אתה נמצא כאן: ראשי / אזור הכתבות באתר / Ask Sally: הסרת ה-Double
Ask Sally: הסרת ה-Double

Ask Sally: הסרת ה-Double

פורסם ביום: 29.05.2015; עודכן ביום: 24.10.2020

קהל היעד:

2013-08-25_200750

וכעת, בסדרה Ask Sally הכתבה השמינית: " הסרת ה-Double "

שאלה:

מה עליי לעשות כאשר השותף שלי מכפיל פתיחת 1NT? איך אפשר לעבור ולהכריז pass בביטחון ולא עם אצבעות מוצלבות? העצה שלך תתקבל בברכה בהגדרת ידיים אלה עליהן ניתן לעבור בשלום לעונשין ומתי ואיך עם ידיים דלות אחרות צריך לנקוט בפעולה.

תשובה:

עם יד מאוזנת הייתי עוברת על ה-Double. אם היריבים יבצעו חוזה 1NT, אז הם כנראה יכפילו באופן רווחי את המשחק החלקי שלך. עם יד חלוקתית חלשה הייתי מסירה לסדרת חמישה קלפים.

אם היריבים יסירו את עצמם, אז אתה לא צריך לבחור להגן עם Singleton או void בשליט גם אם השותף מכפיל לעונשין. שחקנים רבים יסירו פתיחת 1NT של השותף שלהם עם יד חלשה, מקווים להוציא את עצמם מכל צרה וזה חשוב שיש לצד המכפיל כמה כללים על משמעות הכרזות Double נוספות. הכללים שלי הם שאם היריבים מסירים ל-2 ב-minor, אז ה-pass מחייב על ידי היד הבאה. אם אחת משתי הידיים יכפילו כל דבר עכשיו, זה Double עונשין, עם התנאי שהכרזות Double ישירות מראות ארבעה שליטים בעוד שהכרזות Double במושב הרביעי מראות שלושה שליטים. אחרי זה סוג של רצף אנחנו לא יכולים לעבור-pass כאשר היריבים undoubled: או שנכפיל לעונשין, או שנכריז משהו בעצמנו. אם היריבים יסירו לשניים ב-Major, אז pass אינו מחייב ו-Double הוא מוציא-take-out על ידי היד הבאה – אבל תמיד צריך להיות מבוסס על החזקת 2 שליטים.

אם היריבים יתפתלו מסביב, מתחילים עם שניים ב-minor ולאחר מכן יסיימו היכן שהוא, זה בדרך כלל הטוב ביותר עבור המגנים להוביל בשליט.

לפעמים אתה נתקל ביריבים שמשחקים כך שהכרזת pass על ידי המשיב מבקשת מפותח ה-1NT להכריז Re-Double ולאחר מכן המשיב או שמסיר, או משאיר אותו עם יד חזקה. אם אתה נתקל בשיטה זו, אז אני מאמינה שהסרה מיידית של Double צריכה להראות חלשה יד עם סדרת חמישה קלפים. pass שאחריו הסרה כאשר הRe-Double נשאר מראה רק סדרת 4-קלפים, ולכן:

2015-05-26_115032

 1 מחייב          2 חלש עם סדרת 5-קלפים

 אבל:

2015-05-29_151051

1 מחייב       2 הסדרה הנמוכה ביותר של 4-קלפים

עם זאת, שיטות אלה אינן חסינות תקלות. איך אתה יכול לדעת מה השותף מחזיק בידו כשהוא מכפיל 1NT?

1NT חלש מכונה לעתים קרובות מסוכן על ידי מבקריו, אבל, משחק כמו שצריך, בסוג זה של מצב  גובה לפחות עונשין רבים מאשר הוא מאבד.

הכתבה הבאה: " חזק מדי ל-Double ? "

מקור: Sally Brock – Mrbridge

הערות העורך והמתרגם:

המידע באתר מנוסח בלשון זכר לצורכי נוחות בלבד, ומתייחס לגברים ולנשים כאחד.

לקישור לכתבה " When the opponents run from 1NT Doubled " לחץ כאן

לקישור לכתבה " When 1NT is doubled " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Houdini " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " Roll Over, Houdini " – לחץ כאן

מתוך הכתבה: Houdini היא קונבנציה המיושמת כדי לברוח מחוזה 1NT נורא שהוכפל, ובכך עלול להביא לעונש כבד לצד שלך. זה שימושי ביותר בכל פעם שאתה משחק No-Trump חלש (12-14 HCP) או (mini No-TRUMP (9-11 HCP, אבל יכולה גם להיות מיושמת לכל כוח של פתיחת No-Trump בכל פעם ש -Double עונשין סביר להניח שיוכח כיקר.

לקישור לכתבה " Doubles after Interference to your 1NT Opening Bid " – לחץ כאן

לקישור לכתבה " When They Double or Interfere with our 1NT Opening " לחץ כאן

לקישור לכתבה " Rescue Systems Over 1NT Doubled " – לחץ כאן ובפורמט PDF – לחץ כאן

וכמעט באותו העניין, לקישור לכתבה " הכרזות Double על פתיחת 1NT של היריב " – לחץ כאן

בברכה,

גבי לוי

אודות Gabi

כתוב תגובה

למעלה
נגישות