אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / שקול להשאיר בחוץ קלף שליט מנצח בודד שנותר למגן

שקול להשאיר בחוץ קלף שליט מנצח בודד שנותר למגן

פורסם ביום: 17.02.2012; עודכן ביום: 06.04.2022

זהו טיפ מספר 42 מכתבת " 65 טיפים נוספים לשיפור משחק הברידג' " (בעברית) – להורדת הכתבה לחצו כאן

הטיפ:

שקול להשאיר בחוץ קלף שליט מנצח בודד שנותר למגן .

הביאור:

כאשר ליריבים נותר רק קלף שליט בודד, זה "יעלה" 2 מהשליטים שלך ככרוז להפילו. לעתים זה יהיה שווה אותו, אם מדובר בקלף שליט נמוך, ובכך ימנע מההגנה להשתמש בו לחיתוך. למרות זאת, אם נותר למגן קלף בודד מנצח בסדרת השליט, הוא תמיד ייקח את הלקיחה, בין בחיתוך ובין אם לאו, ולכן עדיף לא לבזבז עליו 2 קלפי שליט.

להלן סדרת שליט אשר לעתים קרובות מתאימה לסוג כזה של משחק:

אתה גובה את הA K ומשאיר השליט החמישי של ההגנה ללא טיפול כי הוא הזוכה. בינתיים ייתכן שתוכל להשתמש בשליטים הנמוכים שנותרו לך לחיתוך.

גם אם אתה צריך לבזבז רק שליט אחד להיפטר מהשליט העליון של ההגנה, זה בדרך כלל עדיף להשאיר אותו בחוץ - במיוחד כאשר יש לך דברים אחרים לעשות (למשל לבסס לקיחות או לבצע  עקיפות). הנה חלוקה אשר ממחישה את הנקודה הזו:  החוזה הוא 4 על ידי דרום בהובלת Q ואתה צריך להתמודד עם חלוקת קלפי השליט: 1-4 .

אתה זוכה ב-A ומתחיל למשוך שליטים (אתה לא צריך לחתוך diamonds בדומם) על ידי משחק ה-A  וה-K. מערב משליך למרבה הצער על כך, אבל אתה לוחץ עם ה-Q. למזרח נותר עכשיו רק קלף שליט בודד, אבל זה הוא העליון. אל תמשוך את קלף השליט האחרון, למרות שזה עולה לך רק קלף שליט אחד לעשות את זה - יש לך דברים אחרים להתמודד איתם. הפל את ה-A ותן למזרח את המנצח שלו מתי שהוא רוצה, עדיין יש לך קלף שליט נוסף וכאשר ה-A הולך יש ביד שלך מספיק מנצחים כדי לנצח.

החלוקה המלאה מודגמת בתרשים הבא:

שים לב מה קורה אם אתה תמשוך את הסיבוב הרביעי של שליטים: מזרח זוכה ומשחק club דבר שמאלץ אותך להשתמש בקלף השליט האחרון שלך. עכשיו כשאתה מפיל את ה-A לא רק שמזרח יוכל לגבות את 2 הזוכים ב-club , אלא שבנוסף אתה לא תוכל להגיע לזוכים ב-diamonds שלך!

השארת קלף שליט עליון ללא טיפול מאפשרת לך לשמור על קלפי השליט שלך ועל שליטה במשחק.

מקור: MrBridge-B. Magee    תרגום ועריכה: גבי לוי

לקישור לכתבה " משיכת שליטים " – לחץ כאן

עפ"י " כלל מספר 1 ": אם נותר רק קלף שליט גבוה יותר מכל (קלפי השליט) שלך אז רוב הזמן זה נכון שלא למשוך אותו בגלל שער החליפין הגרוע (2 עבור 1). מומלץ לעתים קרובות להתעלם מכך ולקחת לקיחות בסדרות אחרות – בהנחה שאין בעיית  גישה לסדרה ארוכה. אם היריב יחתוך בשליט האחרון שבידו, נוכל להיפטר ממפסיד בסדרה אחרת.

לקישור לשיעורו של Andrew Robson בכותרת " 'When to ignore the “Rule of One' " – לחץ כאן

לקישור לשיעורו " A good routine " – לחץ כאן

Editing and translation rights and more© Copyright Gabi Levy-2012-2022

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות