אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזות במושב האיזון

Ask Sally: הכרזות במושב האיזון

פורסם ביום: 28.05.2019; עודכן ביום: 08.06.2024

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ארבעים ואחת והאחרונה " הכרזות במושב האיזון "

שאלה:

האם את יכולה לעזור לי להבין את ההכרזות במושב האיזון ה-protective position. כלומר פתיחה בגובה-1 של היריב מצד שמאל -LHO, ואז 2 מעברים-passes? כמה נקודות קלפים גבוהים-HCP אני צריך להחזיק, או איזו צורה של יד, כדי להכריז? שמעתי כי אתה מוסיף K-מלך (3 נקודות) לספירת הנקודות שלך – האם זה נכון?

תשובה:

הנקודה העיקרית בהכרזות במושב האיזון היא כי בטוח יותר להכריז ב-pass-out position מאשר ישירות מעל הכרזת הפתיחה, היא כי אתה יודע שביד השותף חייבים להיות כמה ערכים (אחרת היריבים לא היו נעצרים מרצון ברמה נמוכה כל כך). כך, התאוריה היא שאתה 'מעביר K' (אם כי יש אומרים A) מן היד של השותף שלך אל שלך, ומבצע את ההכרזה שהיית עושה במושב הישיר (השני) אם ידך היתה ב-K חזקה יותר. ומכאן overcall 1NT, במקום להראות 15-17 HCP, יראה 12-15. אם הטווח הרגיל עבור overcall פשוט הוא, נאמר, 10-16, במושב האיזון זה יהיה 7-13; עם יותר אתה צריך להכפיל-double קודם. למרות זאת, הגבול התחתון עבור הכפלה-double יהיה של 9 HCP, לעומת 12 במושב הישיר. לאחר מכן, כאשר השותף שוקל את תגובתו להכרזה שלך, הוא צריך לנכות-להפחית מלך-K מידו, כלומר להכריז כאילו יש בידו K (או 3 נקודות) פחות ממה שהוא מחזיק באמת.

אחרי שאמרתי את זה, אתה צריך להיות זהיר ולאזן ביד עם ערכים קלים-נמוכים, כאשר יש בידך אורך בסדרת היריב. על ידי הכרזות, אתה נותן להם הזדמנות למצוא התאמה טובה יותר. יש לנו הכל (טוב, כל מי שהיה משחק במשך זמן מה, בכל מקרה) מאזן בגובה-1, רק כדי למצוא את היריבים מכריזים ומבצעים משחק מסוג אחר. מאוד מעצבן.

לקישור לכתבה " הכרזות Limit " – לחץ כאן

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י הכתבה " הכרזות איזון – Balancing ": ההגדרה " מושב האיזון – Balancing Seat  " המקובלת בקהילת הברידג' מתארת את השחקן, שיש לו את האפשרות או להכריז את ה- Pass השלישי, שיסיים את המכרז, או לנקוט בהכרזה כלשהי נוספת על מנת להעלות את גובה המשחק או על ידי היריבים ו / או להתחרות על הצד שלו.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " הכרזת Re-opening Double " : עיתוי הכרזת ה-Re-opening Double הוא כאשר אתה במושב האיזון ה-balancing (כאשר אתה פותח מחדש את ההכרזה, אתה מגן על שותפך כאשר יש לו יד עם ערכים, אבל ללא הכרזה נוחה לבצע).

לקישור – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Balancing " ב-youtube – לחץ כאן

הטיפים בכתבה " הכרזת Overcall בסדרה במושב האיזון-Balancing ":

10

לעולם אל תמכור חוזה בסדרה בגובה אחד, ורק לעתים רחוקות בגובה של 2. זה אינו חל על חוזי No-Trump. אזן-balance רק פעם אחת במכרז. אם היריבים יכריזו פעם נוספת, אתה השגת את המטרה שלך. לעולם אל תתקע את שותפך על איזון-balancing על ידי העלאה של ההכרזה שלו. זכור, הוא כבר הכריז את היד שלך!

79

במצב איזון, הדרישות הן עוד יותר מצומצמות. השחקן צריך מספר כמו HCP8-10 כדי לעשות "Balancing Take-out Double". זה דומה מאוד ל-Take-out Double במושב השני, כמעט ללא גבול עליון, אבל רק עם כוח בינוני שצריך בדרך כלל להציג קוצר בסדרה שהכריז היריב ותמיכה של 3 קלפים לכל הפחות עבור כל אחת מהסדרות שלא הוכרזו.

86

במצב של איזון (Balancing) אתה יכול "לשאול" מלך. כך, כאשר ההכרזות הולכות: NO NO 1 ? אתה יכול עכשיו להכריז עם 3 נקודות פחות (דהיינו ה-K). כלומר אתה יכול להצטרף למכרז עם פחות נק' כמו 8/9 ל-overcall בסדרה ובמצב זה 1NT הוא רק 10-14 נק' .

230

במושב ה-"איזון" המוגן, מותר לו להכריז overcall עם 2 נקודות פחות ממקום מושב ישיר (אחרי הפותח), כלומר overcall פשוט יכול להתבצע באמצעות משהו כמו HCP7, ויכול אפילו להיות עם סדרת 4-קלפים. לך על זה!

231

במושב ה-"איזון" המוגן, מותר לפתוח מחדש את ההכרזה עם NT איזון עם משהו כמו HCP 10-14.

232

במושב ה-"איזון" המוגן, שחקן רשאי להפעיל Take-out Double עם רק משהו כמו HCP 9.

233

אין חיה כמו NT" Unusual" במושב האיזון (ראה חריג). עם יד מאוזנת ו-HCP15-18, Double ולאחר מכן הכרז NT, עם HCP 19-20 הכרז 2NT באופן מיידי, ועם HCP 21-22 HCP, Double ולאחר מכן הכרז NT בקפיצה.

234

קפיצה ל-2NT ע"י יד שעברה-Pass במושב האיזון היא יוצאת דופן-Unusual ומראה יד דו-סדרתית ב-2 הסדרות שלא הוכרזו בדרג הנמוך יותר.

235

פתיחה מחדש עם "Michaels Cue-bid" מראה יד דו-סדרתית. מעל 1♣ או ♦1 זה מראה את ה-Major's; מעל ♥1 או ♠1, זה מראה Major אחר, בתוספת minor לא מזוהה. (השותף מכריז 2NT כדי לגלות איזה minor אם ה-Major החלופי אינו מקובל). החלוקה היא 5-5 או יותר, והטווח הוא HCP 7-11. עם ידיים חזקות, הכרז את 2 הסדרות, (הסדרה בדרגה גבוהה יותר ראשונה).

236

כאשר הכרזת פתיחה בסדרת minor מועברת-pass אליך, היה זהיר לגבי פתיחה מחדש עם singleton בכל אחת מסדרות ה-Major, בעיקר Spades. הדבר הבא שאתה יודע, היריבים ימצאו את ההתאמה שלהם.

237

ועכשיו, הטוב ביותר (כמעט) לסוף: קפיצת Cuebid. Cuebid בקפיצה מראה סדרה מוצקה (בדרך כלל minor) ומבקש מהשותף להכריז No Trump עם עוצר בסדרה של היריב.

244

האסטרטגיה מאחורי האיזון-balancing היא לדחוף את היריבים לגובה-3. אם אתה מצליח, המשימה הושלמה! השותף לא צריך להתחרות בגובה-3 בלי לפחות תמיכה של 4 קלפים בסדרה שלך, Singleton בסדרה צדדית (או שני doubletons בסדרות צדדיות) ו-12-15 נקודות תמיכה. קרא את זה שוב!

398

כאשר השותף עובר בתחילה ואז חוזר אל המכרז במושב האיזון – אל תעלה עכשיו ותכריז בפזיזות – השותף הכריז על בסיס העובדה שהוא ידע שיש בידך ערכים – אל תעניש השותף על הכרזתו.

הערה: המקורות לטיפים מפורטים בכתבות הטיפים.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י כתבת הטיפ של  B. Magge-Mrbridge " במצב של איזון (Balancing) "השאל" מלך (היפוטטי) כדי להשאיר את ההכרזה פתוחה ": למעט ביד לגמרי לא תומכת בשותף, כאשר הנקודות מחולקות בשווה (Balancing) על 2 הצדדים להתמודד על משחק חלקי. לכן, אם היריבים מוצאים התאמה בגובה 2, ויש לך קוצר בסדרתם, עליך להתחרות, כך שתחשוב היטב לפני הכרזת Pass. בכל פעם שהיריבים שלך מפסיקים להכריז בגובה 2,  עליך לשאול את עצמך היכן נמצאות כל הנקודות. השיטה: הוסף K תיאורטי לידך, והכרז בהתאם.

ישנן סיבות רבות כל כך כדי לפתוח מחדש ההכרזות בגובה נמוך, ולכן טיפ זה צריך להילקח ברצינות. שימו לב, עם זאת, כי כל אחת מהידיים הראתה שיש קוצר בכל סדרה של היריבים. זוהי נקודת המפתח: הפתיחה מחדש האגרסיבית עובדת בצורה הטובה ביותר כאשר אתה קצר בכל סדרה של היריבים.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Bernard Magee: הוסף 3 נקודות לידך (השאל K) ובדוק אם הייתם מבצע הכרזה עם הכוח הנוסף: אם התשובה היא כן, אז לך קדימה והכרז. אם בידך 9 HCP ו-singleton, זה קצת חלש ל-takeout double רגיל, אבל אם אתה לווה את 3 הנקודות במושב האחרון, אתה יכול ללכת על זה. כל מה שאתה עושה הוא לנסות להתחרות על המכרז. לעתים קרובות גם נפילה בחוזה תקבל ניקוד טוב מכיוון שהיריבים שלך יכולים לבצע חוזה של 2M. זה כל כך חשוב: הידיעה שנפילה יכולה לקבל ניקוד טוב אמורה לעודד אותך להכריז יותר.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Robert S. Todd: כשאנחנו יושבים במושב האיזון, אנחנו מנסים להשתמש ב-double כשזה סביר כי זה מאפשר לשותף לתת לנו קצת מידע לגבי מה הכי טוב לשחק, וזה מגן על השותף כאשר הוא בחר ב-trap pass.

לקישור לכתבתו " Balancing & Reopening Doubles " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " THE BALANCING ACT " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Overcalling 1nt in the protective (pass out seat) " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Bidding in Passout Seat " – ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Protective Doubles in Bridge " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Thoughts on reopening the bidding with a balancing double " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Bidding in the Passout seat, or Protective Bidding " ב-youtube – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות