אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שניים
Ask Sally: הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שניים

Ask Sally: הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שניים

פורסם ביום: 16.06.2016; עודכן ביום: 18.08.2023

2015-12-12_115247

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה החמישים וחמש: " הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שניים "

שאלה:

האם את יכולה ליישב סוגיה? השותף שלי פתח אחד בסדרת minor והשחקן הבא הכריז "Stop – שניים ב-Major". אני תמיד מצפה מהכרזה כזו להראות יד חזקה, אבל השחקנית הזאת עומדת על כך שזאת היא ההכרזה הנכונה עבור " Weak two ".

תשובה:

הכוח הדרוש עבור overcall בקפיצה הוא עניין של הסכם השותפות. זה היה אמור להראות יד חזקה, אבל בימים אלה, כמו גם המקרה של פתיחה בגובה שניים, שותפויות רבות מעדיפות להשתמש בו כדי להראות יד חלשה עם סדרה ארוכה בניסיון להפוך את החיים קשים יותר עבור היריבים.

בין אם שחקן מקדים להכרזתו את המילה "stop", או שאינו מקדימו להכרזתו, אין לכך כל קשר עם הכוח של ההכרזה. המילה 'עצור' (או כרטיס 'עצור' אם משתמשים בתיבות הכרזות) צריכה להיות בשימוש לפני כל הכרזה בקפיצה בסיבוב של ההכרזות. תנו לי להסביר את הסיבה לכך.

ישנם מצבים רבים בהם הכרזה בקפיצה משמשת להראות יד חלשה עם סדרה ארוכה. ההכרזה משמשת במטרה לנסות לגרום לבעיות עבור היריבים. כך זה בדרך כלל במקרה שהשחקן הבא צריך לקחת זמן בטרם יחליט אם להכריז, לעבור-pass או להכפיל-double. בנסיבות רגילות, המהירות (הקצב) בה הוא עושה החלטה זו בהכרח מעבירה מידע לשותפו (וגם ליריביו לצורך העניין). לאחר הכרזת 'עצור', השחקן הבא נדרש להשהות במשך עשר שניות לפני ביצוע הכרזתו – הרעיון הוא שאם הוא צריך קצת זמן למחשבה, יש לו את זה, ואם הוא לא צריך שום זמן למחשבה, הוא צריך להיראות כאילו הוא צריך.

שחקנים רבים מקבלים את הנקודות לעיל, אך לא רואים מדוע יש צורך לעשות את ההודעה 'עצור' לפני, נניח, תוך כדי העלאת פתיחת 1NT של שותפם ל-3NT, או לפני ביצוע jump-shift חזקה לאחר הכרזת הפתיחה של השותף. ובכן, כאשר השימוש ב- 'עצור' הוצג, זה נחשב פשוט כדי להחיל אותו על כל ההכרזות בקפיצה. אחרת, אין ספק שיש היו טיעונים באשר לשאלה האם זה מיושם על הכרזות ביניים כמו הכרזות חלשות, ואז היינו צריכים להגדיר מה 'חלש' ו 'ביניים' אומר, ואז הרבה יותר בעיות היו נוצרות.

הכתבה הבאה: " הכרזת Overcall בקפיצה בגובה שלוש "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

עפ"י הכתבה " הכרזות בקפיצה במשחק הברידג' ": כעקרון, קפיצה במשחק הברידג' המודרני מתארת יד חלשה.

 לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לנוהל "גילוי נאות" (בתוקף מיום 01.09.2019) של התאגדות ישראלית לברידג' – לחץ כאן

עפ"י הכתבה " הכרזות Overcalls – כתבה תשיעית: Weak Jump Overcalls-WJO's  ":

הכרזות Weak Jump Overcalls, גבוה יותר ברמה אחת ממה שצריך, הם overcall בקפיצה – Preemptive jump overcalls שנועדו להכשיל / להשתיק את הכרזות היריבים. אלה הן הכרזות טובות במיוחד כדי להזהיר את השותף לא לצפות להרבה מידך אלא בסדרה שלך, וגם הכרזות טובות להקרבה מאוחר יותר כנגד חוזי המשחק של היריבים.

Weak Jump Overcall אופייני מבטיח:

  1. סדרת 6 קלפים בגובה 2 (הזהה להכרזת פתיחה Weak Two), או:
  2. סדרת 7 קלפים בגובה 3 (הזהה להכרזת פתיחה Pre-emptive)

כמובן, קווים מנחים אלה כפופים להסכם השותפות ולמצב הפגיעות.

שים לב,  Weak Jump Overcalls שוללים את היכולת להגן (" אני שולל 2 אסים או 2 לקיחות הגנתיות "). עם 2 לקיחות הגנתיות או יותר, הכרז overcall פשוט. (cincybridge)

שחקני ברידג' מודרניים משתמשים בהכרזות jump overcalls ו-jump shifts כ-מנע, לא כהכרזות מראות כוח.

לקישור – לחץ כאן

עפ"י Larry Cohen: אם השתמשת במכונת זמן כדי להביא אותך ואת המחשב שלך בחזרה עד שנת 1950, זה היה טוב יותר להיות מוכן לשחק קפיצות כחזקות. ואולם, כמו כל אחד מכם הקורא את זה במאה ה -21, אתה יכול לצפות להכרזות כאלה להיות חלשות.

לקישור לכתבה – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הכרזות Overcalls – כתבה תשיעית: Weak Jump Overcalls-WJO's " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " הכרזות overcalls ביניים בקפיצה-IJO's " – לחץ כאן

עפ"י Robert S. Todd: הכרזה בקפיצה לגובה-2 מראה בדרך כלל יד דומה להכרזת פתיחה חלשה-weak-two, סדרת 6+ קלפים ו-5-10HCP. ה-WJOs דומים להכרזות פתיחה-pre-emptive-מנע. אנחנו חייבים להיות קצת יותר זהירים בשימוש בהם, במיוחד כאשר אנחנו פגיעים, כי אנחנו יודעים שלפחות יריב אחד כבר הראה יד טובה. אם אנחנו חושבים שהיריבים עשויים להיות בדרכם למכרז קלה למשחק מלא או לסלאם, ה-WJO עשויה להיות ההזדמנות האחרונה שלנו להקשות על חייהם ולאכול את טווח ההכרזות שלהם. תקוף את מכרזי היריבים עם WJOs, במיוחד כאשר הפגיעות חיובית!

לקישור – לחץ כאן וכאן

וכמובן:

2022-03-21_100642

עפ"י " נוהל גילוי נאות " בתוקף מיום 01.09.2019:

2023-08-18_135245

לקישור – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

 

 

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה

תפריט נגישות

נגישות