אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזות בגובה רב
Ask Sally: הכרזות בגובה רב

Ask Sally: הכרזות בגובה רב

פורסם ביום: 20.05.2016; עודכן ביום: 27.10.2020

קהל היעד:

2015-12-12_115247

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה החמישים ושלוש: " הכרזות בגובה רב "

שאלה:

אנחנו קבוצה של שמונה שחקנים מתחילים יחסית. לאחרונה שיחקנו את החלוקה הבאה, עם הכרוז בדרום ואף לא צד פגיע.

2016-05-18_093205

באופן לא מפתיע, ביצוע החוזה נכשל, ומערב התנצל שלא הכפיל. ברור שמזרח / מערב יכולים לבצע משחק מלא, אבל כיצד יש להכריז אותו לאחר פתיחת המנע של דרום?

תשובה:

היד של מערב היא חזקה מדי עבור overcall פשוט. take-out double היא ההכרזה הראשונה הנכונה – כפי שזה יהיה עם כזאת יד טובה על הכרזת פתיחה בגובה אחד.

היד בצפון היא אחת שתעשה הטוב ביותר לעבור-pass במכרז הנוכחי. למרות זאת שיש תמיכה טובה עבור השותף, זה כל כך חלש, הן מבחינת נקודות קלפים גבוהים-HCP והן מבחינת נכסי חלוקה. כי אין כל ניקוד להכריז. אין זה סביר במצב פגיעות שווה כי צפון / דרום ירצו להקריב בכל גובה, כך חשיפת ההתאמה יכולה לעזור רק למזרח / מערב המעריכים את התאמתם. אם צפון עובר, ההכרזה המעשית עבור מזרח היא 4. זה לא יעשה את זה קל עבור מזרח / מערב להכריז את ה-grand slam הסביר שלהם ב-clubs, אבל צריך לאפשר למערב את ה " סיר " ב -6, שאמור להתבצע די בקלות.

הכתבה הבאה: " היכן טעיתי? "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

לקישור לכתבה " Overcall או Double " – לחץ כאן

עפ"י Bernard Magge – Mrbridge: כאשר יש לך מספיק כוח למשחק, אל תיתן להכרזת היריבים מעליך לעבור ללא Double. במקרים רבים היריבים שלך אולי הכריזו היטב ומצאו הכרזת הקרבה (sacrifice), אך עדיין עליך להשיג נקודות רבות ככל האפשר, ולכן השתמש ב- pay-back והכפל אותם.

ועפ"י כתבתו " Penalty Doubles ": אם החוזה שייך לצד שלך (יש לך כוח בשביל משחק מלא) אתה חייב להכפיל או להכריז. זה חשוב לזהות מצבים שבהם היריבים שלך מבצעים הכרזות הקרבה – כלומר, כאשר לצד שלך יש את הנקודות והיריבים שלך מתחרים עם אורך בשליט, בגובה משחק מלא, הם צריכים יותר מסתם התאמה גדולה בשליט כדי לבצע את החוזה, אז ודא כי אתה מכפיל את חוזה היריבים או הכרז מעליו. לעתים קרובות מדי שחקנים מרשים לעצמם לא להכריז יותר עם ידיים כאלה מבלי לשלוח ידם אל כרטיס ה-double האדום. אתה לא צריך אורך בסדרה שלהם כדי להכפיל ברמות גבוהות – זה יהיה נחמד, אבל הכח הוא חשוב יותר.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " High Level Bidding Decisions " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " High-level Competitive Bidding " – לחץ כאן

לקישור לטיפ 3 מתוך 65 " שקול להכריז Double כאשר היריבים ' גנבו ' לך את ה-Deal " – לחץ כאן

כזכור, עפ"י הטיפ " חוזה בגובה 5 שייך להגנה ": עדיף להגן כנגד חוזה בגובה 5. (בהסתמך על נתונים סטטיסטיים), אלא אם לצד שלכם התאמה ארוכה במיוחד או התאמה כפולה. שים לב למצב הפגיעות.

לקישור לכתבה " ' גובה 5 שייך ליריבים ', האמנם? " – לחץ כאן

ועפ"י טיפ מספר 22 למשתפרים: " אם החוזה שייך לך ולשותפך והיריבים הכריזו הקרבה (sacrifice) :

א. היה בטוח שתכפיל החוזה הסופי שלהם.

ב. הובל בשליט כדי לצמצם הכוח שלהם בחיתוך צולב. (H. Schogger)

לקישור לכתבה " הקרבה – Sacrifice " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " טעויות במשחק הברידג' " – לחץ כאן

ישן! לקישור לכתבה " ?Mckenney On Bridge Sacrifice Bid Or Penalty Double " בעיתון " The Evening Independent " מיום 18.08.1938 – לחץ כאן

בברכה

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות