכן שכל מה שיש לאחרים הן חלוקות " משוגעות ". לעתים קרובות זה יהיה טוב יותר לתמוך בשותף מאשר להכפיל לעונשין.

4

כלל אצבע טוב בהחלטה אם להכפיל או לא, או להכריז או לא, הוא להניח שכל הגנה שתספק יד ה-pre-emptor היא בונוס.

5

במכרז תחרותי, אל תכריז penalty double מוקדם עם התאמה שאינה ידועה עם השותף. ראשית, הראה התמיכה, ואחר כך הכפל אם היריבים מתעקשים וממשיכים להכריז.

6

אתה רק לעתים רחוקות מכפיל חוזה משחק-חלקי לעונשין כאשר השותף לא הכריז.

7

למרבה האירוניה, זה לעתים קרובות בטוח יותר להכפיל חוזים חלקיים בגובה נמוך מאשר חוזים חופשיים ברמה גבוהה.

8

Penalty doubles בגובה נמוך של חוזים בסדרה, או מעבר-pass על takeout doubles בגובה נמוך של השותף, מבוססים על אורך וכוח בסדרת השליט, ולא על נקודות קלפים גבוהים-HCP.

9

כאשר Takeout double בגובה-1 או 2 מוכרז על ידי היריב מצד שמאל LHO שלך מוסב לעונשין, re-double על ידי אחד השחקנים הוא זעקה לעזרה.

10

הובלה בשליט היא בדרך כלל יעילה כנגד חוזים חלקיים מוכפלים.

11

אחרי ששותף אחד פותח את ההכרזות והאחר מכריז re-double, אז הצד הפותח קונה את החוזה או שהיריבים משחקים חוזה שהוכפל לעונשין.

12

לאחר שפתחת בהכרזות והיריב מצד ימין-RHO שלך מכפיל והשותף מכריז re-double, כל  double ברצף זה לאחר מכן על ידך או שותפך הוא penalty double גם בגובה-1.

13

לאחר שהשותף פותח ויד שנייה overcalls 1NT, הכפל לעונשין עם HCP 9 או יותר. יש לך כוח עדיף, אלא אם כן אתה מבצע פתיחות קלות (חלשות) לעתים קרובות, כולל כלל ה-20 לפתיחות. במקרה זה, בעדינות רבה, קצת יותר, אבל בעיקר להסתמך על השותף למשוך ה-double.

14

השותף פותח בסדרת Major שבה אתה מחזיק 3 קלפים וערכים מחייבים למשחק מלא. ה-RHO מכפיל. הצג ערכי המשחק המלא שלך עם תמיכת 3 קלפים על ידי הכפלה ולאחר מכן קפיצה בסדרת ה-Major.

15

הכרזת הפתיחה שלך בסדרה מוכפלת, re-doubled, והשותף מצד ימין-RHO מכריז. אם אתה עובר-pass, זה מחייב. אם תכפיל, זה לעונשין, מבטיח 4 קלפים בסדרה שהוכפלה. אם תכריז, אפילו בקפיצה, זה מראה יד מינימאלית עם התקפה  טובה, אבל הגנה גרועה.

16

אם הכרזת הפתיחה שלך בסדרה מוכפלת, re-doubled ו-RHO עובר, מעבר-pass שלך מראה ערכים מלאים של הכרזת פתיחה ושומרת בחיים על האפשרות של עונשין עסיסי.

17

הניסיון מצביע על כך ש-penalty doubles על הכרזת פתיחת 1NT חזקה ללא מקור של לקיחות, רק קלפים גבוהים מפוזרים, הם מפוקפקים.

18

הכרזת סדרה חדשה לאחר re-doubles היא מחייבת.

19

הכפלה של כל הכרזה מלאכותית היא penalty double ומזמינה מאוד את ההובלה של סדרה זו. אל תכפיל הכרזה מלאכותית אם אתה צפוי להיות המוביל. כנראה שזה יעזור יותר לכרוז יותר מאשר למגנים.

20

אל תציל אותי מהכרזה גרועה שלי. אם שחקן טוב קופץ למכרז בסדרה קשיחה או void שלך, אל תציל אותו בטרם עת. אם הכפיל, הוא עשוי להכריז SOS re-double או לסמוך על שיקול דעתך אם לשבת או לרוץ.

21

הצל השותף פעם אחת, אבל לא פעמיים; זה בדרך כלל חל על ידי אי-התאמה אם הוכפלו או לא; אל תהיה יד חזיר ואל תהיה מזוכיסט-תן לו / לה לסבול את ייסורי התבוסה.

22

Takeout double הוא כלי הכרזה שימושי, גמיש, אבל זה מסוכן להכפיל כאשר יש קוצר בסדרת ה-spades.

23

בתגובה לtakeout double, יד שאינה עוברת un-passed מכריזה בגובה הנמוך ביותר עם 0-8 נקודות, קופצת בסדרה עם 9-11, ומכריזה que-bids עם +12. עבור יד שעברה, הטווחים משתנים ל: 0-7, 8-9, 10-11.

24

בתגובה ל-takeout double, הכרזת 1NT מראה 7-9 HCP; הכרזת 2NT מראה 10-12  HCP, ו-3NT מראה 13-16. זה מבטיח עוצר אחד, לעתים קרובות 2 (מעל 1/ ♠1, הכפל, ייתכן להצל 1NT ל-5-6 HCP).

25

ידיים עם 4-4 ב-major's צריכות להגיב ל-double על ידי הכרזת ♠1 כדי להקל על rebids. המכפיל לא צריך לצפות לחלוקה 5-4. המכפיל צריך גם לשים לב כי הכרזת spade אינה שוללת את סדרת ה-hearts, אולם הכרזת heart שוללת spades. התחשבות בהשלכות כגון אלה יכולות רק לעזור להכרזות שלך.

26

לאחר takeout double על הכרזת סדרת Major, עם 4 קלפים בסדרת ה-Major השנייה ויד בערכי פתיחה, הכרז את סדרת היריב-cue-bid במקרה שלשותף יש יד חזקה בלי תמיכה ב-Major שלך, אבל עם עוצרים טובים בסדרה שלהם. השותף צריך לקחת בחשבון כי הכרזת ה-cue-bid שלך אינה שוללת 4 קלפים של ה-Major האחר.

27

Doubles על 4 הם עבור Takeout. סיבה טובה להסרת double של 4 היא סדרת spade ארוכה.

28

מתח והכרז סדרת 6-קלפים (במקום להגן או להיות חסום) על takeout double של השותף השני.

29

אם השותף מכפיל pre-empt ברמה גבוהה, נטה להשאיר אותו עם יד מאוזנת ולמשוך אותו עם יד חלוקתית.

30

אם השותף מכפיל חוזה סלאם "רגיל" בסדרה, הוא מבקש ממך לבצע הובלה יוצאת דופן. ההכרזה נקראת "Lightner double ", על שם של הממציא שלו, Ted Lightner.

31

בעת הכרזת Lightner slam double, אתה צריך להיות בטוח בכך שתכה כל סלאם אחר שהיריבים עשויים להגיע אליו.

32

ההכרזה החשובה ביותר לטיפול ב-pre-emptive overcall היא negative double של המשיב.

33

כאשר רוב הכוח שלך הוא בסדרת היריב, הימנע מ-negative double. זה מאוד מטעה. כך או שתכריז no-trump או שתעבור-pass.

34

Negative double אחרי rebid 2NT מראה 10-12 HCP והוא מזמין, לא מחייב.

35

Rebids של הפותח לאחר negative double של השותף overcall בגובה-2: 2NT מראה HCP14-16; הכרזת 3NT מראה 17-19; הכרזות שאינן בקפיצה מראות מינימום; קפיצות הן מזמינות ;cuebid הוא כוח משחק.

36

Responsive double ברמה גבוהה, כמו negative double ברמה גבוהה, חייב לספק כמה נקודות קלפים גבוהים-HCP במקרה שהשותף מבקש להמיר את ה-double לעונשין.

37

עם void בסדרת ה-Major של השותף ופחות מ-6HCP, עבור-pass. אל תשתמש ב-1NT מחייב כצעד הראשון של הצלה. אם הכרזת השותף מקבלת double, הכרז SOS Re-double לבריחה או הכרז הסדרה הארוכה שלך אם יש לך אחת.

38

כאשר אתה לא מצליח להכפיל את תגובת Blackwood, אתה מזהיר את השותף שאין לך עניין בהובלת סדרה זו.

39

כאשר היריבים מכריזים splinter והמכובדים היחידים שלך הם בסדרה זו, זה משתלם להכפיל להזהיר שותפך מהובלת כל סדרה אחרת.

40

לאחר שהשותף פותח והיריב ביד השנייה overcalls 1NT, הכרזת סדרה חדשה, קפיצה בסדרה חדשה, או קפיצה בסדרת השותף כולן מראות ידיים חלוקתיות חלשות. הכפל כדי להראות כוח.

41

כנגד יריבים טובים, כאשר RHO-היריב מצד ימין לא מצליח להכפיל הכרזת cue-bid ברמה גבוהה או תגובת Blackwood עבור הובלה, הנח שביד היריב מצד ימין-LHO יש המכובד (ים) החשוב (ים) החסר(ים) בסדרה זו.

42

אם השותף לא מצליח להכפיל את הכרזה מלאכותית (Stayman, Jacoby, cuebids, סדרה רביעית מחייבת), במיוחד ברמה גבוהה, אתה כנראה צריך לחפש במקום אחר עבור ההובלה הקטלנית.

43

אתה צריך להסיק מסקנות שליליות, כמו גם חיוביות. זה חל על המשחק, כמו גם ההכרזות. לדוגמא, אתה בהובלה לאחר הכרזה שאינה שנויה במחלוקת 2014-09-13_121400

השותף לא הכפיל אף אחת מההכרזות המלאכותיות של הסדרות האדומות. הובלת אחת מהסדרות עשויה להיות נכונה, אבל אל תצפה להחזקת " חומר נפץ " בידו של השותף.

44

על הובלת הפתיחה העיוורת כנגד חוזה סדרה, הימנע מ-under-leading (הובלה מתחת ל-) A שאינו נתמך, כלומר אתה גם לא מחזיק בידך את ה-K. הימנע מכך, גם אם השותף הכריז את הסדרה בתגובה ל-takeout double שלך. ברגע שהדומם מוצג, זה יותר קל לדעת אם under-lead היא מוצדקת. הפעם האחת בה אתה עלול להסתכן בזה היא כאשר אתה בטוח שיד הדומם מחזיקה את ה-K ולשני היריבים לפחות 2 קלפים בסדרה.

45

אל תוביל שליט Singleton; חריגים: 1) השותף עובר takeout doublet בגובה-1; 2) השותף מכפיל לעונשין הכרזת סדרה בגובה-1; 3) הכרזת penalty double בגובה-2 של השותף מבוססת על אורך בסדרת השליט, 4) כנגד הכרזה הקרבה.

מקור: Vcbridge

טיפים נוספים:

1

הכרז יותר באגרסיביות כאשר אינך פגיע (Non-vulnerable) לקיחת חסר (under tricks) במצב אי-פגיעות עולה רק 50 נק', כך שללא Double , נפילה של 2- לעתים קרובות היא תוצאה נהדרת, לעומת רוב המשחקים החלקיים שיכולים היריבים לבצע-110 נק' עבור 2S או 2H.  חשוב מאוד להתרגל להתחרות באגרסיביות על משחקים חלקיים, בייחוד שההכרזה מסתיימת בגובה-2. תופתע מהתוצאות הטובות שתקבל, כי רק מעט מהשחקנים במועדונים מכריזים Double על חוזים חלקיים בגובה-2 או 3.

4

אם שותפך פותח ♣1 והיריב מצד ימין (RHO) מכריז Double, קפיצה ל-♠2 על ידך היא חולשה. אם היריב מצד ימין פותח 2 (Weak) ,קפיצה שלך ל-♠3 היא יד חזקה.

7

לעולם אל תכריז Penalty Double על משחק חלקי, אלא אם יש לך 4 קלפים בסדרת השליט.

Takeout double ביד שהכריזה לפני כן pass מראה 9-11 HCP עם קוצר בסדרתו של הפותח. אם היריבים הכריזו 2 סדרות, ה-Double מבטיח לפחות 4 קלפי תמיכה ב-2 הסדרות שלא הוכרזו.

9

כאשר הנך מגיב ל-takeout double הכרז בקפיצה בסדרתך הארוכה עם 9-11 נקודות "שהוערכו מחדש". סדרה שלא הוכרזה של 5 קלפים שווה נקודה אחת נוספת. סדרה שלא הוכרזה של 6 קלפים שווה 3 נקודות נוספות. לא סופרים נקודות עבור נסיכים ומלכות בסדרות שהוכרזו.

10

כאשר מגיבים ל-takeout double עם +12HCP ב-cuebid – הכרזת סדרת של היריב כדי להראות יד חזקה, הכרז את הסדרה (הסדרות) שלך מאוחר יותר. לאחר cuebid, כל הכרזת סדרה חדשה על ידך מחייבת.

11

אל "תפוצץ" מצב מנצח. כאשר גרמת ליריביך להכריז גבוה, אל תיתן להם לברוח ע"י הכרזה גבוהה יותר או Double טפשי.

11א

תגובת 2NT ל-takeout double מראה 10-12 HCP ולא מחייבת (להכרזת השותף).

תגובת 1NT ל- takeout double מציגה 6-9 HCP דומה לתגובת1NT להכרזת פתיחה.

תגובות No trump ל-takeout double מבטיחות לפחות עוצר אחד (בתקווה ל-2), בסדרת היריבים.

13

תמיד קח בחשבון את שתיקת שותפך, או במילים אחרות, כישלונו ל-overcall או ל-double על הכרזה מלאכותית או הכרזת cue-bid " כלב שאינו נובח בחושך " הוא בדרך כלל רמז מספיק טוב.

13א

הכרז את סדרותיך הארוכות. אל תכריז Takeout Double.

13ב

אחרי ששותפך פותח את ההכרזה והיד השנייה overcalls 1NT להראות כוח של הכרזת הפתיחה 1NT, הכרז double עונשין אם יש לך HCP 9 או יותר.

הכרזת סדרה שוללת את הכוח להכפיל.

14

הכרז את סדרת 5 קלפי ה-Major. אל תכריז Takeout Double.

14א

אם היריב overcalls 1 על פתיחת 1 שלך, הכרזת סדרת major של שותפך מראה 4 קלפים. אם היריב overcalls  1 על פתיחתך 1 (או 1), הכרזת סדרת ה-spades של שותפך מראה 5 קלפים. השתמש ב-negative double עם 4 קלפי תמיכה.

15

אם ידוע לך שאינך רוצה שה-Double שלך יסיים את תהליך ההכרזה, אל תכריז Double, מצא הכרזה אחרת. אולי 1NT או 2NT takeout (או 4NT), או Cue-bid גמיש, או הכרזה טבעית.

19

כאשר ה-RHO – היריב מצד ימין משתמש ב-Stayman ובידך, במושב הרביעי, יש 5 clubs או 6 clubs ובראשם 3 מתוך 5 המכובדים העליונים, הכרז double כדי להודיע לשותפך, כי אתה רוצה הובלת clubs כנגד כל חוזה עתידי. הכפלה של הכרזה מלאכותית היא Lead directing double.

20

השתמש גם ב-lead-directing double כאשר שהיריבים משתמשים בהכרזת Blackwood. אם התגובה ל-4NT היא בסדרה בה אתה רוצה הובלה, הכרז double! חשוב!

25

היה על המשמר להכפיל הכרזות מלאכותיות (Stayman, Jacoby Transfers, cue-bids, תגובות Blackwood) כדי לעזור לשותפך בהובלות הפתיחה. עם זאת, doubles בגובה נמוך על הכרזות מלאכותיות דורשים " אורך " וגם " כוח " (אורך 5 או 6 קלפים עם +3 קלפים מכובדים בסדרה בד"כ). ככל שהרמה של ההכרזה המלאכותית, גבוהה יותר חייב להיות הקוצר בסדרתך, אבל אתה עדיין צריך להחזיק כוח במכובדים בסדרה (KQx, למשל).

25א

השתמש בהכרזת ה-Double. כאשר ליריבים יש חוזה שנשמע בלתי אפשרי, או כאשר אתה רוצה להריץ אותם או כאשר יש להם הכרזה מזמינה והקלפים אינם טובים עבורם.

26א

הבן את הרמז כאשר הם מכריזים Double על הכרזתך, רק אל תשב שם – נסה אלטרנטיבה הגיונית. אם הם מכריזים-Double penalty על הכרזתך (עונשין), הבן את הרמז ושקול שינוי הסדרה – במיוחד אם השותף שלך לא תמך בבחירת השליט.

32

עשה Double 'אחד בשביל הדרך". אם אתה שוקל הכרזה "בלתי רגילה" נוספת במכרז תחרותי, השתמש ב-Double כדי להודיע לשותפך שאתה רוצה ממנו קצת עזרה, כאשר "נכסיו" יכולים להיות מוגדרים רק באופן בלתי מושלם על ידי ההכרזות הקודמות שלו. בשטח של המכרז התחרותי, חלה התקדמות ניכרת. אנחנו מוצאים את עצמנו משתמשים בטכניקות כדי לעזור לנו לפתור את בעיות ההכרזות העדינות שעד לא מזמן היינו יכולים לסמוך רק על האינטואיציה והניסיון שלנו. האם אנחנו יכולים לעשות יותר?

35

אם הכרזת הפתיחה של שותפך 1NT הוכפלה לעונשין ע"י היריבים, הכרז re-double אם יש לך יד חזקה, אבל התעלם מה-Double אם אתה חלש. זה רעיון מיוחד של מחבר הטיפ, המוצא כי הוא עובד טוב מאוד. המשמעות היא כי הכרזות transfer יאפשרו לכל החוזים בגובה-2 להיות משוחקים ביד חזקה, וזה גם אומר כי המשיב יוכל לנסות להתחמק מצרות על ידי הכרזת 2 (Stayman) גם לאחר Double .

35א

שמור על Double עונשין עבור חוזים ברמה נמוכה. מחבר הטיפ מוצא שהכרזת negative doubles מוותרת על סיכוי להשגת הרבה נקודות עונשין משתלמות מהיריבים, וזה לא בא לפגוע הרבה יותר באמצעות הכרזת סדרות שלי במקום להציג אותם דרך Double.

35ב

אם היריבים ללא ספק מקריבים, הכרז Double רק על חוזה ברמה גבוהה אם יש לך החזקה טובה בסדרת השליט אסים ומלכים לא תמיד זוכים בלקיחות.

35ג

אם שותפך מכריז take-out Double ויריבך מימין מכריז re-double, אל תכריז אלא אם יש לך משהו מועיל להגיד. אל תכריז לצורך זה, כי אתה יכול לבחור את הסדרה השגויה ולהוליך שולל. נצל את ההזדמנות כדי להכריז pass ולספר לשותפך כי אין לך שום דבר כדאי לומר.

37

הכרזת double על הכרזת סלאם חופשית מבקשת מהשותף למצוא הובלה יוצאת דופן.

194

אל תשתמש ב "re-double" כעסק של "re-double" על חוזה סופי. אם אתה מבצע חוזה "מוכפל" אתה תקבל ניקוד top בכל מקרה מלבד חוזה שהיה "re-doubled". שמור את ה- "re-double": ( א), להצלתם של חוזים מוכפלים שלא ניתן לבצע; (ב), לשימוש על ידי הפותח כתמיכה (מראה תמיכת 3 קלפים) בהמשך לתגובה של השותף בסדרת 4 קלפים שהוכפלה-take-out double ע"י היריב מצד ימין-RHO של הפותח, ו( ג), להכרזת כוח (של 9 או יותר HCP) כאשר הכרזת הפתיחה של השותף הוכפלה ע"י take-out double על ידי היריב.

219

השימוש ב" Support Re-Double ") " Support Double ") מאפשר לפותח להראות תמיכת 3 קלפים בסדרת ה-Major של המשיב; סדרה שבה המשיב יכול להחזיק בכ-4 קלפים, הוא עיקרון חשוב ולפעמים לא מובן.

231

אל תעניש את שותפך בניסיון להציל אותך מה-Take-out double שהכרזת אשר עליו הכריז re-double היריב מצד שמאל-LHO.

טיפים – ניתוחי ידיים:

26

בתגובה ל-Takeout double, הוסף נקודה אחת נוספת על 4 קלפים בסדרת Major שלא הוכרזה ושתי נקודות נוספות עבור 5 קלפים בסדרת Major שלא הוכרזה. ואז אם סך כל הנקודות שלך מגיע ל-9-11 נקודות עבודה (אל תספור כלל נסיכים או מלכות בכל סדרה שהוכרזה על ידי יריב) בצע תגובת קפיצה אחת לא מחייבת. עם פחות מ-9 נקודות עבודה, בצע תגובה ללא קפיצה. עם יותר מ 11 נקודות משוערכות, הכרז cuebid בסדרת היריב. נניח שהיריב מצד ימין שלך-LHO פותח 1, השותף מכפיל, היד הבאה עוברת ואתה מעריך את הידיים האפשריות הבאות:

א.      S. A874 H. K4 D. T843 C. 9743 –  8 נקודות משוערכות- (נקודה אחת נוספת עבור 4 קלפי spades) הגב 1S

ב.      S. A874 H. K4 D. JT43 C. 976 – 9 נקודות משוערכות (אחת נוספת עבור 4 קלפי spades) – הגב 2S

ג.        S. AK874 H. 76 D. 87 C. T832 – 9 נקודות משוערכות (אחת נוספת עבור 5 קלפי spades) – הגב 2S

ד.      S. AK87 H. K5 D. A432 C. J87 – 15 נקודות משוערכות J Club) לא נספר)  - הגב 2S

החלוקה האידיאלית עבור Takeout double היא 4-4-4-1 עם Singleton בסדרה שהכריז הפותח. בחלוקה זו, 11 HCP מספיקות להכפיל הכרזת פתיחה. הכפלה עם 10 HCP, אפילו עם החלוקה המושלמת, היא " מאולצת ". אם תעשה זאת, ה-Singleton לא צריך להיות מכובד, וזה לא כואב להחזיק intermediates חזקים. יד עוברת-passed Takeout double 10-11 HCP. עם 9HCP מותר אם אתה מרגיש שובב ויש singleton בסדרה של מכריז הפתיחה.

27

עם דפוס יד: 4-4-4-1, זה נורמאלי לעבור אם היריב פותח באחת מסדרות 4 הקלפים שלך ולאחר מכן להכפיל, אם היריבים מוצאים התאמה בסדרת ה-Singleton שלך. אתה מחזיק: S. AJ65 H. 4 D. KQ98 C. AT87

 צפון מערב (אתה) דרום  מזרח

1D        Pass       1H     Pass

2H            ?

הכפל. ההכרזות הגיעו בדיוק כמו שאתה מקווה. ה-double שלך מראה לפחות כוח של הכרזת פתיחה עם hearts קצרים, אורך ב-diamonds, בתוספת תמיכה בסדרות שלא הוכרזו  - מושלם.

28

זה מסוכן להכפיל הכרזת פתיחה בהחזקת doubleton נמוך ב-Major שלא הוכפל, במיוחד doubleton נמוך ב-spades. כדי לבצע את זה, צריכות להיות לך +19 HCP . אתה מחזיק:

א.      S. 43 H. AK98 D. AK75 C. AJ9

ב.      S. 43 H. QT42 D. AK75 C. AJ9

אתה) דרום מזרח)

1C             ?

עם (א) אתה חזק מספיק כדי להכפיל. אם השותף הכריז 1S הצפוי, rebid 1NT מראה 18 + עד 19 HCP.
עם (ב) overcall 1NTישירות. אתה לא צריך עוצרים בכל הארבע הסדרות שלא הוכרזו ל-overcall 1NT, רק אחד או שניים בכל סדרה שהיריבים הכריזו.

29

ה-Takeout double ואחריו הכרזת סדרה הוא חזק יותר מ-overcalling בסדרה באופן ישיר.

עם doubleton בסדרה של הפותח, אתה צריך +17HCP להכפיל ולאחר מכן להכריז סדרה בת 5 קלפים. עם פחות, overcall.

עם ה-Singleton בסדרת הפותח ודפוס יד 5-4-3-1, אתה צריך עם +15HCP להכפיל ולאחר מכן להכריז סדרת 5 הקלפים שלך.

2014-09-15_120608

עם: S. AJ4 H. KQ986 D. KQ3 C. J4 הכרז Overcall 1H. ה-J club לא עובד

עם: S. AJ42 H. KQ986 D. AT2 C. 7 הכרז double ולאחר מכן הכרז hearts אם השותף לא הכריז spades.
עם: S. AJ4 H. KQ986 D. AK4 C. 32 הכרז ולאחר מכן הכרז hearts.

30

סקירה: כדי לבצע תגובה בקפיצה Takeout double אתה צריך 9-11 נקודות "משוערכות".

(1.)   אלא אם אתה מגיב ב-No trump, אל תסמוך על נסיכים או מלכות בסדרתו של הפותח.

(2.)   הוסף 2 נקודות נוספות אם יש לך 5 קלפים ב-Major ונקודה שנייה נוספת אם בידך יש בנוסף סדרת צד של 4 קלפים.

S. AK543 H. Q43 D. 8743 C. 5  אם השותף מכפיל את הכרזת הפתיחה 1H, אל תספור שום נקודה עבור ה-Q heart, אבל תן לעצמך 3 נקודות נוספות, שתיים ל-spade החמישי ואחד עבור ה-diamonds 4 מביאים את הסכום הכולל שלך ל-10 נקודות משוערכות. התגובה ההולמת היא 2S, אותה התגובה הייתה עושה בלי Q heart.

31

באותו כיוון ספור 3 נקודות נוספות לסדרה של 6 קלפים ועוד אחת נוספת אם ביד יש סדרת צד של 4 קלפים. אם השותף מכפיל את הכרזת הפתיחה 1H ובידך יש: S. AJ8432 H. 653 D. J95 C. 4  השב 2S. יש לך 6 HCP ועוד 3 נוספות לסדרה של 6 קלפים.

טיפים נוספים:
2017-12-24_141932

טיפים חדשים:

2019-10-25_162924

463

צורת היד האידיאלית להכרזת (Take Out Double (Informative Double היא 4-4-4-1 עם singleton בסדרת הפתיחה.

477

אם היריבים מכריזים בחופשיות סלאם, אלא אם כן לא אכפת לך מה הסדרה בה השותף שלך יוביל, אל תכפיל, אחרת השותף יעשה הובלת unusual Lightner Double ופתאום הכרוז ייבצע החוזה שהיה צריך להפיל.

483

כנגד NT חלש של היריבים הכרזת Double מראה 15+ נקודות עבור עונשין והשותף צריך להשאיר את זה – זה ייכשל יותר ממה שזה יבוצע גם אם לשותף יש מעט מאוד נקודות – אין לטרוח להסיר ה-Double.

491

במושב הרביעי Double עדיין מראה +15 נקודות כאשר אתה מכפיל את הכרזת הפתיחה של 1NT כאשר ההכרזה של 1NT היא 12-14, תמיד 1 יותר מהמקסימום.

    N          E          S             W

1NT     NO       NO    DOUBLE

2019-10-25_161600

לקישור ליותר מ-3,400 טיפים למתחילים, למשתפרים ולמתקדמים – שכולם תורגמו לעברית - לחץ כאן

בין המקורות: H. Schogger; Richmondbridge ;arobson.co.uk ; kantarbridge;Sam’s Golden Rules; fourseasonsbridge;Rich Waugh- clairebridge;  Karen Walker; web2.acbl; andrewrobson; Vcbridge; Dr. Harold Schachter

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות