אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / תמיד חשוב להכריז בסדרת ה-Spades כאשר זה אפשרי

תמיד חשוב להכריז בסדרת ה-Spades כאשר זה אפשרי

פורסם ביום 08.06.2011; עודכן ביום: 08.05.2021

זהו טיפ מספר 2 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג'  " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

כאשר חלוקת הנקודות שווה, יזכה מכריז ה- ב"קרב" ההכרזה. ליריבים תיווצר בעיה כאשר שותפו של מכריז ה-Over Call בסדרה יעלה ל-2, ובכך יפריע ליריבים בהכרזה. בנוסף, התאמה ב-מאפשרת הכרזה באותו גובה של משחק היריבים. כל זה אמור לשכנע אותך כי ביצוע הכרזות גבוליות עם סדרת ה- הוא משתלם. דוגמה חשובה היא כאשר שוקלים אם לפתוח את ההכרזה ביד הרביעית, אחרי שלושה פאסים. בדרך כלל יש לך החלטה לסגור עם ידך שבין 10 ל-12 נקודות, ואז הנקודות צפויות להתחלק באופן שווה יחסית בין 2 הצדדים ולכן הצד עם סדרת ה- צפוי לזכות במכרז. פירוש הדבר הוא כי אתה צריך לקחת את מספר קלפי ה- בידך בחשבון בעת קבלת ההחלטה שלך, ולהשתמש בכלל ה-15: הוסף את מספר קלפי ה- לנקודות HCP שלך, ואם סך הכל מגיע לפחות ל-15 אז תבצע הכרזה.

הערת המתרגם: לפירוט החוקים והכללים במשחק הברידג' – לחץ כאן

הביאור:

הנה חלוקה הממחישה את הכוח המפריע של הכרזות :

2014-01-12_205920

כיד בדרום, יש לך יד חלשה יחסית, אבל עם 5 קלפי אתה צריך תמיד לחשוב על overcall. הפגיעות הוא לטובתך (מזרח מערב פגיעים, אתם לא). יהיה כנראה הובלה סבירה ולכן הכרזתך עשויה גם להקשות על חיי יריביך – אלו צריכות להיות סיבות מספיקות כדי להניע אותך להשתתף במכרז.

 2014-01-12_210225

מחלק מזרח, E-W פגיעים

במכרז 1, ללא התערבות, מזרח-מערב בקלות מצאו את ההתאמה שלהם והיו מסוגלים להעריך במדויק את ידיהם.

במכרז 2, מערב השתמש ב-Negative Double כדי להראות 4 קלפי , אך כאשר שותפו עלה ל- 3 הוא חשב שידו שווה להעלות למשחק מלא עם 10HCP והתאמה טובה גם ב- וגם ב-. הדיוק של המכרז נעלם; השותפות עשתה מספיק טוב כדי למצוא ההתאמה ב- שלהם, אבל כל אחד מהם לא היה בטוח בכוח של שותפו וכך הכריזו מעבר ליכולתם. חוזה של 4 היה בפועל נופל 2 למטה. צפון-דרום יכול לבצע 9 לקיחות ב-, אבל 200+ הוא אפילו יותר טוב מזה!

בגלל הכוח של סדרת ה-, אתה צריך למתוח את ה-overcalls ל-1 שלך יותר מכל דבר אחר. שותפך, כמובן, צריך לעשות את אותו הדבר ושניכם צריכים לקחת את זה בחשבון. כאשר אתה בוחן כמה גבוה להכריז מול overcall ב-, זכור כי ידו של שותפך יכולה להיות חזקה!

מקור: B. Magge-Mrbridge

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבה " ?Spades – how to bid my spades suit " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " The Impossible ♠ Bid " – לחץ כאן

Editing and translation rights and more

© Copyright Gabi Levy-2014-2021

אודות Bridge

כתוב תגובה

למעלה
נגישות