אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזות Reverse של המשיב
Ask Sally: הכרזות Reverse של המשיב

Ask Sally: הכרזות Reverse של המשיב

פורסם ביום: 31.03.2018; עודכן ביום: 30.10.2020

קהל היעד:

2013-09-21_145818

וכעת, בסדרה " Ask Sally " הכתבה המאה ושלוש עשרה " הכרזות Reverse של המשיב 

שאלה:

כאשר משחקים בשיטת ה-Acol, מהן דרישות המינימום עבור הכרזת Reverse של המשיב?

תשובה:

אני מניחה כי על ידי הכרזת 'reverse של המשיב' אנחנו מדברים על רצף כגון 1 - 2 – 2 -2. ב-Acol המסורתי הכרזה זו מחייבת לסיבוב אחד. המשמעות, זה אומר "לחייב" ל-2NT, כך אתה צריך מספיק כוח כדי להיות בטוח למדי כי 2NT יבוצע מול הכרזת פתיחת מינימאלית. הייתי אומרת שאתה צריך לפחות 11HCP.

זו תהיה התשובה לגבי ה-Acol המסורתי, אבל ההמלצה האישית שלי היא לשחק את ה-reverse של המשיב כמחייב למשחק מלא. זאת משתי סיבות:

ראשית, אם ה-reverse הוא לא מחייב למשחק מלא, אז אתה צריך שיהיו לך כמה הסכמים ספציפיים עם השותף שלך על אילו רצפי הכרזה הם מחייבים ואיזה לא. לדוגמה, לעתים קרובות המידע שאתה הכי רוצה ששותפך ייתן לך הוא האם יש לו תמיכה משנית עבור הסדרה הראשונה שלך, ה-clubs, במכרז הנ"ל. אבל אם הוא מכריז 3, האם זה מראה יד " rock" מינימאלית או האם זה מראה ערכים נוספים?

האם זה מחייב או לא מחייב? בעוד משחק 3 כלא מחייב עשוי לאפשר לך לנחות בחוזה משחק חלקי הטוב ביותר, אם זו חלוקה לסלאם זה לא יעזור לך אם השותף לא יכול להראות את התמיכה שלו ב-club בקלות כאשר יש בידו ערכים נוספים. אם יש לכם את ההסכם כי reverse של המשיב הוא מחייב למשחק מלא, אז כל חששות אלו ייעלמו.

הסיבה השנייה לשחק הכרזת reverse של המשיב כמחייבת למשחק מלא היא שלדעתי אין שום סיבה לספר ליריבים על סדרות ה-minor שלך, אלא אם כן יש לך יד טובה. בעולם המעשי של ההכרזות, מבנה הניקוד מכתיב שהמשחקים הנחשבים ביותר הם אלה שב-No-Trump ובסדרות Major. אתה תהיה יותר מוצלח במאמצים שלך לבצע את המשחקים האלה אם לפעמים יהיו הפתעות מוסתרות ביד שלך.

הכתבה הבאה: " הכרזות ניסיון "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י הכתבה " Reverse bidding " : הכרזת reverse של המשיב יכולה להתרחש בגובה של 2 או 3, וההגדרה דומה לזו של הכרזת reverse של הפותח:

הכרזה על ידי המשיב בגובה 2 של סדרה שנייה, שהיא בדירוג הגבוה יותר מאשר הסדרה הראשונה שלו, – או סדרה חדשה בגובה 3.

ב-2 המצבים הללו יש להניח כי הפותח לא הציג סדרה חדשה (אם זה היה המקרה, ההכרזה של המשיב תהיה "סדרה רביעית מחייבת" וזה מטופל בצורה שונה).

לקישור – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " טבלת קונבנציות ":

גם המשיב יכול להכריז הכרזת Reverse  (הכרזת סדרה חדשה בגובה-2 הגבוהה מהסדרה שהכריז בגובה-1). הכרזה זו מחייבת את השותף-הפותח למשחק מלא, כלומר מבטיחה פתיחה לפחות. הכרזת Reverse  מצד המשיב תראה בד"כ חמישייה בסדרה הראשונה אך אינה מחייבת רביעייה בסדרה השנייה, אך מבטיחה כוח בסדרה.

זו אחת הדרכים להראות לשותף שאתה מעוניין לשחק משחק מלא, אך לא ברור באיזה חוזה. הפותח מתבקש להמשיך ולתאר את ידו.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " Responder’s Reverse " : הכרזת reverse של המשיב מראה 13HCP או יותר, והיא מחייבת למשחק מלא. ישנם 2 מצבים שבהם המשיב יכול להכריז reverse:

  1. כאשר הפותח re-bids 1NT.
  2. כאשר הפותח re-bids את אותה הסדרה בגובה-2.

לקישור – לחץ כאן

לקישור לכתבה " קונבנציות – Reverse Bid " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " רוורס 2/1 ותשובות " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Reverse Bids " באתר bridge bum – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Reverse by Responder " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Responder's reverse " בפורום BBO – לחץ כאן

לקישור לשיעור " Responder's reverse " ב-youtube – לחץ כאן

מה דעתכם?

בברכה,

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות