אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזות ניסיון
Ask Sally: הכרזות ניסיון

Ask Sally: הכרזות ניסיון

פורסם ביום: 08.04.2018; עודכן ביום: 29.08.2023

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה וארבע עשרה " הכרזות ניסיון 

שאלה:

זה לא קל למצוא מידע על "הכרזות ניסיון" (המצאתו, אני מאמין, של Iain Macleod MP המנוח), ובמיוחד, מה מהווה 'עזרה' בהכרזת הסדרה. מתי הפותח צריך לבצע הכרזת ניסיון? ואיזה סוג של יד המשיב צריך להחזיק כדי לקבל את ההזמנה?

תשובה:

Tony Forrester בספרו " Secrets of Success " נתן כמה מהעצות הטובות ביותר שראיתי אי פעם על היבט זה של הכרזות. הוא ממליץ כי כאשר מחליטים לנסות אם להגיע למשחק מלא או לא, אתה צריך לדמיין כי ביד השותף שלך יש 2-קלפים בהיקף של 6HCP ולמקם אותם בכל מקום שתרצה. אם אתה יכול לעשות את זה ולבצע משחק מלא אז הצעה טובה היא שאתה צריך לנסות. כתוצאה מכך, אם שותפך עושה ניסיון למשחק מלא ואתה יודע שאתה מחזיק לפחות 6HCP עובדות (לספור את כל הערכים בסדרת הניסיון או בסדרת השליט אבל רק אסים בסדרות אחרות), אתה צריך לקבל את הניסיון.

הוגן למדי, אבל לפעמים היד שלך לא מתאימה לקטגוריה לעיל למרות שאתה עדיין מרגיש שאתה צריך לקבל את הניסיון. העצה של Forrester היא תמיד to sign-off-לסגור עם 3 קלפים ללא מכובדים בסדרת הניסיון של השותף. אם יש לך singleton בסדרת הניסיון, אז אתה צריך לקבל הניסיון גם כאשר: (1) יש לך ארבעה קלפים בשליט יחד עם כל A או K בסדרה חיצונית, או (2) יש לך שלושה קלפים בשליט יחד עם 2-מלכים בסדרה חיצונית, או A בסדרה חיצונית בתוספת מכובד בשליט. אם יש בידך doubleton בסדרת הניסיון, אז אתה צריך גם: (1) ארבעה קלפים בשליט יחד עם כל A בסדרה חיצונית או K בשליט, או (2) שלושה קלפים בשליט, יחד עם A בסדרה חיצונית ו-K, או K בסדרה חיצונית ועוד 2-קלפי שליט.

הכתבה הבאה: " ניסיון למשחק מלא "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

עפ"י הכתבה " קונבנציית Trial Bid-הכרזת ניסיון ":

המטרה: ניסיון להגיע לחוזה של משחק מלא ב-Major או ב-NT, כאשר יש בידך 16+ HCP וכאשר השותף שלך משיב עם סדרת ההכרזה שלך.

הכרזת ניסיון עשויה להתרחש רק כאשר סדרה מוכרזת ונתמכת, והיא הכרזה בסדרה אחרת.

עפ"י " Beauchief Bridge Club ": הכרזת ניסיון היא תוספת ראויה להסכמי-שיטות ההכרזה שלך, לא רק משום שהיא גישה משותפת, הרבה יותר טובה בטווח הארוך מאשר פעולה חד-צדדית של חצי מהשותפות. יש להכרזה את היתרון, על ידי "שאלה" מתחת לגובה משחק מלא, של מתן אפשרות לשותפות להימנע מלהכריז משחקים מלאים שבהם המפסידים בידיהם הם "תמונת ראי" (הן לפותח והן למשיב יש מפסידים באותה סדרה צדדית).

לקישור – לחץ כאן

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י bridgeguys: לאחר קביעה כמעט מיידית של סדרה תואמת או התאמה בסדרת Major על ידי 2 השותפים, אחד השותפים מכריז סדרה חדשה המציעה בתוקף משחק מלא או חוזה סופי ב-NT. אם למשיב אין ערכים נוספים, הוא סוגר מתחת למשחק מלא.

יתר על כן, הכרזת ניסיון חייבת להשאיר טווח לשותף לסגור-sign-off מתחת למשחק מלא. אם הכרזה עומדת בקריטריונים אלה, היא בדרך כלל הכרזת ניסיון, למרות שיש כמה חריגים.

לקישור – הוסר

עפ"י trumps.net: לאחר שסוכמה התאמה בסדרת Major בגובה-2, הכרזת סדרה חדשה היא "הכרזת ניסיון", מזמינה למשחק מלא ומראה אורך כלשהו בסדרה זו.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " קונבנציית Trial Bid-הכרזת ניסיון " ולטבלאות פירוט ההכרזות – לחץ כאן

לקישור לכתבה " טבלת קונבנציות " – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Game Trial Bids in a Major Suit " ב-youtube – לחץ כאן

לקישור לשיעור " 3NT Game Trial Bids " ב-youtube – לחץ כאן

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות