אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / צמצם השימוש בהכרזת Jump Shift

צמצם השימוש בהכרזת Jump Shift

פורסם ביום: 26.06.2011; עודכן ביום: 28.03.2022

זהו טיפ מספר 10 מכתבת "65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

ולכניסה לאווירה, לקישור ל " 15.74m! WORLD TRIPLE JUMP RECORD FOR ROJAS | World Indoor Championships Belgrade 22 " – לחץ כאן

הטיפ:

בעת החזקת יד חזקה מול פתיחת שותפך אל תתפתה "לבשר" החדשות הטובות מיד. אין דחיפות, מכיוון שהשותף ימשיך להכריז כל עוד תחליף סדרה. קח את הזמן. קפיצה בגובה ההכרזה בשלב מוקדם מבזבזת טווח הכרזה יקר, ומונעת האפשרות להבהיר את מצב היד,  ואין להשתמש בה אלא מסיבה טובה.

בעיה מרכזית נוספת של ביצוע תגובת Jump shift היא שזה גורע מהדיוק של המכרז; כולנו יודעים מה משמעות הכרזה חוזרת (1NT (rebid שלנו, הכרזה חוזרת בסדרה או מה שינוי של סדרות מראה, אבל rebids אלו הם לא כה ברורים אחרי jump shift. האם rebids ב-NT נושאים את אותה משמעות או שהם שליליים במקצת? האם סדרה חדשה טבעית או מנסה NT ? הבהירות של המכרז נעלמת מהר כי אנחנו לא כל כך רגילים להכרזות הכוללות קפיצה. אז נסה להימנע מקפיצות מיותרות ללא סיבה טובה.

Jump shift צריך להראות 16HCP או יותר וסדרה טובה של 6 קלפים. הכרזה זו אומרת 2 דברים: (1) אני ברצינות רוצה לשחק בסדרה שלי, (2) ידי מספיק חזקה כדי לשקול סלאם.

הביאור:

אתה בהחלט לא צריך לשקול Jump shift ביד מאוזנת. הנה 3 ידיים במזרח אשר מגיבות להכרזת הפתיחה 1:

2014-01-13_075127

יד ראשונה:

יד אידיאלית עבור Jump shift, עם 16 הנקודות שלה וסדרה חזקה. סביר מאוד כי ה- יהפכו לסדרת השליט הטובה ביותר .

יד שנייה:

לעומת זאת, יד 2 אינה מתאימה לחלוטין ל-jump shift, אז התחל בתגובה 1  ואפשר לשותפך לתאר במדויק את ידו.

יד שלישית:

לבסוף, גם יד 3 אינה מתאימה לתגובה של Jump shift כי היא יד דו-סדרתית, אתה צריך את טווח ההכרזה כדי להראות את 2 הסדרות, במטרה לנסות למצוא את ההתאמה הטובה ביותר. הגב 1 ואז הכרז את ה-clubs שלך.

זוהי יד מערב עבור ידי מזרח לעיל:

יד 1:

ביד 1, סדרת ה-hearts הינה הסדרה המוסכמת באופן מיידי והשותפות יכולה להשתמש בהכרזות cue-bid כדי לגלות שאין control ב-spades ובכך לעצור ב-4.

יד 2:

 על ידי לקיחת הזמן שלו ביד 2, מזרח מאפשר לצד שלו למצוא את המשחק הטוב ביותר והוא מנסה NT באמצעות הכרזה של 2, הסדרה הרביעית. כאשר מערב מכריז 3, ברור כי אין עוצר ב-spades ולכן 3NT אינו בא בחשבון, כך מזרח חוזר ל-clubs ומערב מעלה למשחק מלא.

יד 3:

על ידי תגובה של רק 1 ביד 3, מזרח נותן למערב הזדמנות להראות את הסדרה השנייה שלו ובכך לגלות את ההתאמה המצוינת ב-club. מזרח משתמש עכשיו במרחב הנוסף כדי לבצע בדיקה יסודית. הקפיצה 3 היא 'splinter bid' המראה Singleton ב-spades ותמיכה טובה ב-clubs. כאשר מערב מכריז 4, מראה את ה-A, מזרח מחליט להסתכן באמצעות Blackwood. כאשר מערב מראה 2 אסים, מזרח יכול להכריז 6 בביטחון.

רצף ההכרזות בהתאמה ב-3 הדוגמאות אינו חשוב כל כך, אבל את המרחב בהכרזות נדרש כדי להכריז את ידיים 2 ו-3 והכרחי כדי למצוא את הסדרה הטובה ביותר ואת הגובה הנכון. רק קח את מרחב ההכרזות אם יש לך סדרה המצדיקה זאת – הסדרה hearts ביד 1 בהחלט עושה זאת.

מקור: B. Magge-Mrbridge

תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבה " Weak Jump או Shift Jump? " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " ?How many points do you need for a jump shift in bridge " – לחץ כאן

לקישור לניתוח יד מספר 11 של רם סופר בתחרות סימולטנית on-line אוקטובר 2021 – לחץ כאן

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014-2022

לקישור לשיעור " Drury. Soloway Jump shift " ב-youtube – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה
נגישות